5 жовтня 2012, 01:58

Округ 217 або ''Оболонь назавжди''. Фільм про те, що нам потрібен новий проект

Оболонь – це дуже цікаве місце. Яскраве свідченно того, як можна проектувати майбутнє.

45 років тому на Оболоні не було нічого, тільки луки, які щовесни заливало водою. У 1967 р. прийняли новий Генеральний план Києва, де був запроектований новий район. На голому місці побудували масив для 300 тис. людей. Був гарний проект – вже понад 40 років маємо гарний результат.

На жаль, ми вже стали забувати, що можливі великі проекти, розраховані не на один день. Не щоб швиденько напхати у кишені, а щоб результат працював для країни як мінімум на покоління уперед.

Чудовий проект "Оболонь-1967" на 70% себе вже вичерпав. Найкраще про це нагадують інженерні мережі та "чешки" з БПСками навпроти нових будинків на проспекті Героїв Сталінграду. 70% комунікацій району – мотлох. 70% житла – на межі. Далі – руїни.

Нам потрібен новий проект. Як мінімум на 10-20 років уперед. І стосуватися він повинен не стільки забудови, скільки переосмислення стосунків всередині громади. Адже ресурси у громади є – минулого року до бюджету Оболоні надійшло 3 млрд. грн., 620 млн. перераховано до бюджету Києва. Тільки громада це не усвідомлює і ресурсами цими не керує.

Електронний уряд, місцеві референдуми від рівня будинку, кварталу, мікрорайону. Спільний контроль над використанням коштів місцевого бюджету та комунальних платежів. Забезпечення прозорості грошових потоків. Обрання і відкликання тих, хто керує спільним і приймає рішення. Не тільки будівництво багаторівневих парковок, але й заохочення пересування на велосипедах всередині району. Створення нових робочих місць у промзонах – високотехнологічних та лояльних до екології.

Усе це – можливе. Головне – об'єднати людей навколо реальних інтересів.

Про це та інше, у фільмі "Оболонь назавжди", який ми зняли разом з моєю командою. Завтра презентуємо його у кінотеатрі "Братислава".

Ми хочемо розпочати дискусію щодо майбутнього району. Забезпечити спільне бачення мети для людей і мобілізувати їх для спільної дії.

Частина перша.



Частина друга. До речі, в ній багато відео з "Дня Чемпіонів", можна себе пошукати.



Якщо мислити так – то одразу ж стає зрозумілим, наскільки дрібні у своїх діях "грічкосії", ті, хто зараз розпочав блискавично асфальтувати район та фарбувати все навколо.

Хочемо змінити життя – мусимо змінитися самі.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Спорт: перша сходинка до відповідальності за свою країну

Незадовго до початку Олімпіади-2024 у Лондоні відбулося відкриття інсталяції, присвячене українським спортсменам, загиблим унаслідок повномасштабного російського вторгнення...

Як має виглядати якісна реабілітація ветеранів в Україні

Понад два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення та агресії з боку росії в Україну, в результаті якого в нашій країні з'явилася велика кількість учасників бойових дій...

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...

2022 рік буде супроводжуватися цілим рядом тенденцій, які вже були присутні у 2021 році, а значна частина конфліктів можуть значно посилитися.

Найбільш важливим і відчутним фактором, який буде продовжувати впливати у 2022 році залишається пандемія коронавірусу, яка набула характеру загальносвітової...