31 грудня 2020, 12:06

ЯКЩО СЬОГОДНІ НІЧОГО НЕ ЗРОБИШ – ЗАВТРА НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ

Грудень – місяць, коли кожен з нас подумки чи вголос підбиває підсумки року, що минає. У цьому блозі я розповім про найбільші перемоги та здобутки нашої команди в сфері онкології за 2020 рік. Нам є чим пишатись, тож вмощуйтесь зручніше!

"Буремний 2020" – думаю, саме таким ми його запам'ятаємо. Коронавірус, економічна криза, доленосні вибори у багатьох країнах, теракти, загострення військових конфліктів, природні катаклізми сколихнули життя мільйонів людей. 2020-ий лакмусував чи не всі найслабші місця нашого споживацького суспільства і змусив оперативно адаптуватись до нових реалій життя.

2020 – це повний рефреш та переосмислення найпростіших людських цінностей. Обмежений доступ до, здавалося б, елементарних речей, як живе спілкування, свобода пересування і подорожі, звичні розваги та захоплення, показав, наскільки вразливими і залежними ми є насправді.

2020 – рік, коли ми створили Фундацію #ВАРТОЖИТИ. Для того, щоб реформувати систему охорони здоров'я та змінювати життя онкохворих в Україні. Життя людей, які у зв'язку із пандемією коронавірусу опинились у буквальному сенсі в психологічній та фізичній пастці.

Неможливо купити кров, коли її немає

Пандемія COVID-19 застала світ зненацька. Більшість країн виявились неготовими до такого потрясіння. Неготовою була і наша країна. У березні 2020, вже за кілька днів після впровадження жорсткого карантину, пацієнтські організації та центри крові почали бити на сполох – в більшості міст виникла катастрофічна нестача донорської крові. Одна із основних причин – повністю паралізований рух громадського транспорту. Донори просто не могли дістатись центрів крові.

Донорська кров є повітрям для 300 000 українців, які щодня потребують допомоги.

Ми не чекали на дії зі сторони держави і почали терміново шукати партнерів для порятунку людей, в прямому сенсі. На наш заклик одразу відгукнулись онлайн-сервіс Uklon та мережа АЗК WOG і 23 березня 2020 року спільно з Донор.ua ми запустили всеукраїнський проєкт #таксідлядонора.

За три місяці 1 518 донорів у 26 містах України скористались послугою безкоштовного таксі, щоб доїхати до центру крові і врятувати три життя. Як результат – 4 554 врятованих життів. Пишаємось!

Після відновлення руху громадського транспорту ми призупинили проєкт, але наша плідна співпраця з найбільш соціально-відповідальним партнером Фундації #ВАРТОЖИТИ онлайн-сервісом Uklon на цьому не завершилась. Про це – згодом.

Проблема донорства в Україні є одним із основних напрямків нашої роботи. Успішними в цій сфері є наші активності і в рамках проєкту "Я, Ніна".

Я, Ніна

Все почалось у травні 2019, коли я публічно розповіла про 7 місяців боротьби з раком і перемогу. В той день разом з Олесею Корженевською, продюсеркою, головою ГО "Логістичний штаб", ми оголосили про запуск великого місійного мультимедійного проєкту "Я, Ніна", покликаного змінити ставлення соціуму до онкохворих, а хворих на рак – до самих себе.

В рамках проєкту ми випустили книгу, зняли кліп на пісню гурту Друга Ріка і вже в січні приступаємо до зйомок повнометражного художнього фільму "Я, Ніна". Мета проєкту – мовою музики, кіно та літератури почати відверто говорити про досі табуйовану тему – рак. В нашій історії немає стомленої приреченості, а є любов, підтримка, жага до життя, пошук себе та власних цінностей.

Книга "Я, Ніна" стала лауреатом в номінації "Сучасна українська проза" на Форумі Видавців BookForum Best Book Award 2020. До друку готується вже другий наклад. Ми щодня отримуємо зворушливі відгуки про те, як ця книга допомогла нашим читачам переосмислити своє життя, знайти сили боротись і пережити найскладніші моменти. Такий фідбек – найцінніша нагорода!

Якщо у ваших друзів або родичів діагностували онкологію – подаруйте їм цю книгу. Вона надасть їм сил. Повірте!

В рамках проєкту ми започаткували унікальну ініціативу – Red Brunch / День Донора. Кожного другого вівторка місяця ми зустрічались у затишному готелі, де донори могли не лише здати кров, а й поспілкуватись з однодумцями, випити каву зі смаколиками й отримати пам'ятний подарунок від наших партнерів. Спільно з соціальною ініціативою Hair for Share ми проводили збір волосся на виготовлення перук для маленьких принцес, які втратили власне волосся внаслідок хіміотерапії.

До початку пандемії ми встигли провести 12 таких заходів у Києві і у Львові. Загалом 747 людей стало донорами крові і 105 чоловіків, жінок та дітей віддали своє волосся на потреби онкохворих. Ми з нетерпінням очікуємо послаблення карантинних обмежень, щоб мати змогу відновити традицію і знову зустрітися з нашими донорами на черговому Red Brunch.

Статистика та соціальні дослідження вказують на вкрай низький рівень обізнаності громадян щодо різних видів раку, його профілактики та важливості ранньої діагностики. В рамках проєкту "Я, Ніна" ми провели низку інформаційних кампаній задля привернення уваги до існуючих проблем.

Так, в рамках ініціативи #ВУСОПАД, яку ми провдимо вже другий рік поспіль, ми висвітлюємо проблему раку простати та яєчок у чоловіків та акцентуємо увагу на важливості ранньої діагностики захворювання.

"За гідне життя до останнього подиху" – наша соціальна ініціатива, яку ми проводимо спільно з Міжнародним Фондом "Відродження" на підтримку дітей та дорослих, які потребують паліативної допомоги. Щороку в Україні нараховується понад 600 000 осіб, які потребують такої допомоги. З них понад 200 000 – це діти. Отримати якісну паліативну допомогу можуть лише 15% з них.

Місяць #грудень ми вперше цього року присвятили інформуванню суспільства про рак молочної залози, щоб привернути увагу українських жінок та чоловіків до проблеми ранньої діагностики та своєчасного виявлення захворювання.



Нагорода за нашу плідну працю не забарилася. 18 грудня 2020 проєкт "Я, Ніна" отримав бронзу Effie Awards Ukraine 2020 – найпрестижнішої міжнародної нагороди в сфері маркетингових комунікацій і найефективніших проєктів.

В певний момент ми відчули, що маємо достатньо сили, бажання, мотивації та підтримки людей аби здійснювати справжню революцію в житті онкохворих в Україні.

6 березня 2020 року, у мій день народження (дивовижне співпадіння), ми створили Фундацію #ВАРТОЖИТИ, яка стала логічним продовженням проєкту "Я, Ніна".

Мета Фундації – реформувати систему охорони здоров'я та змінити свідомість українців заради гідного життя онкохворих в Україні.

Ніщо не зупинить ідею, час якої настав

"У вас рак". В Україні ця фраза кожного дня лунає в середньому 450 разів – саме стільки українців щодня дізнаються, що у них виявлено ​​злоякісну пухлину. Лише за офіційними даними в Україні близько 1 300 000 онкохворих.

З моменту створення нашого великого місійного проєкту Я, Ніна та Фундації #ВАРТОЖИТИ ми щодня отримуємо десятки листів від людей, яких спіткала біда під назвою "рак". Їм бракує інформації, вони шукають порад та психологічної допомоги.

У нас в країні безліч пацієнтських організацій та спеціалізованих груп підтримки, втім, немає єдиного координаційного центру, де кожен онкопацієнт чи близька йому людина могла би отримати безкоштовну фахову допомогу та консультацію.

Запит на допомогу шалений і ми усвідомлювали, що самостійно покрити цей запит не зможемо. Так зародилася ідея створити єдиний в Україні кол-центр для онкохворих та їхніх близьких #ВАРТОЖИТИ. З трьома лініями безкоштовної допомоги. Такого ніхто і ніде в світі ще не робив. Наша маленька, але амбітна команда Фундації #ВАРТОЖИТИ приступила до роботи над революційним проєктом зі словами Степана Бандери "Ніщо не зупинить ідею, час якої настав".

Безкоштовне таксі для онкопацієнтів

Більше року ми працювали над запуском кол-центру для онкохворих та їхніх близьких. Зібрали і сформували команди високваліфікованих онкопсихологів та експертів, які обізнані у питаннях, пов'язаних з онкологією.

Наші друзі і партнери з Рациональне ІТ, Bitrix24, Alterego.Digital допомогли налаштувати телефонію та CRM систему для ефективного опрацювання усіх вхідних дзвінків.

Найбільші мобільні оператори lifecell та Vodafone виділили нам короткий номер 5522 і надали максимально вигідні тарифи, аби дзвінки на цей номер були абсолютно безкоштовними. Найближчим часом до нас приєднається Kyivstar і номер 5522 буде єдиним для всіх найбільших мобільних операторів.

Це був неймовірно довгий шлях. Нам було страшно, але в процесі роботи ми ледь не щодня переконувалися в актуальності та важливості цього проєкту. Про це нам говорили і самі онкопацієнти, які ділились своїми історіями боротьби в рамках промокампанії кол-центру. Читайте та дивіться життєствердні історії неймовірних людей на нашому сайті в рубриці #ГОВОРИ.



11 листопада 2020 року, завдяки співпраці соціально-відповідальних партнерів та небайдужих громадян нам вдалось запустити першу із трьох запланованих ліній допомоги кол-центру – лінію безкоштовного таксі для онкопацієнтів. Телефонуючи на короткий номер 5522, (для абонентів lifecell та Vodafone) онкохворі з підтвердженим діагнозом "рак" можуть замовити безкоштовне авто, щоб доїхати до державного онкоцентру і повернутися назад. Для цього наші вірні друзі і партнери онлайн-сервіс Uklon виділили 10 000 промокодів на безкоштовні поїздки для онкопацієнтів у 19 містах України.

