21 вересня 2012, 03:25

Мова і ранкова зарядка

Сумно спостерігати за колотнечею навколо закону про засади мовної політики. Сумно через те, що це абсолютно безглузда і безсоромна спекуляція влади, яку з ентузіазмом, вартим іншого застосування, підтримує опозиція. Вони в цьому один одного варті.

У побуті я більше користуюся російською мовою. Коли до мене звертаються українською – відповідаю українською. Я такий, який я є.

За останні тижні я ще більше переконався, що мовні проблемі – це абсолютно не те, що цікавить людей. По-перше, я провів вже два десятки зустрічей з людьми на Оболоні. Там були і російськомовні, і україномовні. Різного віку, статі і соціального статусу. Жодного разу мовне питання не виникало, як щось важливе. Спілкувалися обома мовами і всі один одного розуміли.

Здоров'я, економічна ситуація, безробіття, корупція і свавілля чиновників, освіта дітей і виплати на дитину, стан ЖКГ, пенсії – ось про що питають україномовні і російськомовні кияни. Головне, що вони хочуть почути – не чому все так погано і хто винен, бо кожен для себе вже має якусь внутрішню відповідь, а що з цим усім робити? Який план? Тому мені дуже легко з цими людьми порозумітися.

Другий момент – вже десять днів триває реєстрація учасників на акцію "День "Ч", до якої залишилося також 10 днів. За цей час через Інтернет (на офіційному сайті, на сторінках у Фейсбуці і Вконтакті) зареєструвалося понад 2500 осіб. Ще понад 3000 заповнили анкети у волонтерів. Реєстраційна форма на сайті (як і сайт в цілому) – українською мовою. Так само, як і анкети. Але оскільки це неофіційні речі, люди заповнюють їх тією мовою, якою користуються. Тобто маємо абсолютно чіткий зріз – десь 60% пишуть українською, 40% російською.

Питання – може варто когось за мовною ознакою не пустити на зарядку? Може україномовним / російськомовним менше потрібні якісні спортивні об'єкти?

Очевидно, що знати мову країну, в якій живеш – це не якесь інтелектуальне досягнення (хоча загальновідомі приклади, коли це нездоланний бар'єр), це – нормально. Але штучно розділяти і зіштовхувати людей на цій проблемі, коли є набагато гостріші – це безвідповідально.

На жаль, ні влада, ні опозиція не хочуть займатися реальними проблемами. Наслідком чого є страшенна апатія людей. Це призводить до атомізації суспільства на самому низовому рівні. Навіть на рівні під'їзду, будинку люди втратили навички об'єднання для вирішення спільних питань. Чи не в цьому полягає справжня мета політиків, які грають між собою у такий собі мовний пінг-понг?

Тому я вважаю головним завданням зараз повернути людям здатність до самоорганізації і спільної дії. На низовому рівні. Просто заради своїх побутових інтересів. Я багато разів переконувався у важливості цього під час реалізації благодійних проектів. Є порозуміння між однодумцями і спільна дія – є результат. Тільки зробивши це, можна ставити якусь високу мету для країни і досягати її. Без цього можна хоч десять разів поміняти владу і опозицію місцями, але нічого по суті не зміниться.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Спорт: перша сходинка до відповідальності за свою країну

Незадовго до початку Олімпіади-2024 у Лондоні відбулося відкриття інсталяції, присвячене українським спортсменам, загиблим унаслідок повномасштабного російського вторгнення...

Як має виглядати якісна реабілітація ветеранів в Україні

Понад два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення та агресії з боку росії в Україну, в результаті якого в нашій країні з'явилася велика кількість учасників бойових дій...

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...

2022 рік буде супроводжуватися цілим рядом тенденцій, які вже були присутні у 2021 році, а значна частина конфліктів можуть значно посилитися.

Найбільш важливим і відчутним фактором, який буде продовжувати впливати у 2022 році залишається пандемія коронавірусу, яка набула характеру загальносвітової...