Юрій Свірко журналіст, кансультант па мэдыйных, фінансавых, моўных і юрыдычных пытаньнях

''Фаріон – відкрита агонія''. Про націоналізм печерний, печерський та печеричний

27 лютого 2010, 21:03

"Знаешь, как эти бандеровцы наши шампиньоны называют? – Как? – Пэчерыцы!"

ПЕЧЕРИЦЯ, -і, ж. 1. Їстівний гриб родини пластинникових із сірою чи білуватою шапинкою на тонкій білій ніжці, який росте на полях, луках, городах, у садках і т. ін.; шампіньйон. 2. перен., зневажл. Стара, зморщена або товста й присадкувата людина.


Вважаю себе інтер-націоналістом (саме так, а не інтернаціоналістом). Тому що я – і білоруський націоналіст, і український, і який завгодно. Проте треба визначитися з термінологією. Адже націоналізм буває трьох типів:НАЦІОНАЛІЗМ, -у, ч. 1. Ідеологія й політика, яка проповідує зверхність національних інтересів над

загальнолюдськими, панування однієї нації за рахунок пригнічення іншої, розпалює національну ворожнечу. 2. Рух, спрямований на боротьбу за незалежність нації, народу проти іноземних гнобителів. 3. Рух за збереження і розвиток національних традицій, культури, мови, літератури, мистецтва і т. ін.; патріотизм. (slovnyk.net)


Позначимо ці націоналізми як 1) печерний, 2) печерський та 3) печеричний.

Отже, я – націоналіст печерський. Печерськ – це український Кремль, політичний центр нації (президент, Рада, уряд). Я навіть народився за пару кілометрів від Печерська – щоправда, не київського, а могильовського, в Білорусі, хоча й теж на правому березі Дніпра:) А своє київське життя розпочав з вулиці Богомольця та донедавна мешкав на Кловському узвозі.

А Фаріон та її однодумці (представлені в блогах УП Тягнибоком та Мірошниченком) вважають себе націоналістами печерськими, хоча саме в цих блогах та інколи в дитячих садках спробують виглядати як націоналісти печеричні – мовляв, ми за мову, за традиції. Вони хочуть мати такий вигляд, проте насправді є націоналістами печерними.

Бо про яку чисту українську мову може йтися, якщо Фаріон, публічно говорячи нібито українською, вимовляє "ужасний женскій журнал" і "медведик", а дуже спортивний журналіст Мірошниченко навіть коми розставити в тексті неспроможний. Я вже мовчу, що його опус спочатку мав заголовок "Фаріон – відкрита агонія...", але тільки після кількох коментарів став "Фаріон і відкрита агонія..."

Найбільше мене здивував Олег Тягнибок, який не тільки не відреагував на суцільні російськомовні дурниці своїх кримських однопартійців, але й сам розпочав свою заяву так:

В Україні існує лише один вид ксенофобії – українофобія.

Мабуть, пан Тягнибок не знає такого українського слова, як ксенофобія.

Ксенофобія від грецьких слів ξένος (ксенос), що означає "чужинець", "незнайомець", та φόβος (фобос), що означає "страх", – це 1) хворобливий стан, що виявляється у нав'язливому страху стосовно чужинців чи просто чогось незнайомого, чужоземного.[1] 2) Страх перед чужоземцями та ненависть до них.[2] 3) У науковій фантастиці ксенофобія – це страх перед інопланетянами.

Розрізняють дві основні форми ксенофобії. Перша спрямована на групу всередині суспільства, що вважається чужою та шкідливою для суспільства, наприклад, нові іммігранти, біженці, трудові мігранти, євреї. Об'єктом другої форми ксенофобії є головним чином культурні елементи, що вважаються чужими. Усі культури підпадають під чужоземний вплив, але культурна ксенофобія є часто вузьконаправленою на певні прояви такого впливу, наприклад, поширення нетрадиційної для даної країни релігії.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Ксенофобія


Іншими словами, Олег Тягнибок вважає, що українці – це чужинці в Україні. І що українців тут ненавидять. Що українців вважають чужими та шкідливими для українського суспільства. Що українці поширюють нетрадиційну для України релігію.

І це справді так – просто замість слова "українці" у попередньому абзаці треба скрізь поставити слова "тягнибоки-фаріони-мірошниченки". І в Україні дійсно існує лише один вид ксенофобії – ксенофобофобія, вона ж тягнибокофобія-фаріонофобія.

