Юрій Свірко журналіст, кансультант па мэдыйных, фінансавых, моўных і юрыдычных пытаньнях

Журналіст вигнав суддю з відкритого засідання

16 лютого 2011, 10:51

Щойно прочитав на "Телекритиці" отаке:

Суддя вигнав журналіста з відкритого засідання

Азад Сафаров, 16.02.2011:00.24.00


Те, що на суди часто не пускають знімальні групи, це не новина. Особисто я, як журналіст, з таким зіштовхувався не раз. Але те що відбулось у приміщенні Апеляційного суду міста Києва вчора, 15 лютого просто вразило.

Знімальна група 5 каналу приїхала на засідання суду у справі активіста громадської організації "Дорожний контроль" Олексія Кирієнка, якого торік жорстоко побили працівники ДАЇ. Так принаймні стверджує сам Кирієнко. Перевірити це, мені, як журналісту не вдалося, бо працівники суду разом з суддею не дали мені виконати мій професійній обов'язок.

Ще коли ми тільки приїхали до будинку суду на Солом'янській площі, до нас підійшли двоє співробітниць прес-служби. Вони заявили що ані в холі, ані на території будинку суду знімати не можна.


Далі з відео та фото – на http://blogs.telekritika.ua/?id=2101

А мене також учора, 15 лютого, у тому ж апеляційному суді Києва вразило інше.Я прийшов на засідання суду, призначене на 16:00, та за хвилин десять до цього безперешкодно увійшов у залу N1003. Щоправда, я прийшов не як журналіст, а як представник позивача, до того ж без фото- чи відеокамери або диктофона.

Колегія суддів у складі Нежури (головуючий), Закропивного та Кравець розглянули одну справу, потім іншу... О 16:30 секретарка сказала мені, що наступною буде моя справа на 16:00, проте судді пошушукалися та вирішили спочатку слухати справу, призначену на 16:15.

Я здивувався ще більше, коли після розгляду справи на 16:15 судді Закропивний та Кравець підвелися та о 16:45 мовчки залишили залу. А суддя Нежура сказав мені: "Бачите, через відсутність кворуму засідання буде перенесено".

На моє запитання, чому не можна було мені про це сказати о 16:00 – що Закропивний та Кравець не захочуть слухати мою справу та зникнуть, – суддя Нежура відповів: "Ви же журналіст, Вам корисно інші справи послухати".

Коротка передісторія: хто такий Закропивний.

http://blogs.pravda.com.ua/authors/svirko/4d486d5f00cab/

01.02.2011 22:30 _ Юрій Свірко

Убийца из Донбасса в четверг станет судьей Высшего гражданско-уголовного суда?


Сайт газеты "Юридическая практика" сегодня сообщил о том, что я хочу запретить избираться в Высший специализированный суд Украины по рассмотрению гражданских и уголовных дел двум судьям апелляционного суда Киева – Алле Лесько и Александру Закропивному.

На самом деле я хочу запретить избираться пяти судьям киевского апсуда – еще и Вячеславу Амелину, Николаю Наумчуку и Алексею Касьяну, о которых я не раз писал в этом блоге.

Просто на Лесько и Закропивного мое сообщение о том, что я в субботу отправил в Высший административный суд соответствующий иск, произвело сегодня настолько сильное впечатление, что они объявили перерыв в заседании до 15 февраля.


Отже, суддю Лесько до Вищого спецсуду Верховна Рада обрала, а прізвище Закропивного після цієї публікації "Убийца из Донбасса..." (яку перепублікували численні луганські сайти) без жодних пояснень зникло із затвердженого списку й тому він залишився суддею апеляційного суду міста Києва.

Але, як бачимо, він вже й суддею апсуду працювати не хоче – принаймні стосовно моїх справ. Замість того, щоб розглянути мою заяву про відвід у визначену ним ж дату 15 лютого або офіційно взяти самовідвід, Закропивний утікає із зали судових засідань.

А суддя Кравець, хоча й не фігурує в моєму позові, який розглядає Вищий адміністративний суд, також була фігурантом цього блогу:

http://blogs.pravda.com.ua/authors/svirko/4cc9c051081f5/

28.10.2010 21:26 _ Юрій Свірко

Атас!!! Как Янукович проталкивает уголовников в новый Высший уголовный суд


25.10.2010 року. Вища кваліфікаційна комісія суддів України, відповідно до підпункту 2 пункту 3 статті 74, пункту 1 статті 76 Закону України "Про судоустрій і статус суддів", повідомляє про підготовку матеріалів щодо обрання кандидатів Щепоткіної Валентини Володимирівни, Оксененка Олега Миколайовича, Марченко Мирослави Вячеславівни, Кравець Валентини Аркадіївни, Мараєвої Наталії Євгеніївни, Приходька Костянтина Петровича, Левчука Олега Дмитровича, Авраменка Миколи Григоровича, Белоусова Едуарда Феліксовича, Юровської Галини Валентинівни, Єрьоміна Анатолія Васильовича, Калиновського Анатолія Борисовича, Шестакової Зульфії Сабітівни на посаду судді Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ.

Мараева?!!

http://blogs.pravda.com.ua/authors/svirko/4885d75facd7b/

22.07.2008 15:49 _ Юрій Свірко

Київське правосуддя: чи варто маратися-3

ЯК АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД КИЄВА ПІДРОБЛЯЄ ДОКУМЕНТИ


Мараева? Та, которая подделала мою расписку о том, что проинформирован о месте и времени рассмотрения дела по иску Виктора Михайловича Пинчука ко мне, и провела заседание в мое отсутствие?

Я на этом основании потребовал пересмотра дела "Пинчук против Свирко", но Мараева и Кравец вместе постановили, что моя расписка действительна, и отказали в пересмотре. Однако Верховный суд признал мою правоту и все-таки направил дело на новое рассмотрение.

Во второй раз в апелляции это дело рассматривала судья Билыч, которая рассматривала его и в первый раз вместе с Мараевой и потому не имела права рассматривать его повторно. Тоже отказала мне в удовлетворении апелляционной жалобы. Определение Билыч как абсолютно незаконное опять отменил Верховный суд и опять направил дело на новое апелляционное рассмотрение.

В третий раз за дело "Пинчук против Свирко" взялась судья... Кравец (см. двумя абзацами выше). Хотя я заявлял ей отвод и призывал взять самоотвод, как это должна была сделать судья Билыч, Кравец все равно повторно рассмотрела дело и вновь отказала мне. Сейчас дело опять в Верховном суде, который либо отменит определение судьи Кравец, либо... передаст это многострадальное дело на рассмотрение ВССУРГУДу! А там его уже будут ждать Кравец, Амелин и Мараева!


Щоправда, цю трійку до Вищого спецсуду досі не обрали.

Проте у грудні 2010 року Верховний суд України УТРЕТЄ відкрив за моєю касаційною скаргою касаційне провадження у справі "Пінчук проти Свірка", яку вже ТРИЧІ розглянули в апеляційному суді.

То скажіть мені, будь ласка: я що, повинен за це знущання писати цьому апеляційному суду подяки?

Верховному суду немає чого робити, як розглядати ОДНУ справу ТРИЧІ?

Якщо судді з ТРЬОХ спроб не може розглянути справу за законом – цих суддів треба підвищувати та обирати до касаційного суду?

powered by lun.ua
Коментарі — 3
Флинт _ 16.02.2011 15:38
IP: 217.87.47.---
Юрий, спасибо за Вашу настойчивость. Ваша очень трудоемкая методика судебного эксперимента в стиле реалити-шоу достойна уважения. Хотел бы задать такой вопрос. Как работают суды в Беларуси, насколько они коррумпированы (отбросим политические мотивы). То есть, меня интересует, забрав у граждан политические права, сохранил ли Лукашенко имущественные и т.д. Кто там влияет на решения суда, кроме бацьки? Или такой же произвол, как в Украине?
gny _ 16.02.2011 15:21
IP: 77.120.161.---
__________________
І в ранок той, коли ударять дзвони
І вас на суд народний приведуть,
Із тисяч уст розітнуться прокльони
І вам на голову впадуть
(О. Олесь) Немає нічого таємного, що нестало б очевидним, ні сокровенного, що не стало б відомим і не виявилось би?

------------------------------------------------------------
Херсонець _ 16.02.2011 11:51
IP: 77.239.190.---
Якщо судді з ТРЬОХ спроб не може розглянути справу за законом – цих суддів треба підвищувати та обирати до касаційного суду?

Гнати сраною мітлою!
Уряд реформ376 Україна та Європа1030 Корупція1261 Aтака Путіна1171 тітушки14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter