Юрій Свірко журналіст, кансультант па мэдыйных, фінансавых, моўных і юрыдычных пытаньнях

''Фаріон – відкрита агонія''. Про націоналізм печерний, печерський та печеричний

27 лютого 2010, 21:03

"Знаешь, как эти бандеровцы наши шампиньоны называют? – Как? – Пэчерыцы!"

ПЕЧЕРИЦЯ, -і, ж. 1. Їстівний гриб родини пластинникових із сірою чи білуватою шапинкою на тонкій білій ніжці, який росте на полях, луках, городах, у садках і т. ін.; шампіньйон. 2. перен., зневажл. Стара, зморщена або товста й присадкувата людина.


Вважаю себе інтер-націоналістом (саме так, а не інтернаціоналістом). Тому що я – і білоруський націоналіст, і український, і який завгодно. Проте треба визначитися з термінологією. Адже націоналізм буває трьох типів:НАЦІОНАЛІЗМ, -у, ч. 1. Ідеологія й політика, яка проповідує зверхність національних інтересів над

загальнолюдськими, панування однієї нації за рахунок пригнічення іншої, розпалює національну ворожнечу. 2. Рух, спрямований на боротьбу за незалежність нації, народу проти іноземних гнобителів. 3. Рух за збереження і розвиток національних традицій, культури, мови, літератури, мистецтва і т. ін.; патріотизм. (slovnyk.net)


Позначимо ці націоналізми як 1) печерний, 2) печерський та 3) печеричний.

Отже, я – націоналіст печерський. Печерськ – це український Кремль, політичний центр нації (президент, Рада, уряд). Я навіть народився за пару кілометрів від Печерська – щоправда, не київського, а могильовського, в Білорусі, хоча й теж на правому березі Дніпра:) А своє київське життя розпочав з вулиці Богомольця та донедавна мешкав на Кловському узвозі.

А Фаріон та її однодумці (представлені в блогах УП Тягнибоком та Мірошниченком) вважають себе націоналістами печерськими, хоча саме в цих блогах та інколи в дитячих садках спробують виглядати як націоналісти печеричні – мовляв, ми за мову, за традиції. Вони хочуть мати такий вигляд, проте насправді є націоналістами печерними.

Бо про яку чисту українську мову може йтися, якщо Фаріон, публічно говорячи нібито українською, вимовляє "ужасний женскій журнал" і "медведик", а дуже спортивний журналіст Мірошниченко навіть коми розставити в тексті неспроможний. Я вже мовчу, що його опус спочатку мав заголовок "Фаріон – відкрита агонія...", але тільки після кількох коментарів став "Фаріон і відкрита агонія..."

Найбільше мене здивував Олег Тягнибок, який не тільки не відреагував на суцільні російськомовні дурниці своїх кримських однопартійців, але й сам розпочав свою заяву так:

В Україні існує лише один вид ксенофобії – українофобія.

Мабуть, пан Тягнибок не знає такого українського слова, як ксенофобія.

Ксенофобія від грецьких слів ξένος (ксенос), що означає "чужинець", "незнайомець", та φόβος (фобос), що означає "страх", – це 1) хворобливий стан, що виявляється у нав'язливому страху стосовно чужинців чи просто чогось незнайомого, чужоземного.[1] 2) Страх перед чужоземцями та ненависть до них.[2] 3) У науковій фантастиці ксенофобія – це страх перед інопланетянами.

Розрізняють дві основні форми ксенофобії. Перша спрямована на групу всередині суспільства, що вважається чужою та шкідливою для суспільства, наприклад, нові іммігранти, біженці, трудові мігранти, євреї. Об'єктом другої форми ксенофобії є головним чином культурні елементи, що вважаються чужими. Усі культури підпадають під чужоземний вплив, але культурна ксенофобія є часто вузьконаправленою на певні прояви такого впливу, наприклад, поширення нетрадиційної для даної країни релігії.

http://uk.wikipedia.org/wiki/Ксенофобія


Іншими словами, Олег Тягнибок вважає, що українці – це чужинці в Україні. І що українців тут ненавидять. Що українців вважають чужими та шкідливими для українського суспільства. Що українці поширюють нетрадиційну для України релігію.

І це справді так – просто замість слова "українці" у попередньому абзаці треба скрізь поставити слова "тягнибоки-фаріони-мірошниченки". І в Україні дійсно існує лише один вид ксенофобії – ксенофобофобія, вона ж тягнибокофобія-фаріонофобія.

Щоб ви переконалися в цьому, закликаю прочитати не донецький, а львівський "Високий замок" за травень минулого року, коли про Фаріон з Мішами-Альонами ще ніхто не писав:

АРХІВ:: ПОГЛЯД НА ЖИТТЯ

14.05.2009

ХТО НЕ З НАМИ – ТОЙ ПРОТИ НАС

Навчать, як "Свободу" любити, "правильно і красиво" говорити...

Борис КОЗЛОВСЬКИЙ

У боротьбі за чистоту української мови "свободівці" з депутатів і пасажирів громадського транспорту переключилися на підопічних дитячих садочків

Акцію "Говорімо правильно і красиво" започаткувала кандидат філологічних наук, доцент "Львівської політехніки", один із лідерів ВО "Свобода", депутат Львівської обласної ради Ірина Фаріон. Почала вона вчити грамоти своїх колег депутатів. Згодом у маршрутках з'явилися листівки з прикладами правильного і неправильного вживання слів, русизмів...

Очевидно, "свободівці" дійшли висновку, що уроки грамотності дорослі люди засвоюють на трійку з мінусом (що вдієш, якщо у школі не навчили), і вирішили переключитися на дошкільний електорат, вихованців дитячих садочків. Поставили собі за мету у всіх дошкільних закладах міста розклеїти свою друковану освітницьку продукцію (плакати і листівки) під девізом "Говорімо правильно і красиво". Звернулися з листом до начальника міського управління освіти пані Надії Оксенчук. Просимо, мовляв, освятити цю благородну (пишу це без тіні іронії) акцію. Вона не заперечувала... Щоправда, вказівки щодо підтримки цієї акції своїм підлеглим письмово чи усно не дала... Нехай самі вирішують...

Життя скромної трудівниці освітньої ниви, завідувачки дитячого садочка N163 "Сопілка" Зеновії Мацьків можна поділити на дві нерівні частини: до 26 березня 2009 року і після. У цей день до садочка завітав помічник-консультант депутата Львівської міської ради Романа Плахтія. Подальший хід подій викладаємо за текстом запиту депутата Львівської міської ради, голови міської організації "Свобода" Івана Гринди до міського голови Львова Андрія Садового. Представник "Свободи" начебто показав завідувачці копії відповідного листа Івана Гринди та Надії Оксенчук і попросив розмістити друковану продукцію у дитячому садочку. Розмова ця відбувалася у кабінеті завідувачки без свідків, тет-а-тет. Якщо вірити "свободівцям", Зеновія Мацьків "у вкрай брутальній формі відмовилася прийняти тематичні плакати і фактично вигнала помічника-консультанта з кабінету...". Іван Гринда у депутатському запиті зазначає, що "акція носила виключно просвітницький характер, не мала ніякої політичної спрямованості і була скерована лише на наочне демонстрування збереження і правильності застосування української мови". А от кінцівка цього запиту – загрозлива: "Вимагаю терміново створити комісію по проведенню (правильно – "для проведення". – Б.К.) службового розслідування відносно негідної поведінки Мацьків Зеновії Іванівни та розглянути питання доцільності перебування її на посаді завідувача дошкільного закладу".

Довідавшись про цей запит, Зеновія Іванівна розхвилювалася не на жарт. 22 роки керує садочком, який має хорошу репутацію, нещодавно відбулася його атестація... Одразу майнула думка: вік пенсійний, комусь потрібна ця посада. У середу до садочка мала прибути поважна комісія, щоб розібратися на місці... У розмові з журналістом "Високого Замку" Зеновія Іванівна категорично спростувала звинувачення у грубому поводженні з представником "Свободи". За її словами, саме він пообіцяв "провчити"... Щодо мотивів відмови прийняти плакати і листівки Зеновія Іванівна сказала: "Я не мала розпорядження від керівників освіти щодо розміщення цієї друкованої продукції. Окрім того, ці листівки ніяк би не гармонували з естетикою оформлення дитячого закладу, це ж не маршрутка... Та й не бачила особливої потреби у такій наочній продукції. Наш садок відвідують не лише українці, а й діти з російськомовних родин. Усе спілкування у нас – виключно українською мовою. Я сама український філолог, вихователі наші розмовляють "правильно і красиво", дбаємо про мовну культуру дітей. Дивно, що мене вчать любити Україну і нашу мову...".

Довідавшись про цю конфліктну ситуацію, письменниця, редактор дитячої газети "Галицьке юнацтво" Марія Людкевич звернулася до редакції з листом. Невеличка цитата: "Маю право сказати, що садок є одним з кращих у пропагуванні української мови, книги, культури. Це я бачу на різних заходах протягом року: свято писемності, української мови і книги, сучасної казки".

Авторові цієї публікації ясно як Божий день: не там шукає "Свобода" ворогів України й української мови. Погрози зняти з роботи, пошуки "ворогів народу" нагадали мені більшовицьке гасло "Хто не з нами – той проти нас". Цілком природним є бажання кожної політичної сили "показати роботу", "засвітитися" на електоральному полі... Але чи правильний (а точніше, чи єдиний) це спосіб, якщо йдеться про дитячі дошкільні заклади? Пані Ірина Фаріон могла б влаштувати якісь мовні курси для вихователів дитячих садків. А чому б "Свободі" не допомогти садочкам дитячими книжками, іграшками, дрібним ремонтом приміщень і майданчиків? Як казала героїня Ірини Муравйової, "не вчіть мене жити, краще допоможіть матеріально...".

Із запиту Івана Гринди випливає, що всі дитячі садочки прийняли листівки і плакати, і тільки "Сопілка" відмовилася "танцювати" під дудку "Свободи". Цікаво, чому? Мав розмову з кількома вихователями садків. Цей феномен вони пояснили просто: "Ніхто не хоче зв'язуватися зі "Свободою". Її бояться. Знайшлася одна людина яка не побоялася...". Невже "Свобода", яка відчула силу після виборів у Тернополі, бере на озброєння методи погроз та залякування?

P.S. Моя домовлена зустріч з паном Іваном Гриндою не відбулася. Прийшов до офісу і поцілував клямку. Також я телефонував, щоб отримати коментарі на мобільний Олега Тягнибока. Трубку взяла помічниця і сказала, що він на спілкування не має часу. Я залишив їй номер свого мобільного телефону, але дзвінка від лідера "Свободи" так і не дочекався. Неетично це виглядає. А щодо правильної мови, то вчитися треба усім і нещадно воювати з русизмами. У запиті пана Івана читаємо: "Мацьків Зеновія Іванівна, не дивлячись на те...". А "правильно і красиво" – "незважаючи на те...".

http://www.wz.lviv.ua/pages.php?ac=arch&atid=73684

І на десерт. Колись у Мінську я з колегою написав лише одне речення білоруською мовою – тест на переклад для тих, хто вважає її діалектом російської. Хто знав тоді, що це речення ("сказ" білоруською) так ідеально описуватиме поведінку типового члена ВО "Свобода":

Шалёны

драпежны

цемрашал

разьюшана

шчыраваў

бруднай

рыдлёўкай

на шурпатым

даху

нязграбнага

грувасткага

хмарачоса

ды енчыў

і скуголіў

з тае нагоды,

што нібыта

раптам

згубіў

стракаты

гарэзьлівы

гузік

ад бэзавай

вар'яцкай

кашулі

на ганку

гэтага

нягеглага

гмаху.

powered by lun.ua
Коментарі — 206
Leprechaun1980 _ 27.02.2010 22:37
IP: 77.90.244.---
dihlofos:
Юрій Свірко:
If you were to America, you would never get a chance to achive anything you want with your native name. Yurko wouldn't be an editor, only a castodian or sanitation worker.
Ужас какие нравы в Америке!У них даже негр Президентом не может стать!Недавно видел фильм про британских футболистов.Один чернокожий представлялся Adrian, другой Andrew, если б в английском появилось Andrei, то никто от этого не потерял, а наоборот обогатился б английский язык, если бы не было,конечно, синонимического или ономастического конфликта между этими формами.
jurko239 _ 27.02.2010 22:31
IP: 93.220.115.---
Ўурку, зачем вы позорите великий белорусский народ?

Кому в Украине нужна ваша галиматья, ваше мнение и вы сами?

Говорить что-то в адрес другого народа- всегда дурной тон, об украинцах,могут говорть что угодно, только украинцы,

но ни в коей мере ни русские, белорусы, евреи, живущие в Украине,

Евреи тоже могут говорить о евреях что угодно, другие народы плохо о евреях- всегда антисемизм,

Вы можете писать плохо исключительно о белоруссах, а то, что происходит в Украине- не ваше собачье дело,

Говорите сколько угодно про Лукашенко, или кишка тонка? Боитесь?

Так можно про украинцев, вам за это ничего не будет
dihlofos _ 27.02.2010 22:30
IP: 95.135.200.---
Юрій Свірко:
If you were to America, you would never get a chance to achive anything you want with your native name. Yurko wouldn't be an editor, only a castodian or sanitation worker.
Leprechaun1980 _ 27.02.2010 22:26
IP: 77.90.244.---
dihlofos:
Такі,як Свірко,приїзджають до гАмерики та стають Джорджами, а Івани-Джонами, Андрії-Єдрюми...такі собі перекотиполе люмпенівського розливу...
Хаха!Иван и Іван с радостью станут Джоном, а не Иванхоем (как раньше переводили Айвенго, когда по салонам ходили "маманы" с "николями").А вот наоборот?
Недавно же для идиотов разъяснялось в орфографии, что Владимир по-украински будет "владімір", а Володимир по-русски звучит "володымыр".Только Фарион не читает, как правильно писать надо.Политика не только в историю влезла, но и в грамматику.Где-то слышал, что еще при царе украинцев переозвучивали на русский манер, но сейчас же не монархия, а память народная осталась.
gekon _ 27.02.2010 22:25
IP: 195.211.156.---
Юрій Свірко:

Пане Свірко. Можливо ви не уважно читаєте. Те, що я сказав, про що медвідь не русизм, а діалектизм, не означає, що мені потрібно витикати Лизами. Я не належу до фаріонів. Така поведінка – або груба провокація, або паталогія. Надіюсь, що ви не належите до табачників, знавіснілих ненависників Галичини.

Приведу протилежний приклад до випадку із Фаріон. Мої знайомі мають доньку Євгенку. У садочку виховательки, не дивлячись на неодноразові прохання, називають її Женєю. Мого сестрінка (небожа) росіяни, а часто і українці, пробують називати Ванею. Але він сам усіх виправляє, що є Іванком. Може я також печерний.

Справа батьків як кликати дитину. Не потрібно із Саші чи Сашка робити Олеся, але так само не потрібно робити із Михайлика – Мішу.