Щоб ви переконалися в цьому, закликаю прочитати не донецький, а львівський "Високий замок" за травень минулого року, коли про Фаріон з Мішами-Альонами ще ніхто не писав:

АРХІВ:: ПОГЛЯД НА ЖИТТЯ

14.05.2009

ХТО НЕ З НАМИ – ТОЙ ПРОТИ НАС

Навчать, як "Свободу" любити, "правильно і красиво" говорити...

Борис КОЗЛОВСЬКИЙ

У боротьбі за чистоту української мови "свободівці" з депутатів і пасажирів громадського транспорту переключилися на підопічних дитячих садочків

Акцію "Говорімо правильно і красиво" започаткувала кандидат філологічних наук, доцент "Львівської політехніки", один із лідерів ВО "Свобода", депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон. Почала вона вчити грамоти своїх колег депутатів. Згодом у маршрутках з'явилися листівки з прикладами правильного і неправильного вживання слів, русизмів...

Очевидно, "свободівці" дійшли висновку, що уроки грамотності дорослі люди засвоюють на трійку з мінусом (що вдієш, якщо у школі не навчили), і вирішили переключитися на дошкільний електорат, вихованців дитячих садочків. Поставили собі за мету у всіх дошкільних закладах міста розклеїти свою друковану освітницьку продукцію (плакати і листівки) під девізом "Говорімо правильно і красиво". Звернулися з листом до начальника міського управління освіти пані Надії Оксенчук. Просимо, мовляв, освятити цю благородну (пишу це без тіні іронії) акцію. Вона не заперечувала... Щоправда, вказівки щодо підтримки цієї акції своїм підлеглим письмово чи усно не дала... Нехай самі вирішують...

Життя скромної трудівниці освітньої ниви, завідувачки дитячого садочка N163 "Сопілка" Зеновії Мацьків можна поділити на дві нерівні частини: до 26 березня 2009 року і після. У цей день до садочка завітав помічник-консультант депутата Львівської міської ради Романа Плахтія. Подальший хід подій викладаємо за текстом запиту депутата Львівської міської ради, голови міської організації "Свобода" Івана Гринди до міського голови Львова Андрія Садового. Представник "Свободи" начебто показав завідувачці копії відповідного листа Івана Гринди та Надії Оксенчук і попросив розмістити друковану продукцію у дитячому садочку. Розмова ця відбувалася у кабінеті завідувачки без свідків, тет-а-тет. Якщо вірити "свободівцям", Зеновія Мацьків "у вкрай брутальній формі відмовилася прийняти тематичні плакати і фактично вигнала помічника-консультанта з кабінету...". Іван Гринда у депутатському запиті зазначає, що "акція носила виключно просвітницький характер, не мала ніякої політичної спрямованості і була скерована лише на наочне демонстрування збереження і правильності застосування української мови". А от кінцівка цього запиту – загрозлива: "Вимагаю терміново створити комісію по проведенню (правильно – "для проведення". – Б.К.) службового розслідування відносно негідної поведінки Мацьків Зеновії Іванівни та розглянути питання доцільності перебування її на посаді завідувача дошкільного закладу".

Довідавшись про цей запит, Зеновія Іванівна розхвилювалася не на жарт. 22 роки керує садочком, який має хорошу репутацію, нещодавно відбулася його атестація... Одразу майнула думка: вік пенсійний, комусь потрібна ця посада. У середу до садочка мала прибути поважна комісія, щоб розібратися на місці... У розмові з журналістом "Високого Замку" Зеновія Іванівна категорично спростувала звинувачення у грубому поводженні з представником "Свободи". За її словами, саме він пообіцяв "провчити"... Щодо мотивів відмови прийняти плакати і листівки Зеновія Іванівна сказала: "Я не мала розпорядження від керівників освіти щодо розміщення цієї друкованої продукції. Окрім того, ці листівки ніяк би не гармонували з естетикою оформлення дитячого закладу, це ж не маршрутка... Та й не бачила особливої потреби у такій наочній продукції. Наш садок відвідують не лише українці, а й діти з російськомовних родин. Усе спілкування у нас – виключно українською мовою. Я сама український філолог, вихователі наші розмовляють "правильно і красиво", дбаємо про мовну культуру дітей. Дивно, що мене вчать любити Україну і нашу мову...".

