Фракція "Удар – Гол – Бризки"
Сьогодні ще раз переконався, що спорт об'єднує людей, а сучасна українська політика – роз'єднує.
Уся країна і багато наших співвітчизників в Британії в єдиному пориві вболівали за нашу команду. Фантастичний гол Євгена Коноплянки майже до кінця матчу зберігав надію на перемогу. Усю гру на Уемблі було чутно скандування "Україна! Україна!". Підсумкова нічия все одно є вдалим стартом відбору на чемпіонат світу. Тому вітаю усіх українських вболівальників і сподіваюсь на подальші успіхи нашої футбольної збірної!
Це головна спортивна подія сьогоднішнього дня.
Друга є спортивно-політичною. І не менш показовою. Прочитав реакцію (відмову) Віталія Кличка на пропозицію Андрія Шевченка провести дебати щодо проблем розвитку спорту. Що сказати...
Я з глибокою повагою ставлюся і до Віталія, і до Андрія. Вони обидва – не просто обличчя українського спорту, але й обличчя самої України. В спорті вони досягли найбільших висот. Крім цього я дуже поважаю їх за послідовну реалізацію благодійних проектів.
Фонд Віталія Кличка допомагає створювати спортивні майданчики. Андрій Шевченко не часто говорить про свою благодійну роботу, але через свій фонд вже кілька років підтримує дитячі будинки. Крім цього нещодавно він відремонтував футбольний стадіон у школі N216 на Оболоні в Києві, де колись навчався.
Впевнений, що вони обидва, як і я, розуміють, що діяльність і їхніх, і мого благодійних фондів самотужки не зможе вирішити хронічних проблем українського спорту. Для цього потрібна системна державна політика розвитку фізичної культури і масового спорту.
Як її сформувати?
Розумію, що політична кон'юнктура змушує Віталія зараз відповідати так, як він відповів. Політика зараз розвела двох видатних українських спортсменів по різні боки барикад. Я свідомо пішов на вибори як самовисуванець по мажоритарному округу, хоча мав пропозиції від двох прохідних партій йти в першій десятці. Бо наші партії зараз спроможні лише роз'єднувати, навіть, однодумців. На мій погляд, це шкодить країні.
Тому я впевнений, що незважаючи ні на що треба об'єднувати зусилля усіх людей, які розглядають здоров'я нації і розвиток спорту як пріоритет. Незалежно від політичною кон'юнктури і можливих розбіжностей по якимось суто політичним питанням.
Спільна позиція щодо розвитку фізкультури і масового спорту дозволить подолати кризу в цій сфері, відродити систему підготовки, починаючи від дитячих спортивних секцій, і закінчуючи сучасною спортивною інфраструктурою для олімпійської збірної.
Я щиро запрошую Віталія Кличка та Андрія Шевченка разом взяти участь в акції "День "Ч" 30 вересня, коли кияни спробують встановити світовий рекорд з наймасовішої ранкової зарядки. Це акція без політики. Ми просто будемо разом робити зарядку. Без гасел і партійних прапорів.
Присутність цих видатних людей не тільки дасть можливість привернути увагу до події, але засвідчить, що в питанні розвитку спорту розбіжностей немає. Це допоможе нарешті переломити ситуацію і від затикання дірок перейти до стратегії, яка зробить українську націю здоровою.
Насамкінець трохи політики:) Нещодавно мені на Фейсбук прислали жарт, який мені дуже сподобався. "Після виборів у Верховній Раді було створено фракцію "Удар – Гол – Бризки", до керівництва якої увійшли Кличко, Шевченко та Силантьєв".
Жарт – жартом, але така фракція чи хоча б депутатська група, яка б серйозно займалася питаннями фізкультури і спорту, вкрай потрібна нашому суспільству. Це вимога часу, бо український народ стає хворим і безвольним, що йому аж ніяк не властиво. Це треба змінити.
Вперед, у бій за Україну! День "Ч" наближається:)
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.