На блозі Тягнибока я радив йому гнати Фаріон "к чорту мать", як говорять у нас у Галичині.
СловоМаргінесу _ 27.02.2010 22:20
IP: 93.73.230.---
Андрей-с-Востока _ 27.02.2010 22:09

Та не голосуватимуть за них. Хіба десь нагнуть виборців як штаб Януковича 2004-го. Вони, власне, саме там і знаходяться на що Ви натякаєте, бо їх можна використати лише виходячи із принципу "ну має ж хтось і лайно місити". А лайна у нас в житті багато, тому місити свободівцям-не перемісити. Покараною Фаріон навряд чи буде, щось мені підказує зважаючи на досвід.
Leprechaun1980 _ 27.02.2010 22:18
IP: 77.90.244.---
Samytnyy:
Leprechaun1980 _ 27.02.2010 21:58 Вам би знати українську, "чтоб не позориться на русском." Є симетричний приклад – Ваші "друзья с России" чомусь нє позорятся на украінском.
Росіяни не ганьбляться і не соромляться нічого, бо вони й бухають й пукають з вищою мірою гідності.І не соромляться розмовляти з помилками українською.Шкода, що української їх ніхто не навчить, бо українці соромляться не тільки говорити мовою, її вивчати, розповсюджувати та поважати.Замість цього: взаємні образи, пихатість, зверхність, заздрощі. Починати треба з себе, а не заглядати за межу сусіда.Я поважаю росіян, але більше люблю своїх недолугих співгромадян.А країни розділяють та конфлікти спричиняють лише політики.Зробіть висновки.Чи взяти в руки книгу, чи слухати політиків.
Юрій Свірко _ 27.02.2010 22:14
IP: 93.73.154.---
dihlofos:
Такі,як Свірко,приїзджають до гАмерики та стають Джорджами, а Івани-Джонами, Андрії-Єдрюми...такі собі перекотиполе люмпенівського розливу...
I've never been to America (excluding Peru)
luko _ 27.02.2010 22:13
IP: 93.127.101.---
В Україні велика Печера, а може й вся Україна Печера, збудована за росїйським проектом для російських печериць. Ядучих. Українські Печериці не можуть рости в російській Печері. Українським Печерицям для розвитку потрібні схили Печерські. Та добре вояцтво, щоб не витолочили печерські пагорби.
dihlofos _ 27.02.2010 22:10
IP: 95.135.200.---
Такі,як Свірко,приїзджають до гАмерики та стають Джорджами, а Івани-Джонами, Андрії-Єдрюми...такі собі перекотиполе люмпенівського розливу...
саймон _ 27.02.2010 22:10
IP: 194.44.170.---
...Скандал.Международные обозреватели осудили грубое вмешательство ЕС во внутренние дела Украины в вопросе ее героев... -http://kavkazcenter.com/russ/content/2010/02/27/70919.shtml.
Це для вас -хулителі ВО Свобода, С.Бандери та інших "друзів ' України.
Андрей-с-Востока _ 27.02.2010 22:09
IP: 178.95.54.---
СловоМаргінесу:
Сплюньте. Не хватало ещё, чтобы за этих уродов голосовали.
Их должно постичь наказание за содеянное – уход в то, что является вторым словом вашего ника.
Leprechaun1980 _ 27.02.2010 22:08
IP: 77.90.244.---
Национализм – это любовь к своему народу, как говорит Тягнибок, также, очевидно. говорил Гитлер, а интернационализм – это любовь ко всем народам, как говорил Сталин, очевидно, как и говорил Брежнев, посылая молодых ребят, типа Стогния (который расспространил видео Фарион) любить другие народы.Стогний до сих пор любит афганский народ, судя по его текстам:)
Samytnyy _ 27.02.2010 22:08
IP: 195.58.247.---
Leprechaun1980 _ 27.02.2010 21:58 Вам би знати українську, "чтоб не позориться на русском." Є симетричний приклад – Ваші "друзья с России" чомусь нє позорятся на украінском.
СловоМаргінесу _ 27.02.2010 22:07
IP: 93.73.230.---
А, власне, про що говоримо? Такі як Тягнибок і Фаріон та їх "Свобода" завжди мають масу прихильників у суспільстві, але за них, чомусь, не голосують на виборах до ВР. Тернопільстку облраду не розглядаємо, там голоси було віддано не за ідею, а по загальноприйнятих правилах "джунглів" вітчизняної політики.
Юрій Свірко _ 27.02.2010 22:05
IP: 93.73.154.---
Leprechaun1980:
Благодаря таким как Свирко хочется учить украинский язык, а благодаря таким как Фарион хочется говорить на русском.
спасибо за самый приятный комментарий за всю историю этого блога:)
Leprechaun1980 _ 27.02.2010 21:59
IP: 77.90.244.---
Благодаря таким как Свирко хочется учить украинский язык, а благодаря таким как Фарион хочется говорить на русском.
Samytnyy _ 27.02.2010 21:58
IP: 195.58.247.---
Grem Poll _ 27.02.2010 21:27 дякую за шедевр!!!!!!!
Leprechaun1980 _ 27.02.2010 21:58
IP: 77.90.244.---
Свирко – молодец!Заставляет учить "ридну мову".Я не любил украинский язык, пока друзья с России не стали "вымовляты" некоторые слова по-украински.Это было так красиво, что я стал изучать "ридну мову".
Когда Украина отделилась от созданной вместе с Россией СССР, на Печерске был магазин "Юный техник" (сейчас CARLO PAZOLLiNi).Там было три ценника на игрушку "Медведь":"медвідь" и "ведвідь".Вот такие диалекты в Киеве.Так что, ребята, давайте учить английский язык, чтоб не позориться на русском (как Янукович) или на украинском (как Фарион)!
Юрій Свірко _ 27.02.2010 21:57
IP: 93.73.154.---
Samytnyy:
Gаспадін Свірко, ну як же Вам приємно бити по своїх – визначальна прикмета хохлика.Журналістський "талант" прямо випирає. От так завзято та вдарить би Вам по "воріженьках." Проте, щоб вдарити по воріженьках, треба мужності, а щоб бити по своїх – треба підлості.
Я дізнався про Фаріон в дитсадочку з
http://blogs.telekritika.ua/?id=1269
З такими фаріонами й ворогів не треба
Отар Довженко, 20.02.2010:19.02.00
Заголовок Довженка – відповідь на Ваше запитання
Андрей-с-Востока _ 27.02.2010 21:53
IP: 178.95.54.---
Браво!
Но нет оснований считать, что ей удастся избежать уголовного наказания за то, что она сделала, а "свободе" – ответственности за политическую "позицию".
Samytnyy _ 27.02.2010 21:53
IP: 195.58.247.---
Gаспадін Свірко, ну як же Вам приємно бити по своїх – визначальна прикмета хохлика.Журналістський "талант" прямо випирає. От так завзято та вдарить би Вам по "воріженьках." Проте, щоб вдарити по воріженьках, треба мужності, а щоб бити по своїх – треба підлості.
Юрій Свірко _ 27.02.2010 21:52
IP: 93.73.154.---
gekon:
У Галичині медвідь – діалектизм, а не русизм.
а "женскій журнал" – теж гаЛЛіцизм? чи гаЛЛюцинація?
Юрій Свірко _ 27.02.2010 21:50
IP: 93.73.154.---
bmi:
Свірко, мо ти заткнеш пельку... І шо ти за падло! Не дивно, шо став таким борцем за нібито справєдлівасть, чи за Луну, чи за Солнце, чи за посаду... Чого ти вліз? Сам? Чи па просьбє?...
ісключітєльно по вашему наущєнію
gekon _ 27.02.2010 21:50
IP: 195.211.156.---
Фаріон не печерний націоналіст, а печерний провокатор. А дехто дуже тішиться, що є такі фаріони. Їй не світить такі посади, як печерним "інтернаціоналістам" Жиріновському, Левченку, ...або менш печерним (прихованим) "демократам" Колесніченку, ...

У Галичині медвідь – діалектизм, а не русизм.
Корупція1296 Україна та Європа1068 Aтака Путіна1189 тітушки19 Уряд реформ392
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter