23 червня 2012, 19:46

Спасіння потопаючого-діло рук самого потопаючого

Незабаром розпочнуться літні канікули у школярів. Саме тому, я б хотів дати кілька порад для безпечного поводження на відкритих водоймах, аби Ваше дозвілля не закінчилось летальними випадками.

За даними проведеного Федерацією плавання України дослідження, кожного року в нашій країні тоне приблизно 3000 людей. З них більше 10 відсотків – діти до 14 років. Причиною цього є невміння плавати та відсутність навичок знаходження у водному середовищі. В Україні вміють плавати менше 7 відсотків населення, державні тести з плавання не можуть здати більше 80% школярів та студентів; тільки 0,12% займається плаванням в оздоровчих групах і секціях. При цьому незахищені верстви населення та більшість дітей позбавлені можливості відвідувати плавальні басейні через їх брак та високу вартість занять.

Саме тому, у спекотні літні дні нас так звабливо манить до себе прохолодна свіжість легкодоступних річок, озер та ставків. Кидаючись в обійми води, ми ігноруємо небезпеку, яка може таїтись. Першою умовою безпечного відпочинку на воді є вміння плавати. Навчитись цьому або хоча б правилам безпечного поводження на воді потрібно кожному. Людина, яка добре плаває, почуває себе на воді спокійно та упевнено. Та незважаючи на усе це, головною запорукою для мене є кілька основних правил які я не порушую, в першу чергу це: обережність, дисциплінованість та уважність.

Потрібно пам'ятати, що плавання вважають одним з найбезпечніших видів спорту, і недарма, адже вага тіла у воді зменшується та рівномірно розподіляється. Плавання зменшує тиск на весь організм, як у цілому, так і на внутрішні органи зокрема, сприяє покращенню кровообігу та доступу кисню до м'язів. Крім того, за рахунок зменшення ваги м'язи тіла розслабляються і, відповідно, знижується тиск на суглоби.

Під час плавання Ви тренуєте усі основні групи м'язів. Цей вид спорту також чудово запобігає хворобам спини та зменшує болі у хребті.

Особливо корисно займатись плаванням людям, які більшість свого часу проводять сидячи. Це допоможе позбавитись відчуття скутості у спині та шиї, втоми, а також покращити рухливість суглобів та перешкодить застою рідини в суглобах.

Слід пам'ятати, що регулярні заняття плаванням зміцнюють серцево-судинну та нервову систему, сприяють розвитку дихального апарату, м'язової системи, а також росту та зміцненню кісткової тканини.

Якщо говорити про малюків, то надто енергійним дітям плавання допоможе розслабитись і заспокоїтись, адже уся енергійність дитини залишиться у воді, так як вона буде потрачена на м'язові зусилля! Крім того, кроха, що займається плаванням, назавжди полюбить воду.

Дотримуючись усіх рекомендацій, Ваш відпочинок принесе Вам не лише користь но і задоволення. Усім Вам бажаю гарно відпочити та відновити сили в літній період.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Процес повернення ветеранів і військовослужбовців зі служби є складним і багатогранним

Війна рано чи пізно завершиться, і ті люди, які сьогодні боронять країну, повертатимуться до мирного життя, до реальності, від якої вони вже встигли відвикнути...

Спорт: перша сходинка до відповідальності за свою країну

Незадовго до початку Олімпіади-2024 у Лондоні відбулося відкриття інсталяції, присвячене українським спортсменам, загиблим унаслідок повномасштабного російського вторгнення...

Як має виглядати якісна реабілітація ветеранів в Україні

Понад два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення та агресії з боку росії в Україну, в результаті якого в нашій країні з'явилася велика кількість учасників бойових дій...

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...