Довідавшись про цю конфліктну ситуацію, письменниця, редактор дитячої газети "Галицьке юнацтво" Марія Людкевич звернулася до редакції з листом. Невеличка цитата: "Маю право сказати, що садок є одним з кращих у пропагуванні української мови, книги, культури. Це я бачу на різних заходах протягом року: свято писемності, української мови і книги, сучасної казки".

Авторові цієї публікації ясно як Божий день: не там шукає "Свобода" ворогів України й української мови. Погрози зняти з роботи, пошуки "ворогів народу" нагадали мені більшовицьке гасло "Хто не з нами – той проти нас". Цілком природним є бажання кожної політичної сили "показати роботу", "засвітитися" на електоральному полі... Але чи правильний (а точніше, чи єдиний) це спосіб, якщо йдеться про дитячі дошкільні заклади? Пані Ірина Фаріон могла б влаштувати якісь мовні курси для вихователів дитячих садків. А чому б "Свободі" не допомогти садочкам дитячими книжками, іграшками, дрібним ремонтом приміщень і майданчиків? Як казала героїня Ірини Муравйової, "не вчіть мене жити, краще допоможіть матеріально...".

Із запиту Івана Гринди випливає, що всі дитячі садочки прийняли листівки і плакати, і тільки "Сопілка" відмовилася "танцювати" під дудку "Свободи". Цікаво, чому? Мав розмову з кількома вихователями садків. Цей феномен вони пояснили просто: "Ніхто не хоче зв'язуватися зі "Свободою". Її бояться. Знайшлася одна людина яка не побоялася...". Невже "Свобода", яка відчула силу після виборів у Тернополі, бере на озброєння методи погроз та залякування?

P.S. Моя домовлена зустріч з паном Іваном Гриндою не відбулася. Прийшов до офісу і поцілував клямку. Також я телефонував, щоб отримати коментарі на мобільний Олега Тягнибока. Трубку взяла помічниця і сказала, що він на спілкування не має часу. Я залишив їй номер свого мобільного телефону, але дзвінка від лідера "Свободи" так і не дочекався. Неетично це виглядає. А щодо правильної мови, то вчитися треба усім і нещадно воювати з русизмами. У запиті пана Івана читаємо: "Мацьків Зеновія Іванівна, не дивлячись на те...". А "правильно і красиво" – "незважаючи на те...".

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=73684

І на десерт. Колись у Мінську я з колегою написав лише одне речення білоруською мовою – тест на переклад для тих, хто вважає її діалектом російської. Хто знав тоді, що це речення ("сказ" білоруською) так ідеально описуватиме поведінку типового члена ВО "Свобода":

Шалёны

драпежны

цемрашал

разьюшана

шчыраваў

бруднай

рыдлёўкай

на шурпатым

даху

нязграбнага

грувасткага

хмарачоса

ды енчыў

і скуголіў

з тае нагоды,

што нібыта

раптам

згубіў

стракаты

гарэзьлівы

гузік

ад бэзавай

вар'яцкай

кашулі

на ганку

гэтага

нягеглага

гмаху.

powered by lun.ua
Коментарі — 206
shturm _ 28.02.2010 10:43
IP: 194.44.166.---
Лисиче:
Наостанок. Кожен має право любити свою країну по-своєму. Але ненавидіти будь-яку іншу націю чи мову – ознака дебільності.
Stetsenko _ 28.02.2010 10:43
IP: 92.112.122.---
o Grem Poll (28.02.2010 09:51)
-"За лексичним складом до української найближча білоруська мова (бл. 75% спільної лексики), а також польська, словацька, болгарська (бл. 70%), чеська, російська (бл. 60%)."

Лексика – то єлемент, який найбільше піддається чужому впливу, тому порівнювати треба систему в цілому. Наприклад, японська і китайська далекі одна від одної як небо від землі, але китайської за походженням лексики у японців мало не 90%. Останнім часом піддається сумніву існування трьох груп слов'янських мов, оскільки цей поділ радше історичний, аніж мовний.

to Leprechaun1980 (28.02.2010 09:20)
-"Вот и называют белорусов "литвинами", а украинцев "подляшниками", а самая сильная и самая многочисленная славянская группа осталась самой правильной:) "

Неправда ваша. Найбільш чисельна група стала такою, всмоктавши в себе уральські та алтайські народи, відповідно і мова цієї групи найдалі відійшла б від слов'янського кореня, аби не книжна церковнослов'янська.
крушнаціон _ 28.02.2010 10:41
IP: 95.134.47.---
Лисиче _ 28.02.2010 10:35 Думаю, ніхто автора не запідоздрить в членстві ОУН, Тризуб, Свобода., він правдиво змальовує минувшину порівнюючи з сьогоденням. Читайте!!
.....................
А що членства в подібних організація потрібно соромитись? Ці організації приймали участь в вбивствах українського народу?

Прошу вас не перекручуйте, я хотів сказати тим, хто вважає всіх нас, для яких Україна – Батьківщина зомбованими "націоналістіческімі партейкамі типа..."
Лисиче _ 28.02.2010 10:40
IP: 93.183.239.---
shturm _ 28.02.2010 10:32
Лисиче:
І ще. Начхати, звісно, можна на всіх та ще й гордитися цим. Але спершу не завадило б вивчити мову, а в тебе з граматикою проблеми.
.....................................
Мені 43 роки,я народився і виріс в російськомовному середовище. В шкоі не вивчав українську мову і вивчив її 3 роки тому самотужки. На жаль повністю позбутись помилок мені навряд чи вдасться. Крім того я ніколи не перевіряю те що пишу і іноді б"ю не по тім клавішам.
А твое зауваження це один зі способів тиску на українців які намагаются бути українцями. Це мені дуже знайоме. Спочатку русіфікувати,а потім насміхатись.
Лисиче _ 28.02.2010 10:35
IP: 93.183.239.---
крушнаціон _ 28.02.2010 10:23
Читаєш деякі коментары, думаєш, невже ми здатні так ненавидіти свою Державу, хіба мало полягло в минулому, щоб зараз проявилась така "любов" до всього українського. Прекрасна стаття зараз в ДТ (останьому номері) – "Тоді, в Західній Україні... Герої України – наші, українські герої"
Автор: Анатолій ФОКА (доктор технічних наук, професор)

Думаю, ніхто автора не запідоздрить в членстві ОУН, Тризуб, Свобода., він правдиво змальовує минувшину порівнюючи з сьогоденням. Читайте!!
...................................................
А що членства в подібних організація потрібно соромитись? Ці організації приймали участь в вбивствах українського народу?
shturm _ 28.02.2010 10:32
IP: 194.44.166.---
Лисиче:
І ще. Начхати, звісно, можна на всіх та ще й гордитися цим. Але спершу не завадило б вивчити мову, а в тебе з граматикою проблеми.
Лисиче _ 28.02.2010 10:31
IP: 93.183.239.---
shturm _ 28.02.2010 10:25
Лисиче:
Навіть серед українців є дурепи, навіть хворі на голову люди, навіть якщо вони мають депутатські чи якісь інші мандати.
..............................
Цілком вірно але було б непогано якби та людина яка дае такі оцінки сама мала би непогані досягнення в житті. А шарікових іноді е потреба на місце ставити,і в формі запитання про особисті досягнення дае прекрасний результат. Шаріков не зрозуміе,а людина розумна яка трохи помилилась,зрозуміє свою помилку.
shturm _ 28.02.2010 10:25
IP: 194.44.166.---
Лисиче:
Навіть серед українців є дурепи, навіть хворі на голову люди, навіть якщо вони мають депутатські чи якісь інші мандати.
Лисиче _ 28.02.2010 10:25
IP: 93.183.239.---
igor_vt _ 28.02.2010 10:21
Та чому ми українці повинні дивитись на те що скажуть в Москві чм в Брюселі на наші проблеми з дерусіфікацієй? Або враховувати їх думку про нашіх Героїв? Начхати!
крушнаціон _ 28.02.2010 10:23
IP: 95.134.47.---
Читаєш деякі коментары, думаєш, невже ми здатні так ненавидіти свою Державу, хіба мало полягло в минулому, щоб зараз проявилась така "любов" до всього українського. Прекрасна стаття зараз в ДТ (останьому номері) – "Тоді, в Західній Україні... Герої України – наші, українські герої"
Автор: Анатолій ФОКА (доктор технічних наук, професор)

Думаю, ніхто автора не запідоздрить в членстві ОУН, Тризуб, Свобода., він правдиво змальовує минувшину порівнюючи з сьогоденням. Читайте!!!
Лисиче _ 28.02.2010 10:22
IP: 93.183.239.---
Leprechaun1980 _ 28.02.2010 10:16
Начали переводить имена, а потом как Жириновский и слова будем переводить:
Кока-кола – будет Лимонад-шмонад или Узвар-компот,
Доктор Хаус – будет Доктор Хата,
Old spice – старый перец
Lady speed stick – даме быстрая палка
.....................................
Ти відео дивився? Імена в українців свої і не однакові з іншими народами,і це відомо ВСІМ. Ти з якого лісу?Коли ви,росіяни,почнете своїх дітей звати Мохамедами,тоді і ми,українці,будемо своїх дітей звати Пєтямі.
igor_vt _ 28.02.2010 10:21
IP: 77.52.11.---
Пані Ірина тому і не Ярина бо ідентифікує національне походження від грецьких коренів. Відповідно ій не до тями звідки така кількість зрусифікованих імен в українців.
Це так би мовити погляд натуралізованої (умовно) українки. Можливо, в глибині душі вона ідентифікує себе з однією з найдревніших світових культур, грецькою, але, народившись і усвідомлюючи себе українкою де факто висловлює свої думки устами гречанки, κυρία Ірина Фаріон.)))))))))
Для Діберальних українців її промова звучала жорстко, для етнічних росіян – жорстоко і дико,
АЛЕ Рада Європи жодних заперечень з цього приводу НЕ ВИСЛОВИЛА, як наприклад, з приводу Бандери...
)))))))))))))))
Leprechaun1980 _ 28.02.2010 10:16
IP: 77.90.244.---
Начали переводить имена, а потом как Жириновский и слова будем переводить:
Кока-кола – будет Лимонад-шмонад или Узвар-компот,
Доктор Хаус – будет Доктор Хата,
Old spice – старый перец
Lady speed stick – даме быстрая палка
Лисиче _ 28.02.2010 10:16
IP: 93.183.239.---
Критикан-2 _ 28.02.2010 09:01
Скільки вже можна на шару піарити цю неписьменну дурепу?
І ще одне питаннячко: хто може чітко сформулювати нашу національну ідею? В чому її суть? Щось в мене таке відчуття, що відповіді я не отримаю. Розмов на цю тему я чув дуже багато, тільки розмов, на жаль...
А може, вона полягає в тому, що нам таки треба повторити досвід наших пращурів, які колись запросили варягів княжити, після чого пошли Рюріковичи. Може десь пошукати сучасного Дугласа Макартура, американського генерала (це я для неписьменних уточнюю), який колись за сім років зробив сучасну Японію?
...................................................
В тебе яскраво виражений комплекс меншовартості. Рекомендую почитати П. Штепу
"Українець і москвин". Прочитавши ту частину яка про Україну ти позбудешся своєї проблеми.
Лисиче _ 28.02.2010 10:12
IP: 93.183.239.---
Критикан-2 _ 28.02.2010 09:01
Не коректно називати українку,мовознавця,науковця,депутата облради,мати-дурепою. Які в тебе досягнення? Відчуваю що значно більші.
Почитай про лінгвоцид по прізвищам http://zavoliu.narod.ru/
glebelena _ 28.02.2010 10:07
IP: 77.120.60.---
уточню, цитата "Не учите меня жить, лучше помогите материально" – это фраза Эллочки -Людоедки в "12 стульях". А героиня Муравьевой ее цитирует
glebelena _ 28.02.2010 10:02
IP: 77.120.60.---
"Не учите меня жить, лучше помогите материально" – так говорил тов.Бендер Кисе Воробьянинову в "12 стульях".
Учим матчасть.
"Москва слезам не верит", ну надо же...а первоисточники кто знать будет?
Лисиче _ 28.02.2010 09:55
IP: 93.183.239.---
Грицько Нечоса _ 28.02.2010 09:40

Логіка в твоїх словах е! Відповідно,почни з себе,перейди на українську мову,хоча б в коментах. Це буде твій конкретний крок до об"еднання українців в одну спільноту. Ти ж українець?
Лисиче _ 28.02.2010 09:52
IP: 93.183.239.---
Критикан-2 _ 28.02.2010 09:01
Скільки вже можна на шару піарити цю неписьменну дурепу?
І ще одне питаннячко: хто може чітко сформулювати нашу національну ідею? В чому її суть? Щось в мене таке відчуття, що відповіді я не отримаю. Розмов на цю тему я чув дуже багато, тільки розмов, на жаль...
А може, вона полягає в тому, що нам таки треба повторити досвід наших пращурів, які колись запросили варягів княжити, після чого пошли Рюріковичи. Може десь пошукати сучасного Дугласа Макартура, американського генерала (це я для неписьменних уточнюю), який колись за сім років зробив сучасну Японію?
.................................
Національна ідея для України,це- едина Українська Україна в сучасних кордонах з розвинутим громадянським суспільством европейського типу.
Мені здаеться коротко,чітко і зрозуміло?
Grem Poll _ 28.02.2010 09:51
IP: 95.133.136.---
Українська мова належить до східної групи слов'янської гілки індоєвропейської родини мов. Найближче українська споріднена з русинською (котра походить з лемківського діалекту української), також багато спільного з іншими мовами групи – білоруською, російською. За лексичним складом до української найближча білоруська мова (бл. 75% спільної лексики), а також польська, словацька, болгарська (бл. 70%), чеська, російська (бл. 60%).
Лисиче _ 28.02.2010 09:46
IP: 93.183.239.---
pavlina _ 28.02.2010 09:03
Цікаво, чому ми не чули і не читали опуси Свірка щодо тих, хто вигнав в Павлограді україномовний менеджмент лише за, що розмовляли українською?
Або мовчав коли українофоб Лєвчєнко принижував українську мову? Або я не чую засудження принизливих статей Бузини який паскудить українську літературу і називає Шевченка вурдалаком?
Який ти націоналіст тоді? Ти космополіт!
.................................
Абсурдне рівняння. Українофрбів,манкрутів і яничар Лєвчєнка і Бузіну з Тягнибоком і Фаріон. Ти не забула що ми в Україні. Для Росії і Білорусі таке рівняння логічне адже для них і Бузіна і Лєвчєнко,і Форіонс Тягнибоком- КАКЛИ без різниці.
крушнаціон _ 28.02.2010 09:41
IP: 94.178.52.---
Звісно, з позицій холуйськи налаштованих наших окремих політиків, котрі їдять із чужих рук, слід гудити все, що спрямоване на національну самосвідомість, ставлячи радянське клеймо "націоналізм". Що ж, можу їм подякувати. Їхня національна зрада дедалі більше зміщує наші погляди у бік націонал-демократії. Адже ми, моряки, наприклад, з огляду на свою професію, як ніхто поділяємо інтернаціональні погляди людства. Так, людства, але не наших продажних політиків! (А. фОКА ДТ N8 2010)
Юрій Свірко _ 28.02.2010 09:40
IP: 93.73.154.---
fun:
Автор ніби-то правий по формі, але не по змісту. Дійсно, націоналізм за Свободою, та й за Бандерою (адже були інші провідники) виглядає для інтелектуалів а ля Свірко радикальним, утопічним, наївним, провокаційним, контрпродуктивним тощо. Однак, він лише заповнює відсутність державницького – мудрого, ефективного, успішного, гнучкого, збалансованого – національного курсу.
чому ж ми не бачимо лідера "Свободи" (Тягнибока або іншого) – державного діяча, мудрого, ефективного, успішного, гнучкого, збалансованого?
Грицько Нечоса _ 28.02.2010 09:40
IP: 80.73.0.---
Напоследок хочу в который раз привести слова Маннергейма, у которого "получилось" то, что не смогли сделать Мазепа, Сагайдачный, Петлюра и Бандера.

"Я хочу сказать будущим поколениям, что раздор в собственных рядах бьет сильнее, чем меч ненавистника, а внутренние разногласия широко распахивают двери перед приходящим извне противником".

И новейшая история Украины в очередной раз подтверждает правильность этих слов.
Юрій Свірко _ 28.02.2010 09:36
IP: 93.73.154.---
pavlina:
Або я не чую засудження принизливих статей Бузини який паскудить українську літературу і називає Шевченка вурдалаком?
Який ти націоналіст тоді? Ти космополіт!
про бузину -
http://blogs.pravda.com.ua/authors/svirko/480241de94f8c/
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter