Юрій Свірко журналіст, кансультант па мэдыйных, фінансавых, моўных і юрыдычных пытаньнях

''Фаріон – відкрита агонія''. Про націоналізм печерний, печерський та печеричний

27 лютого 2010, 21:03

"Знаешь, как эти бандеровцы наши шампиньоны называют? – Как? – Пэчерыцы!"

ПЕЧЕРИЦЯ, -і, ж. 1. Їстівний гриб родини пластинникових із сірою чи білуватою шапинкою на тонкій білій ніжці, який росте на полях, луках, городах, у садках і т. ін.; шампіньйон. 2. перен., зневажл. Стара, зморщена або товста й присадкувата людина.


Вважаю себе інтер-націоналістом (саме так, а не інтернаціоналістом). Тому що я – і білоруський націоналіст, і український, і який завгодно. Проте треба визначитися з термінологією. Адже націоналізм буває трьох типів:НАЦІОНАЛІЗМ, -у, ч. 1. Ідеологія й політика, яка проповідує зверхність національних інтересів над

загальнолюдськими, панування однієї нації за рахунок пригнічення іншої, розпалює національну ворожнечу. 2. Рух, спрямований на боротьбу за незалежність нації, народу проти іноземних гнобителів. 3. Рух за збереження і розвиток національних традицій, культури, мови, літератури, мистецтва і т. ін.; патріотизм. (slovnyk.net)


Позначимо ці націоналізми як 1) печерний, 2) печерський та 3) печеричний.

Отже, я – націоналіст печерський. Печерськ – це український Кремль, політичний центр нації (президент, Рада, уряд). Я навіть народився за пару кілометрів від Печерська – щоправда, не київського, а могильовського, в Білорусі, хоча й теж на правому березі Дніпра:) А своє київське життя розпочав з вулиці Богомольця та донедавна мешкав на Кловському узвозі.

А Фаріон та її однодумці (представлені в блогах УП Тягнибоком та Мірошниченком) вважають себе націоналістами печерськими, хоча саме в цих блогах та інколи в дитячих садках спробують виглядати як націоналісти печеричні – мовляв, ми за мову, за традиції. Вони хочуть мати такий вигляд, проте насправді є націоналістами печерними.

Бо про яку чисту українську мову може йтися, якщо Фаріон, публічно говорячи нібито українською, вимовляє "ужасний женскій журнал" і "медведик", а дуже спортивний журналіст Мірошниченко навіть коми розставити в тексті неспроможний. Я вже мовчу, що його опус спочатку мав заголовок "Фаріон – відкрита агонія...", але тільки після кількох коментарів став "Фаріон і відкрита агонія..."

Найбільше мене здивував Олег Тягнибок, який не тільки не відреагував на суцільні російськомовні дурниці своїх кримських однопартійців, але й сам розпочав свою заяву так:

В Україні існує лише один вид ксенофобії – українофобія.

Мабуть, пан Тягнибок не знає такого українського слова, як ксенофобія.

Ксенофобія від грецьких слів ξένος (ксенос), що означає "чужинець", "незнайомець", та φόβος (фобос), що означає "страх", – це 1) хворобливий стан, що виявляється у нав'язливому страху стосовно чужинців чи просто чогось незнайомого, чужоземного.[1] 2) Страх перед чужоземцями та ненависть до них.[2] 3) У науковій фантастиці ксенофобія – це страх перед інопланетянами.

Розрізняють дві основні форми ксенофобії. Перша спрямована на групу всередині суспільства, що вважається чужою та шкідливою для суспільства, наприклад, нові іммігранти, біженці, трудові мігранти, євреї. Об'єктом другої форми ксенофобії є головним чином культурні елементи, що вважаються чужими. Усі культури підпадають під чужоземний вплив, але культурна ксенофобія є часто вузьконаправленою на певні прояви такого впливу, наприклад, поширення нетрадиційної для даної країни релігії.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Ксенофобія


Іншими словами, Олег Тягнибок вважає, що українці – це чужинці в Україні. І що українців тут ненавидять. Що українців вважають чужими та шкідливими для українського суспільства. Що українці поширюють нетрадиційну для України релігію.

І це справді так – просто замість слова "українці" у попередньому абзаці треба скрізь поставити слова "тягнибоки-фаріони-мірошниченки". І в Україні дійсно існує лише один вид ксенофобії – ксенофобофобія, вона ж тягнибокофобія-фаріонофобія.

Щоб ви переконалися в цьому, закликаю прочитати не донецький, а львівський "Високий замок" за травень минулого року, коли про Фаріон з Мішами-Альонами ще ніхто не писав:

АРХІВ:: ПОГЛЯД НА ЖИТТЯ

14.05.2009

ХТО НЕ З НАМИ – ТОЙ ПРОТИ НАС

Навчать, як "Свободу" любити, "правильно і красиво" говорити...

Борис КОЗЛОВСЬКИЙ

У боротьбі за чистоту української мови "свободівці" з депутатів і пасажирів громадського транспорту переключилися на підопічних дитячих садочків

Акцію "Говорімо правильно і красиво" започаткувала кандидат філологічних наук, доцент "Львівської політехніки", один із лідерів ВО "Свобода", депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон. Почала вона вчити грамоти своїх колег депутатів. Згодом у маршрутках з'явилися листівки з прикладами правильного і неправильного вживання слів, русизмів...

Очевидно, "свободівці" дійшли висновку, що уроки грамотності дорослі люди засвоюють на трійку з мінусом (що вдієш, якщо у школі не навчили), і вирішили переключитися на дошкільний електорат, вихованців дитячих садочків. Поставили собі за мету у всіх дошкільних закладах міста розклеїти свою друковану освітницьку продукцію (плакати і листівки) під девізом "Говорімо правильно і красиво". Звернулися з листом до начальника міського управління освіти пані Надії Оксенчук. Просимо, мовляв, освятити цю благородну (пишу це без тіні іронії) акцію. Вона не заперечувала... Щоправда, вказівки щодо підтримки цієї акції своїм підлеглим письмово чи усно не дала... Нехай самі вирішують...

Життя скромної трудівниці освітньої ниви, завідувачки дитячого садочка N163 "Сопілка" Зеновії Мацьків можна поділити на дві нерівні частини: до 26 березня 2009 року і після. У цей день до садочка завітав помічник-консультант депутата Львівської міської ради Романа Плахтія. Подальший хід подій викладаємо за текстом запиту депутата Львівської міської ради, голови міської організації "Свобода" Івана Гринди до міського голови Львова Андрія Садового. Представник "Свободи" начебто показав завідувачці копії відповідного листа Івана Гринди та Надії Оксенчук і попросив розмістити друковану продукцію у дитячому садочку. Розмова ця відбувалася у кабінеті завідувачки без свідків, тет-а-тет. Якщо вірити "свободівцям", Зеновія Мацьків "у вкрай брутальній формі відмовилася прийняти тематичні плакати і фактично вигнала помічника-консультанта з кабінету...". Іван Гринда у депутатському запиті зазначає, що "акція носила виключно просвітницький характер, не мала ніякої політичної спрямованості і була скерована лише на наочне демонстрування збереження і правильності застосування української мови". А от кінцівка цього запиту – загрозлива: "Вимагаю терміново створити комісію по проведенню (правильно – "для проведення". – Б.К.) службового розслідування відносно негідної поведінки Мацьків Зеновії Іванівни та розглянути питання доцільності перебування її на посаді завідувача дошкільного закладу".

Довідавшись про цей запит, Зеновія Іванівна розхвилювалася не на жарт. 22 роки керує садочком, який має хорошу репутацію, нещодавно відбулася його атестація... Одразу майнула думка: вік пенсійний, комусь потрібна ця посада. У середу до садочка мала прибути поважна комісія, щоб розібратися на місці... У розмові з журналістом "Високого Замку" Зеновія Іванівна категорично спростувала звинувачення у грубому поводженні з представником "Свободи". За її словами, саме він пообіцяв "провчити"... Щодо мотивів відмови прийняти плакати і листівки Зеновія Іванівна сказала: "Я не мала розпорядження від керівників освіти щодо розміщення цієї друкованої продукції. Окрім того, ці листівки ніяк би не гармонували з естетикою оформлення дитячого закладу, це ж не маршрутка... Та й не бачила особливої потреби у такій наочній продукції. Наш садок відвідують не лише українці, а й діти з російськомовних родин. Усе спілкування у нас – виключно українською мовою. Я сама український філолог, вихователі наші розмовляють "правильно і красиво", дбаємо про мовну культуру дітей. Дивно, що мене вчать любити Україну і нашу мову...".

