25 вересня 2012, 01:45

Політика – це дії, а не гасла

Сьогодні Фонд підтримки молодіжного та олімпійського плавання, який я очолюю, провів Перший київський міський форум вчителів фізкультури. У форумі взяли участь близько 200 осіб: вчителі-методисти, викладачі фізкультури, тренери, спортивні журналісти (Відео тут).

Мета заходу – привернення уваги до питань викладання фізкультури в школах. Це дуже проблемна сфера. Я дякую моєму другу Владиславу Ващуку та усім, хто допоміг організувати цю подію.



Ми всі знаємо жартівливу фразу – "якщо фізрук не п'є – це вже ліцей". Ми всі хочемо, щоб фізкультуру у школах нашим дітям викладали виключно чемпіони світу. Але ми забуваємо, що молодий учитель після вузу просто не може вижити на зарплату 1600 грн. На ці гроші він навіть не може харчуватися так, щоб відновити витрачену на уроках енергію.

Стан спортивних залів і шкільних стадіонів – без коментарів. Змагання, звичні в той час, коли я був школярем, зараз стали розкішшю. Гроші на методику та науку – це щось з області фантастики.

Чи варто дивуватися, що тільки 7% школярів вважаються практично здоровими. Що 40% дітей не можуть виконати стандартний тест "Еврофіт", за допомогою якого оцінюють мінімальні фізичні навички. Що для 30% українських школярів виконання серйозно спрощених нормативів з фізкультури – це ризик для здоров'я?

Треба щосили бити на сполох і привертати увагу до цієї проблеми! Тому що і ті, хто зараз біля керма, і ті, хто був до 2010-го року, питанням фізвиховання відверто нехтують. Більше того, знаходяться політики, які в цьому напрямку нічного не зробили, але радо шукають політичний підтекст.

Шановні, схаменіться! Спекулюйте на чомусь іншому.

Нам вперше вдалося зібрати в одному місці вчителів фізкультури та профільних чиновників з Мінсім'їмолодь і КМДА.



Вперше вдалося вийти на конструктивну розмову. Ми презентували розроблений колективом авторів методичний посібник для вчителів з плавання.



Я пишаюся, що взяв участь у його підготовці, тому що такі посібники – рідкість в Україні, держава цим не займається. Хоча поліпшення методики викладання фізкультури, як і будь-якого іншого предмету, має бути частиною системної державної політики.

Я сприймаю політику як дії, а не як порожні заяви та гасла.

Ми займалися проблемами фізкультури та масового спорту – будемо займатися далі. Ми проведемо акцію "День "Ч" 30 вересня і встановимо світовий рекорд. Ми проведемо ще багато акцій і реалізуємо багато конкретних проектів.

Всім, кого це бентежіть, раджу звикати. Бо сидіти і чекати, доки політики по третьому колу зміняться в кріслах, чи зірки стануть – це розкіш, яку ми не можемо собі дозволити.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Процес повернення ветеранів і військовослужбовців зі служби є складним і багатогранним

Війна рано чи пізно завершиться, і ті люди, які сьогодні боронять країну, повертатимуться до мирного життя, до реальності, від якої вони вже встигли відвикнути...

Спорт: перша сходинка до відповідальності за свою країну

Незадовго до початку Олімпіади-2024 у Лондоні відбулося відкриття інсталяції, присвячене українським спортсменам, загиблим унаслідок повномасштабного російського вторгнення...

Як має виглядати якісна реабілітація ветеранів в Україні

Понад два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення та агресії з боку росії в Україну, в результаті якого в нашій країні з'явилася велика кількість учасників бойових дій...

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...