Станом на 29.12.2020 понад 4 000 онкопацієнтів вже скористалася послугою. Загалом 500 000 грн було витрачено на поїздки онлайн-сервісом Uklon.

Хто і як може замовити таксі, читайте на нашому сайті.

Хочемо і можемо більше!

Ми пишаємось попередніми результатами роботи лінії таксі. Щодня отримуємо кілометри слів вдячності від щасливих онкопацієнтів, які вже скористались послугою.

"Дякую!!! Сьогодні скористалась новою послугою. Дуже зручно, швидко і безкоштовно доїхала до онкодиспансера і назад. Перехворіла на covid і ще не зовсім прийшла до норми... Ваша послуга – дуже добра справа для онкохворих", – Жанна Васильєва, онкопацієнтка.

Проте, наша основна ціль – здійснити справжню революцію в житті онкохворих в Україні та запустити ще дві вкрай важливі лінії допомоги:

- лінію безкоштовної психологічної допомоги

- довідкову лінію питань-відповідей

Для цього у нас готове все: налаштована технічна інфраструктура, сформовані команди висококваліфікованих психологів та експертів з питань, пов'язаних з онкологією.

Нам бракує фінансування. Фундація #ВАРТОЖИТИ існує виключно завдяки добровільним пожертвам небайдужих громадян. Нас не фінансує держава.



Ми в постійному пошуку партнерів, які могли б долучитися до повноцінного запуску кол-центру. Для того, щоб закривати операційні та адміністративні витрати команди, ми регулярно проводимо благодійні марафони #РечіЩоРятують, де серед доброчинців розігруємо цінні подарунки від друзів та партнерів.

Ваша участь важлива! Долучайтесь за посиланням.

Соціально-відповідальний бізнес – успішний бізнес. Ми відкриті до співпраці, усі наші фінансові звіти та договори є у відкритому доступі.

За цим посиланням ми розмістили розгорнуту презентацію кол-центру у форматі PDF. Завантажуйте, знайомтеся і долучайтесь!

Великого бажайте!

Наша команда молода, маленька, але неймовірно амбітна. За рік нам вдалося зробити те, чого держава не спромоглася зробити за 29 років незалежності.

У нас грандіозні плани. У 2021 році ми маємо на меті здійснити повноцінний розворот кол-центру, відкрити унікальне кафе-хаб, де матимуть змогу працювати, відпочивати та спілкуватись люди з діагнозом рак, запустити грантову програму для молодих лікарів-онкологів, аби вони розвинули та удосконалили свої вміння на стажуванні закордоном.

Ми будемо і надалі проводити інформаційні кампанії та флешмоби і активно лобіювати законопроєкти, покликані змінити життя онкохворих в Україні на краще.

Я дякую нашій дорогій команді, нашим партнерам, доброчинцям, волонтерам за цей неймовірний рік. Бажаю всім міцного здоров'я, любові, ніколи і ні за яких обставин не йти на компроміс зі своєю совістю! Одягайте маски, дезинфікуйте руки та мізки!



На фото: команда щасливих людей, які здійснюють революцію в житті онкохворих в Україні

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

ЯКЩО СЬОГОДНІ НІЧОГО НЕ ЗРОБИШ – ЗАВТРА НІЧОГО НЕ ЗМІНИТЬСЯ

Грудень – місяць, коли кожен з нас подумки чи вголос підбиває підсумки року, що минає. У цьому блозі я розповім про найбільші перемоги та здобутки нашої команди в сфері онкології за 2020 рік...

Коли щастя – найкращі ліки!

В умовах карантину, коли культурне дозвілля неможливо організувати у вигляді походу в театр, кінотеатр, на концерт або на презентацію книги улюбленого автора, дуже важливо зберігати єдність...

Неможливо купити кров, якщо її немає

Одна кроводача потенційно може врятувати 3 життя. Станом на 13 квітня 1149 життів вдалося врятувати завдяки проєкту #таксідлядонора, який спільними зусиллями започаткувала Фундація #ВАРТОЖИТИ разом з ДонорUA, як альтернативу нашим щомісячним Red Brunch задля того, щоб жоден українець не помер від нестачі донорської крові або її компонентів...

Кого найбільше зачепить пандемія коронавірусу або про кого ми забули?

В умовах світової пандемії, яка щодня змушує нас боятися за своє життя та за життя наших близьких я хочу наголосити, що є речі страшніші за коронавірус, бо рак не пішов на карантин! Вірус COVID-19 – це дійсно дуже серйозний виклик нашому суспільству, але я пропоную згадати статистику виживаності онкохворих і порівняти її з коронавірусом...

Репресії та біль замість здорового глузду

Чому "антинаркотичний" проект закону лише погіршить ситуацію із наркотиками та примусить хворих страждати ще більше? Залежність від незаконного вживання психоактивних речовин – це проблема, яку в народі називають "наркоманією"...