Довідавшись про цю конфліктну ситуацію, письменниця, редактор дитячої газети "Галицьке юнацтво" Марія Людкевич звернулася до редакції з листом. Невеличка цитата: "Маю право сказати, що садок є одним з кращих у пропагуванні української мови, книги, культури. Це я бачу на різних заходах протягом року: свято писемності, української мови і книги, сучасної казки".

Авторові цієї публікації ясно як Божий день: не там шукає "Свобода" ворогів України й української мови. Погрози зняти з роботи, пошуки "ворогів народу" нагадали мені більшовицьке гасло "Хто не з нами – той проти нас". Цілком природним є бажання кожної політичної сили "показати роботу", "засвітитися" на електоральному полі... Але чи правильний (а точніше, чи єдиний) це спосіб, якщо йдеться про дитячі дошкільні заклади? Пані Ірина Фаріон могла б влаштувати якісь мовні курси для вихователів дитячих садків. А чому б "Свободі" не допомогти садочкам дитячими книжками, іграшками, дрібним ремонтом приміщень і майданчиків? Як казала героїня Ірини Муравйової, "не вчіть мене жити, краще допоможіть матеріально...".

Із запиту Івана Гринди випливає, що всі дитячі садочки прийняли листівки і плакати, і тільки "Сопілка" відмовилася "танцювати" під дудку "Свободи". Цікаво, чому? Мав розмову з кількома вихователями садків. Цей феномен вони пояснили просто: "Ніхто не хоче зв'язуватися зі "Свободою". Її бояться. Знайшлася одна людина яка не побоялася...". Невже "Свобода", яка відчула силу після виборів у Тернополі, бере на озброєння методи погроз та залякування?

P.S. Моя домовлена зустріч з паном Іваном Гриндою не відбулася. Прийшов до офісу і поцілував клямку. Також я телефонував, щоб отримати коментарі на мобільний Олега Тягнибока. Трубку взяла помічниця і сказала, що він на спілкування не має часу. Я залишив їй номер свого мобільного телефону, але дзвінка від лідера "Свободи" так і не дочекався. Неетично це виглядає. А щодо правильної мови, то вчитися треба усім і нещадно воювати з русизмами. У запиті пана Івана читаємо: "Мацьків Зеновія Іванівна, не дивлячись на те...". А "правильно і красиво" – "незважаючи на те...".

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=73684

І на десерт. Колись у Мінську я з колегою написав лише одне речення білоруською мовою – тест на переклад для тих, хто вважає її діалектом російської. Хто знав тоді, що це речення ("сказ" білоруською) так ідеально описуватиме поведінку типового члена ВО "Свобода":

Шалёны

драпежны

цемрашал

разьюшана

шчыраваў

бруднай

рыдлёўкай

на шурпатым

даху

нязграбнага

грувасткага

хмарачоса

ды енчыў

і скуголіў

з тае нагоды,

што нібыта

раптам

згубіў

стракаты

гарэзьлівы

гузік

ад бэзавай

вар'яцкай

кашулі

на ганку

гэтага

нягеглага

гмаху.

powered by lun.ua
Коментарі — 206
jarik.dejnek _ 27.02.2010 23:38
IP: 69.117.174.---
Україна має жити власним розумом виходячи з власних потреб, а не так як нам кажуть дядечки з Брюселя, Москви чи Варшави.

"...варшавське сміття, грязь москви..."
jurav _ 27.02.2010 23:36
IP: 95.135.175.---
Андрей-с-Востока _ 27.02.2010 22:09
СловоМаргінесу:
Сплюньте. Не хватало ещё, чтобы за этих уродов голосовали.
Их должно постичь наказание за содеянное – уход в то, что является вторым словом вашего ника.

ггг...для Украины было бы лучше, чтоб такие уроды как ты, ушли в том направлении куда указывает твой ник, причем подальше и навсегда
Symko _ 27.02.2010 23:36
IP: 95.133.140.---
dihlofos:
Symko:
це "спадщина" колоніальної політики совка...:-)))
/
Це в нас – пекуче бажання врятувати світ, коли ліньки навіть замести порога
jarik.dejnek _ 27.02.2010 23:36
IP: 69.117.174.---
"... Бен Ієгуда теж запропонував кілька унікальних як на той час методик.

По-перше, спілкування на івриті в школі мало бути тотальним (а українцям зараз хочуть довести, що коли вчитель говорить українською не лише на уроці, а й на перерві, – це погано)..."

http://zaua.org/pg/article/newsmaker/read/15915/Jak_vberegty_ukrajinsku_v_umovah_prezydentstva_Janukovycha_Pochynaj_z_sebe
Symko _ 27.02.2010 23:35
IP: 95.133.140.---
jarik.dejnek:

У китайців є один герой, генерал – легендарний. Про нього складено чимало історій. Ось короткий виклад однієї з них. Якось, рятуючись втечею від ворогів, що його переслідували, генерал зі своїми охоронцями попросилися переночувати до хати якихось селян, що стояла посеред поля. Ті гостинно їх прийняли, обігріли, нагодували і вклали спати. Вранці втікачі рушили далі, попередньо завбачливо вбивши господарів садиби, аби ті не розповіли ворогові про напрямок їх дальшого руху. Мудрий генерал!
/
України має рівнятися на європейські цінності, а не на єврейські чи ескімоські.
dihlofos _ 27.02.2010 23:33
IP: 95.135.200.---
Symko:
це "спадщина" колоніальної політики совка...:-)))
Symko _ 27.02.2010 23:28
IP: 95.133.140.---
dihlofos:
Leprechaun1980:
До чого тут брати приклад? Якшо україномовна людина називає себе Машою або Васєю, то це в першу чергу признак неграмотності та комплексу меншовартості...але все залежить від виду роботи...для прибирання супермаркету Лєни,Наташи та Пєті якраз підійдуть...
/
А Ви де працюєте? Не "признак" треба писати, а "ознака"
jarik.dejnek _ 27.02.2010 23:27
IP: 69.117.174.---
"...У своїй автобіографії син згадує, як одного разу батько (Бен Ієгуда- визначний діяч сіонізму і відродження єврейської мови) прийшов додому і почув, як дружина наспівує дитині колискову своєю рідною російською. Бен Ієгуда впав у лють і з криками накинувся на дружину, довівши її до сліз.

А тепер уявімо собі, що ця історія сталася не з шановним іудеєм Лазарем Бен Ієгудою, а з українським буржуазним націоналістом Миколою Петренком із Тернополя.

Прийшов він додому, почув, як жінка співає дитинці колискову російською, і влаштував дикий скандал. Уявляєте, як змалювали б цю ситуацію "інтернаціональні" (читай, проросійські) ЗМІ? Як варварство і дикість "печерних" українців. А для євреїв ця історія – приклад самовідданості й принциповості. Що називається – відчуйте різницю.

[zaua.org]
dihlofos _ 27.02.2010 23:27
IP: 95.135.200.---
Leprechaun1980:
До чого тут брати приклад? Якшо україномовна людина називає себе Машою або Васєю, то це в першу чергу признак неграмотності та комплексу меншовартості...але все залежить від виду роботи...для прибирання супермаркету Лєни,Наташи та Пєті якраз підійдуть...
Symko _ 27.02.2010 23:25
IP: 95.133.140.---
милчеловек:
Samytnyy:
Gаспадін Свірко, ну як же Вам приємно бити по своїх – визначальна прикмета хохлика.Журналістський "талант" прямо випирає. От так завзято та вдарить би Вам по "воріженьках." Проте, щоб вдарити по воріженьках, треба мужності, а щоб бити по своїх – треба підлості.
З чого б це свободівців вважати своїми?) Тягнібоківці і Вітренківці – одного поля ягідки. А Фаріон – то галицька відповідь на донбасянина Лєвчєнка!))
|||
Це мені нагадало обговорення на одному з форумів фільму "Аватар" – один чоловік підняв тему зрадництва та ганебності цього явища, засудивши в ньому головного герої. На що отримав відповідь: боротися треба не з чужими, а з неправдою.
dihlofos _ 27.02.2010 23:23
IP: 95.135.200.---
Учитель c Обуховщины:
http://www.youngmoney.com/careers/is-your-name-stopping-you-from-getting-a-job/
Leprechaun1980 _ 27.02.2010 23:22
IP: 77.90.244.---
dihlofos:
Leprechaun1980
В гАмериці навіть проводили експерименти по найму на роботу. Люди з ненормативними іменами мали набагато малий шанс отримати роботу. Особливо популярні синономічні та ононімічні імена серед чорних...Так шо наші кацапики,це наші чорненькі. Тому, у російськомовних, бути нацменом є страхітливою думкою,яка породжує українофобію...
и давайте с них пример брать!!!???Это государственная политика США, как хочет сделать Фарион?
саймон _ 27.02.2010 23:20
IP: 194.44.170.---
___Андрей-с-Востока__
Так ото-ж...Гражданство -то скрывает.А ти йому: Браво!Подозрительно это все...Что в братской Белоруссии делал? Что за имена подозрительные такие -Аристарх?
милчеловек _ 27.02.2010 23:18
IP: 94.248.8.---
Samytnyy:
Gаспадін Свірко, ну як же Вам приємно бити по своїх – визначальна прикмета хохлика.Журналістський "талант" прямо випирає. От так завзято та вдарить би Вам по "воріженьках." Проте, щоб вдарити по воріженьках, треба мужності, а щоб бити по своїх – треба підлості.
З чого б це свободівців вважати своїми?) Тягнібоківці і Вітренківці – одного поля ягідки. А Фаріон – то галицька відповідь на донбасянина Лєвчєнка!))
Symko _ 27.02.2010 23:15
IP: 95.133.140.---
Жирненька стаття. Приємно читати
ФоС'РёРЅРёСЏ _ 27.02.2010 23:11
IP: 195.138.166.---
Какой у Вас красивый украинский язык...Статья замечательная.Тягнибок и Фарион-это печ (щ) ерные людишки.Жаль молодежь,которая верит им и в их всемогущество...
Андрей-с-Востока _ 27.02.2010 23:02
IP: 178.95.54.---
Так что там насчёт гражданства? Почему скрываете?
Учитель c Обуховщины _ 27.02.2010 23:02
IP: 95.133.123.---
dihlofos:
В гАмериці навіть проводили експерименти по найму на роботу. Люди з ненормативними іменами мали набагато малий шанс отримати роботу.
Особливо популярні синономічні та ононімічні імена серед чорних...
Лінком можете підтвердити цю інформацію?
arcor _ 27.02.2010 23:01
IP: 195.145.28.---
Ось тут противники Фаріон у всій красі: http://www.youtube.com/watch?v=fld8DtLRFa0

І хто з ними бореться?
dihlofos _ 27.02.2010 22:49
IP: 95.135.200.---
Leprechaun1980
В гАмериці навіть проводили експерименти по найму на роботу. Люди з ненормативними іменами мали набагато малий шанс отримати роботу. Особливо популярні синономічні та ононімічні імена серед чорних...Так шо наші кацапики,це наші чорненькі. Тому, у російськомовних, бути нацменом є страхітливою думкою,яка породжує українофобію...
stanislau _ 27.02.2010 22:47
IP: 178.92.235.---
http://www.octpib.info/Articles.aspx?id=1231

ось тут всі коментарі щодо фаріон і її місії
jurko239 _ 27.02.2010 22:46
IP: 93.220.115.---
Андрей-с-Востока:
Юрий Свирко, а кто вы по гражданству?

jurko239 _ 27.02.2010 22:31
Ну, белорусы украинцам не чужие. И потом, Свирко пишет по делу. С ним согласны все здоровые люди Украины. А чего вас, вроде бы нормального человека, на маргинес потянуло – непонятно.
Канешно не чужие, но если украинец напишет что-то плохое про белорусов- это всегда дурной тон,

и белорус, русский плохо про украинцев-тоже,

Ну а ярлыков мне лепили- меряно-не меряно
stanislau _ 27.02.2010 22:46
IP: 178.92.235.---
фаріон провокаторка. і прізвище у неї не українське галани не мають ні фараонів ні фаріонів. тут мабукть інша нація на ній полежала...
KoFes _ 27.02.2010 22:43
IP: 93.183.199.---
Стране, для того чтобы жить нужно, что-то производить. Вы можете спросить у любого кто занимается производством как он себя чувствует в последнее время. Время Халявиных денег закончилась, и я надеюсь, новая власть это понимает и сделает самое главное-прижмет коррупцию. Если нет, то стране не так много осталось, все что можно уже украли и вывезли в виде металолома, сырья, полфабрикатов. Дорогам жопа, ЖКХ-там же, сельскоехозяйство... Пока каждый из нас не поймет, что работать хорошо, а воровать плохо, часы будут тикать не дай нам бог дожить до звонка
Андрей-с-Востока _ 27.02.2010 22:42
IP: 178.95.54.---
Юрий Свирко, а кто вы по гражданству?

jurko239 _ 27.02.2010 22:31
Ну, белорусы украинцам не чужие. И потом, Свирко пишет по делу. С ним согласны все здоровые люди Украины. А чего вас, вроде бы нормального человека, на маргинес потянуло – непонятно.
ONLINE
Aтака Путіна1191 Корупція1297 Україна та Європа1068 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter