Юрій Свірко журналіст, кансультант па мэдыйных, фінансавых, моўных і юрыдычных пытаньнях

''Фаріон – відкрита агонія''. Про націоналізм печерний, печерський та печеричний

27 лютого 2010, 21:03

"Знаешь, как эти бандеровцы наши шампиньоны называют? – Как? – Пэчерыцы!"

ПЕЧЕРИЦЯ, -і, ж. 1. Їстівний гриб родини пластинникових із сірою чи білуватою шапинкою на тонкій білій ніжці, який росте на полях, луках, городах, у садках і т. ін.; шампіньйон. 2. перен., зневажл. Стара, зморщена або товста й присадкувата людина.


Вважаю себе інтер-націоналістом (саме так, а не інтернаціоналістом). Тому що я – і білоруський націоналіст, і український, і який завгодно. Проте треба визначитися з термінологією. Адже націоналізм буває трьох типів:НАЦІОНАЛІЗМ, -у, ч. 1. Ідеологія й політика, яка проповідує зверхність національних інтересів над

загальнолюдськими, панування однієї нації за рахунок пригнічення іншої, розпалює національну ворожнечу. 2. Рух, спрямований на боротьбу за незалежність нації, народу проти іноземних гнобителів. 3. Рух за збереження і розвиток національних традицій, культури, мови, літератури, мистецтва і т. ін.; патріотизм. (slovnyk.net)


Позначимо ці націоналізми як 1) печерний, 2) печерський та 3) печеричний.

Отже, я – націоналіст печерський. Печерськ – це український Кремль, політичний центр нації (президент, Рада, уряд). Я навіть народився за пару кілометрів від Печерська – щоправда, не київського, а могильовського, в Білорусі, хоча й теж на правому березі Дніпра:) А своє київське життя розпочав з вулиці Богомольця та донедавна мешкав на Кловському узвозі.

А Фаріон та її однодумці (представлені в блогах УП Тягнибоком та Мірошниченком) вважають себе націоналістами печерськими, хоча саме в цих блогах та інколи в дитячих садках спробують виглядати як націоналісти печеричні – мовляв, ми за мову, за традиції. Вони хочуть мати такий вигляд, проте насправді є націоналістами печерними.

Бо про яку чисту українську мову може йтися, якщо Фаріон, публічно говорячи нібито українською, вимовляє "ужасний женскій журнал" і "медведик", а дуже спортивний журналіст Мірошниченко навіть коми розставити в тексті неспроможний. Я вже мовчу, що його опус спочатку мав заголовок "Фаріон – відкрита агонія...", але тільки після кількох коментарів став "Фаріон і відкрита агонія..."

Найбільше мене здивував Олег Тягнибок, який не тільки не відреагував на суцільні російськомовні дурниці своїх кримських однопартійців, але й сам розпочав свою заяву так:

В Україні існує лише один вид ксенофобії – українофобія.

Мабуть, пан Тягнибок не знає такого українського слова, як ксенофобія.

Ксенофобія від грецьких слів ξένος (ксенос), що означає "чужинець", "незнайомець", та φόβος (фобос), що означає "страх", – це 1) хворобливий стан, що виявляється у нав'язливому страху стосовно чужинців чи просто чогось незнайомого, чужоземного.[1] 2) Страх перед чужоземцями та ненависть до них.[2] 3) У науковій фантастиці ксенофобія – це страх перед інопланетянами.

Розрізняють дві основні форми ксенофобії. Перша спрямована на групу всередині суспільства, що вважається чужою та шкідливою для суспільства, наприклад, нові іммігранти, біженці, трудові мігранти, євреї. Об'єктом другої форми ксенофобії є головним чином культурні елементи, що вважаються чужими. Усі культури підпадають під чужоземний вплив, але культурна ксенофобія є часто вузьконаправленою на певні прояви такого впливу, наприклад, поширення нетрадиційної для даної країни релігії.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Ксенофобія


Іншими словами, Олег Тягнибок вважає, що українці – це чужинці в Україні. І що українців тут ненавидять. Що українців вважають чужими та шкідливими для українського суспільства. Що українці поширюють нетрадиційну для України релігію.

І це справді так – просто замість слова "українці" у попередньому абзаці треба скрізь поставити слова "тягнибоки-фаріони-мірошниченки". І в Україні дійсно існує лише один вид ксенофобії – ксенофобофобія, вона ж тягнибокофобія-фаріонофобія.

Щоб ви переконалися в цьому, закликаю прочитати не донецький, а львівський "Високий замок" за травень минулого року, коли про Фаріон з Мішами-Альонами ще ніхто не писав:

АРХІВ:: ПОГЛЯД НА ЖИТТЯ

14.05.2009

ХТО НЕ З НАМИ – ТОЙ ПРОТИ НАС

Навчать, як "Свободу" любити, "правильно і красиво" говорити...

Борис КОЗЛОВСЬКИЙ

У боротьбі за чистоту української мови "свободівці" з депутатів і пасажирів громадського транспорту переключилися на підопічних дитячих садочків

Акцію "Говорімо правильно і красиво" започаткувала кандидат філологічних наук, доцент "Львівської політехніки", один із лідерів ВО "Свобода", депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон. Почала вона вчити грамоти своїх колег депутатів. Згодом у маршрутках з'явилися листівки з прикладами правильного і неправильного вживання слів, русизмів...

Очевидно, "свободівці" дійшли висновку, що уроки грамотності дорослі люди засвоюють на трійку з мінусом (що вдієш, якщо у школі не навчили), і вирішили переключитися на дошкільний електорат, вихованців дитячих садочків. Поставили собі за мету у всіх дошкільних закладах міста розклеїти свою друковану освітницьку продукцію (плакати і листівки) під девізом "Говорімо правильно і красиво". Звернулися з листом до начальника міського управління освіти пані Надії Оксенчук. Просимо, мовляв, освятити цю благородну (пишу це без тіні іронії) акцію. Вона не заперечувала... Щоправда, вказівки щодо підтримки цієї акції своїм підлеглим письмово чи усно не дала... Нехай самі вирішують...

Життя скромної трудівниці освітньої ниви, завідувачки дитячого садочка N163 "Сопілка" Зеновії Мацьків можна поділити на дві нерівні частини: до 26 березня 2009 року і після. У цей день до садочка завітав помічник-консультант депутата Львівської міської ради Романа Плахтія. Подальший хід подій викладаємо за текстом запиту депутата Львівської міської ради, голови міської організації "Свобода" Івана Гринди до міського голови Львова Андрія Садового. Представник "Свободи" начебто показав завідувачці копії відповідного листа Івана Гринди та Надії Оксенчук і попросив розмістити друковану продукцію у дитячому садочку. Розмова ця відбувалася у кабінеті завідувачки без свідків, тет-а-тет. Якщо вірити "свободівцям", Зеновія Мацьків "у вкрай брутальній формі відмовилася прийняти тематичні плакати і фактично вигнала помічника-консультанта з кабінету...". Іван Гринда у депутатському запиті зазначає, що "акція носила виключно просвітницький характер, не мала ніякої політичної спрямованості і була скерована лише на наочне демонстрування збереження і правильності застосування української мови". А от кінцівка цього запиту – загрозлива: "Вимагаю терміново створити комісію по проведенню (правильно – "для проведення". – Б.К.) службового розслідування відносно негідної поведінки Мацьків Зеновії Іванівни та розглянути питання доцільності перебування її на посаді завідувача дошкільного закладу".

Довідавшись про цей запит, Зеновія Іванівна розхвилювалася не на жарт. 22 роки керує садочком, який має хорошу репутацію, нещодавно відбулася його атестація... Одразу майнула думка: вік пенсійний, комусь потрібна ця посада. У середу до садочка мала прибути поважна комісія, щоб розібратися на місці... У розмові з журналістом "Високого Замку" Зеновія Іванівна категорично спростувала звинувачення у грубому поводженні з представником "Свободи". За її словами, саме він пообіцяв "провчити"... Щодо мотивів відмови прийняти плакати і листівки Зеновія Іванівна сказала: "Я не мала розпорядження від керівників освіти щодо розміщення цієї друкованої продукції. Окрім того, ці листівки ніяк би не гармонували з естетикою оформлення дитячого закладу, це ж не маршрутка... Та й не бачила особливої потреби у такій наочній продукції. Наш садок відвідують не лише українці, а й діти з російськомовних родин. Усе спілкування у нас – виключно українською мовою. Я сама український філолог, вихователі наші розмовляють "правильно і красиво", дбаємо про мовну культуру дітей. Дивно, що мене вчать любити Україну і нашу мову...".

Довідавшись про цю конфліктну ситуацію, письменниця, редактор дитячої газети "Галицьке юнацтво" Марія Людкевич звернулася до редакції з листом. Невеличка цитата: "Маю право сказати, що садок є одним з кращих у пропагуванні української мови, книги, культури. Це я бачу на різних заходах протягом року: свято писемності, української мови і книги, сучасної казки".

Авторові цієї публікації ясно як Божий день: не там шукає "Свобода" ворогів України й української мови. Погрози зняти з роботи, пошуки "ворогів народу" нагадали мені більшовицьке гасло "Хто не з нами – той проти нас". Цілком природним є бажання кожної політичної сили "показати роботу", "засвітитися" на електоральному полі... Але чи правильний (а точніше, чи єдиний) це спосіб, якщо йдеться про дитячі дошкільні заклади? Пані Ірина Фаріон могла б влаштувати якісь мовні курси для вихователів дитячих садків. А чому б "Свободі" не допомогти садочкам дитячими книжками, іграшками, дрібним ремонтом приміщень і майданчиків? Як казала героїня Ірини Муравйової, "не вчіть мене жити, краще допоможіть матеріально...".

Із запиту Івана Гринди випливає, що всі дитячі садочки прийняли листівки і плакати, і тільки "Сопілка" відмовилася "танцювати" під дудку "Свободи". Цікаво, чому? Мав розмову з кількома вихователями садків. Цей феномен вони пояснили просто: "Ніхто не хоче зв'язуватися зі "Свободою". Її бояться. Знайшлася одна людина яка не побоялася...". Невже "Свобода", яка відчула силу після виборів у Тернополі, бере на озброєння методи погроз та залякування?

P.S. Моя домовлена зустріч з паном Іваном Гриндою не відбулася. Прийшов до офісу і поцілував клямку. Також я телефонував, щоб отримати коментарі на мобільний Олега Тягнибока. Трубку взяла помічниця і сказала, що він на спілкування не має часу. Я залишив їй номер свого мобільного телефону, але дзвінка від лідера "Свободи" так і не дочекався. Неетично це виглядає. А щодо правильної мови, то вчитися треба усім і нещадно воювати з русизмами. У запиті пана Івана читаємо: "Мацьків Зеновія Іванівна, не дивлячись на те...". А "правильно і красиво" – "незважаючи на те...".

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=73684

І на десерт. Колись у Мінську я з колегою написав лише одне речення білоруською мовою – тест на переклад для тих, хто вважає її діалектом російської. Хто знав тоді, що це речення ("сказ" білоруською) так ідеально описуватиме поведінку типового члена ВО "Свобода":

Шалёны

драпежны

цемрашал

разьюшана

шчыраваў

бруднай

рыдлёўкай

на шурпатым

даху

нязграбнага

грувасткага

хмарачоса

ды енчыў

і скуголіў

з тае нагоды,

што нібыта

раптам

згубіў

стракаты

гарэзьлівы

гузік

ад бэзавай

вар'яцкай

кашулі

на ганку

гэтага

нягеглага

гмаху.

powered by lun.ua
Коментарі — 206
igor_chalenko _ 28.02.2010 08:51
IP: 95.133.231.---
Загалом автор правий, однак мені не сподобалося пояснення, що таке націоналізм. Таким чином, пане Авторе, ви можете трохи ввести в оману людей. Якщо вже користувались вікіпедією, то звідти можете взяти визначення націоналізму. Воно там нормальне і не змінює сутті.
zezia _ 28.02.2010 08:50
IP: 91.211.175.---
Патриотизм – разрушительная, психопатическая форма идиотизма (Бернард Шоу)
Shac _ 28.02.2010 08:49
IP: 93.180.235.---
Націоналізм так як і релігійний фанатизм потребує лікування у вигляді розумової корекції або примусової зміни полу (для чоловіків). Наслідки цього захворювання несуть суспільну небезпеку і тому подібні заходи виправданні. Необхідно законодавче унормувати ступінь лікування. Для держави більш корисна адекватна людина після лікування, ніж суспільно не адекватна.
Stefan1926 _ 28.02.2010 08:48
IP: 94.75.121.---
ssaleks_28.02.010 02:02 " Так что не гавкай и не УЧИ как нам жить "
А я знаю как тебя и тебя подобним жить.
Водка,сельодка,суп щи і кипяток,а до етого гаватить "Й...твою мать "
Но и ето будет очень КУЛЬТУРНО,по еуроазиятскому.
Stefan1926 _ 28.02.2010 08:48
IP: 94.75.121.---
ssaleks_28.02.010 02:02 " Так что не гавкай и не УЧИ как нам жить "
А я знаю как тебя и тебя подобним жить.
Водка,сельодка,суп щи і кипяток,а до етого гаватить "Й...твою мать "
Но и ето будет очень КУЛЬТУРНО,по еуроазиятскому.
jarik.dejnek _ 28.02.2010 08:47
IP: 69.117.174.---
Грицько Нечоса:
На перший погляд все, що робить Тягнибок та його поплічники, робиться на замову ФСБ РФ, навіть останній виступ Фаріон напередодні засідання Европарламенту й прийняття постанови щодо Бандери, але вважаю це не так, вони дійсно "такі є", печерні націоналісти.
jarik.dejnek:

тому дії Свободи вчнсні, доречні і необхідні.
jarik.dejnek _ 28.02.2010 08:46
IP: 69.117.174.---
цих сльозливих ойків і зойків вже вистарчить. на цьому сопливому скигленні не побудуєш міцний і стійкий національний організм. з цього словоблуддя псевдокоректності може бути лише аморфне Aбищо яке і далі, як і століття до того, гризтимуть різноманітні паразити.
тому дії Свободи вчасні, доречні і необхідні.
євроінтегратор _ 28.02.2010 08:43
IP: 193.47.137.---
І щоб поставити якусь крапку, слід визнати певні історичні факти. Сами українці-русини створили не лише Україну, а перетворили Московію на Російську імперію. І нинішня російська мова, великою мірою, український продукт. І Православна Московська церква – це теж український продукт. Московітом-патріотом був Нікон. Але він програв. Саме русичі є творці двох держав (в Росії їм ще допомогали Татари і Німці). Щойно Микола 1 (московський патріотичний цар) заходився приборкати український вплив, як менше ніж за 100 років Імперії прийшов гаплик. Багато написано, що Імперію зруйнували революціонери-євреї, але саме українці були визначальним чинником руйнації Рос.Імперії. І тепер, коли Тягнибок та йому подібні воюють за українську мову або проти російської, слід пам'ятати, що це є поборення самих себе. Українці є мега нація, яка спромоглася створити Русь, ВЛК, Гетьманщину, Російську імперію, УРСР, Україну. І певною мірою СРСР. Цим треба пишатися, а не заганяти себе в гето.
Грицько Нечоса _ 28.02.2010 08:42
IP: 80.73.0.---
На перший погляд все, що робить Тягнибок та його поплічники, робиться на замову ФСБ РФ, навіть останній виступ Фаріон напередодні засідання Европарламенту й прийняття постанови щодо Бандери, але вважаю це не так, вони дійсно "такі є", печерні націоналісти.
jarik.dejnek _ 28.02.2010 08:41
IP: 69.117.174.---
цих сльозливих ойків і зойків вже вистарчить. на цьому сопливому скигленні не побудуєш міцний і стійкий національний органімз. з цього словоблуддя псевдокоректності може бути лише аморфне абищо яке і далі, як і століття до того, гризтимуть різноманітні паразити.
тому дії Свободи вчансі, доречні і необхідні.
jarik.dejnek _ 28.02.2010 08:30
IP: 69.117.174.---
євроінтегратор

Свобода бореться з укр. мову всюди, і якраз особливо там де їі майже не чути. поцікавтесь більше ії акціями і заходами
jarik.dejnek _ 28.02.2010 08:28
IP: 69.117.174.---
Взагалі, хто уважно дивився відео міг помітити, що жорсткі нотки в неї проскакували виключно тоді, коли переставала безпосередньо спілкуватись з дітьми, а зверталась більше до дорослих і на камеру.
так, не було надто точної розмежованості, але поділ на групи до яких вона звертається – помітно, тому не варто говорити що Фаріон якимось чином сильно образила деяких дітей.
дещо закритично (оскільки, як не крути, присутня дитяча аудиторія) вона себе повела, так. але загалом все що вона говорила по суті вірно і логічно
євроінтегратор _ 28.02.2010 08:25
IP: 193.47.137.---
Оця боротьба за чистоту мови, коли самі борці – не зовсім грамотні (і припускаються посмилок) відгонить радянщиною. Тягнибоківці боряться за чистоту мови у Львові, де за офіційною статистикою рідною є українська мова для 100 % мешканців. Навіть на Франківщині можна говорити про певну рідність суржику, а не у Львові. Чому тягнибок не бореться в інших регіонах. Мабуть там не хоче налякати електорат. А от у волелюбному Львові людей банально вже залякали. Прикметно, що в краї ОУН-УПА, самі ж націоналісти-Тягнибоки змогли зтероризувати населення. ФАРІОН ВИЗНАЛИ ДУРЕПОЮ САМІ Ж ЩИРІ УКРАЇНЦІ. Таке враження, що Свобода – насправді проект за гроші регіонів, або й Москви. Так зкомпрометувати українців (мовляв, боряться з дітьми в дитсадках) не зміг ніхто. Мало хто вірив в антиУПівські агітки (Made in KGB-FSB)... І от допомога прийшла від Тягнибоків. Звісно, Тягнибоку тре взяти Львів остаточно. І перетворити його з П'ємонту на печерне ксенофобське багно.
jarik.dejnek _ 28.02.2010 08:22
IP: 69.117.174.---
це як звичайний урок. за двійки також дітям прикро, але нічого.

Вона вчинила радикально і трохи жорстко, але жодних протиправних дій там не було! Ви думаєте на психологію дітей краще подіє те, що у нас Зек і падатєль від яєць став президентом, чому за це не подаються заяви до суду??? Чому не подоються заяви до суду за те, що БАндеру назвиють фашистом??? Бо нам привили це почуття меншовартості...Ви бачили, що дозволяє собі канал АТВ??? Чому їх досі не закрили і вони формують світогляд одеситів??? А тут лише трохи жорсткості і такий скандаль...
Я спочатку також негативно до цього поставився, але трохи все обдумав, послухав думки обох сторін і зрозумів, що ми направильному шляху!
Головне, що ВО Свобода не займається сліпим популізмом, а бореться за ідею навіть ризикуючи втратити електорат! Ця безкомпромісність і послідовність була запорукою успіхів Степана Бандери!

Ви бачите, як заскавучали Українофоби?)
jarik.dejnek _ 28.02.2010 08:21
IP: 69.117.174.---
наведу думку і враження одного мого знайомогоRomawa Revival-After-Murder написал
25 февраля 2010 в 17:02
Важко описати текстом те, що я хочу сказати, але спробую))

у мені також багато поганого...вживаю русизми, ововчую імена друзів, але до цього я був ще гіршим, я удосконалююсь)
причина, на мою думку, виховання змалку, мені батьки не привали любов до України і гордість за те, що я Українець, а в основному лише жалілись на важке життя...ще й плоди радянського минулого!
на другому курсі Університету у мене викладачка з Ділової Української мови була просто копією цієї Фаріон))
Вона нас називала сущєствами за те, як ми спілкувались і багато тому подібного...на неї всі злобились...але вже згодом я зрозумів, що саме вона й привила мені цей патріотизм впершу чергу, а потім вже й від одногрупників дізнався, що це й на них сильно вплинуло і вони часто задумуються над тим, що говорять).
Згоден, що діти це трохи інше...але я думаю, що це точно не зашкодить і гірше від цього не буде...
крушнаціон _ 28.02.2010 08:04
IP: 95.134.101.---
Іншими словами, Олег Тягнибок вважає, що українці – це чужинці в Україні. І що українців тут ненавидять. Що українців вважають чужими та шкідливими для українського суспільства. Що українці поширюють нетрадиційну для України релігію. (Ю Свірко)

Ахіба ви згодні заперечити аргументовано О.Тягнибока?
крушнаціон _ 28.02.2010 07:48
IP: 95.134.101.---
Shac _ 28.02.2010 07:28

ти щось окреме, яке не піддається коментарію. Хіба можна так про свій нарід?
Shac _ 28.02.2010 07:28
IP: 93.180.233.---
Польські території які були приєднані, були населені здичавілими людьми у яких навіть призвіщ не було. У поляків для них було одне призвіще – бидло. Населення складалося в основному з румунів, євреїв, молдован, українців було не більше 5%.Для адаптації населення в нових умовах їм почали давати призвіща співзвучні з українською мовою, звітти і пішли чорновуси, чорноволи, тягнизад, тягнибок. Коли голова сільради був не в гуморі призвіща були йще гірші. Тому не звиртайте уваги на призвіща, наприклад – від Тягнибока мацою тхне за кілометр. Зараз необхідно визнати пакт Молотова-Ребінтропа злочинним і передати західну частину України полякам та румунам. На жаль крім призвіщ українців на заході так і не з"явилося.
крушнаціон _ 28.02.2010 07:27
IP: 91.124.240.---
РУХІВЕЦЬ шахид _ 28.02.2010 07:05

Дійсно, це так, що поробиш, така наша історія, такий в нас шлях визволення, треба все це антиукраїнське трощити (я маю на увазі, а то знову КК пришиють,розвінчувати, показувати звідки воно, хто його приносить, кому воно служить...).
РУХІВЕЦЬ шахид _ 28.02.2010 07:05
IP: 95.111.178.---
Багатовікове поневолення України, постійна політика репресій і переслідувань за вияви національної гордості та гідності проявилося в тому, що сформувалася в Україні верства людей з деформованим менталітетом, які лише формально є українськими громадянами, а внутрішньо вони іноземці, і їм чужа українська національна ідея. Вони органічно не сприймають державної незалежності України, вибореної ціною величезних жертв українських патріотів, і мають надію, що в житті нашої держави ще буде повернення до статусу. Який був за часів владарювання Речі Посполитої та імперії Романових. "Внутрішні іноземці" навіть на підсвідомому рівні сподіваються на можливість знову опинитися в умовах поневолення України, і свою місію вони бачать під крилом загарбників у статусі "вибраних, владо можних і привілейованих"...
Богдан Чорномаз "Гайдамацькі повстання ХУІІІ ст. і правда історії".
РУХІВЕЦЬ шахид _ 28.02.2010 07:02
IP: 95.111.178.---
ДИВО ДИВНЕЄ!
Приймемо на віру авторове твердження про шкоду для української мови від Фаріонової акції, а ЙОГО стаття, і особливо коментарі розбурханих капеесесівсько-гебешних кацабидлів багато користі роблять для МОЄЇ мови?
Stel_la _ 28.02.2010 05:45
IP: 99.231.180.---
Здається мені, що "хороша репутація" це русизм... Так само, як " красиво й правильно":). Це так, між іншим...
Symko _ 28.02.2010 05:32
IP: 95.133.140.---
Як же правильно тут десь було зауважено: від тягнибоків Україні стільки ж користі, як і од вітренок. А може, і ще менше, бо ж найгірший ворог – той, котрий, падлюка, ще й маскується. Я не кажу, що вони умисно чинять Україні ведмежу послугу всією своєю діяльністю – форма вини тут явно необережність.
Respond _ 28.02.2010 05:18
IP: 195.60.174.---
=svlady _ 28.02.2010 04:22-Шли раскулаченных в тайгу=
И всё? И на этом державу строить? На этом только нацию рабов воспитывают. А Ил-2? С13, Л-3? Впрочем, о чём это я?... Вы таких букафф и на слышали... Дитя Майдауна...
svlady _ 28.02.2010 04:22
IP: 95.132.82.---
ЛЕВЫЙ БЕРЕГ, 2010
Семён Битый

Стучит зубилом в голове,
Злой бормашиной выедает,
Отпустит на минуту-две
И вновь потылицу терзает,

Аж самому уже смешно,
Ведь разумом всё понимаю,
Ругать Всевышнего грешно,
Да знаю я, поверьте, знаю,

Что Левый берег под прицел
Пал ниц по воле Провиденья,
Под перепашку лёг надел,
Но как же мучают сомненья,

Раз Левый берег победил,
Сумел во власти утвердиться,
Не час заветный ли пробил
Левобережью возродиться?

Столь жданный миг уже настал
С колен на ноженьки подняться,
Или навеки жребий пал
У стен Кремля в пыли валяться?
ONLINE
Aтака Путіна1191 Корупція1297 Україна та Європа1068 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter