15 листопада 2010, 15:32

Волонтери – тест для громадянського суспільства

Півтора роки залишається до початку фінальної частини чемпіонату Європи з футболу у 2012 році. Дуже неприємно чути про скандали та різноманітні непорозуміння, які кидають тінь на спортивну подію всесвітнього масштабу. Як би там не відбувалось, на моє глибоке переконання Євро відбудеться у встановлений термін із визначеними господарями чемпіонату. Нині дедалі актуальнішим постає питання підготовки кадрів, які обслуговуватимуть турнір.

Автор особисто мав змогу відвідати багато країн, у яких влаштовувались спортивні заходи. Як не дивно, перше, що кидається в очі – це не стільки якість інфраструктури разом з її відповідністю міжнародним стандартам, скільки "людський фактор". Саме місцеве населення покликано створити атмосферу свята і ні за які кошти це купити неможливо. Навіть, якщо почати розвішувати купу святкових плакатів та використовувати інші "підбадьорюючі" технології.

Дане твердження вкотре довів нещодавній Чемпіонат світу із футболу у ПАР. Звісно, ця країна наполегливо готувалась до футбольного турніру протягом п'яти років. Результатом підготовки стали десять надсучасних спортивних арен, сотні кілометрів відремонтованих доріг, міжнародний аеропорт та ін. Проте, туристи, які повернулись із ПАР згадують в першу чергу непідкупну гостинність місцевих мешканців. Не дивлячись на відсутність навичок володіння іноземною мовою, більшість африканців зустрічали вболівальників посмішками та елементарними фразами англійською. Саме такий підхід приємно вражав туристів, паралельно підвищуючи імідж далекої африканської країни в їх очах.

Також не слід забувати про участь волонтерів в організації подібних заходів. Саме на цих, переважно молодих людей, лягає величезна відповідальність за атмосферу гостинності та імідж країни-господаря на міжнародній арені.

Згідно даних Всеукраїнського центру волонтерів – 2012 на Євро УЄФА планує залучити близько 5000 добровольців, половина з яких представлятиме нашу країну.

Організація турніру Євро-2008 ще раз довела шалений попит на участь у волонтерських проектах. Тоді конкурс складав 5-6 чоловік на місце. Про популярність волонтеріату говорить й Чемпіонат світу – 2010. До старту турніру ФІФА отримала близько 67000 заявок від кандидатів у волонтери з понад 170 країн світу. Із загальної кількості резюме було відібрано тільки 15000. В деякі дні організатори отримували по 1600 заявок на добу.

Підготовкою волонтерів в Україні слід опікуватись на найвищому державному рівні.

Варто пам'ятати, що кожному з бажаючих взяти участь у волонтерському проекті доведеться не лише вітати туристів, але й реально працювати. В УЄФА визначили наступні напрямки роботи: маркетинг, медіа, IT, транспорт та інші. Офіційний відбір бажаючих футбольна організація планує розпочати влітку 2011 року на власному офіційному сайті. Тож слід якнайшвидше розпочати інформування про проект та підготовку кадрів. Саме професіоналізм останніх, як повноцінних співорганізаторів турніру, і зіграє ключову роль в рівні його проведення.

За ідею та допомогу у написанні матеріалу подяка активістам Всеукраїнського центру волонтерів -2012

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Спорт: перша сходинка до відповідальності за свою країну

Незадовго до початку Олімпіади-2024 у Лондоні відбулося відкриття інсталяції, присвячене українським спортсменам, загиблим унаслідок повномасштабного російського вторгнення...

Як має виглядати якісна реабілітація ветеранів в Україні

Понад два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення та агресії з боку росії в Україну, в результаті якого в нашій країні з'явилася велика кількість учасників бойових дій...

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...

2022 рік буде супроводжуватися цілим рядом тенденцій, які вже були присутні у 2021 році, а значна частина конфліктів можуть значно посилитися.

Найбільш важливим і відчутним фактором, який буде продовжувати впливати у 2022 році залишається пандемія коронавірусу, яка набула характеру загальносвітової...