23 жовтня 2012, 14:56

Округ 217. 12 запитань, які найчастіше виникали під час зустрічей

Протягом вересня – жовтня я провів близько 100 зустрічей з оболонцями. Люди піднімали різні питання – від побутових до геополітичних. Це своєрідний зріз суспільних зацікавлень. Можливо, комусь будет цікаво співставити з тим, що відбувається на інших округах.

1. Після обрання до парламенту з якою політичною силою Силантьєв буде співпрацювати?

Перед виборами дві прохідні політичні сили пропонували мені балотуватися у першій десятці. Потім пропонували підтримку на окрузі. Я відмовився і від першого, і від другого. Я принципово пішов як самовисуванець, щоб відповідати тільки за свої дії і йти до людей зі своїми ідеями. Я не звик кимось прикриватися.

Мені подобаються гасла, з якими йде опозиція. Але я бачу, що люди, які у списках, вже кілька разів ці гасла зраджували, потім поверталися. Мені це не зрозуміло.

Мені імпонує Віталій Кличко. Але остаточне рішення про співпрацю з "УДАРом" я буду приймати, коли побачу їхню поведінку у парламенті.

Також є сподіваюся, що у парламент прийде багато незалежних мажоритарників, які будуть орієнтуватися не на ідеологію, а на конкретні проблеми своїх округів. Ці проблеми схожі по всій Україні, тому може виникнути депутатське об'єднання, яке підніматиме близькі для мене питання. Тому скоріше за все я бачу себе або в такому об'єднанні представників округів, або у співпраці з "УДАРом".

2. Силантьєв – безпартійний. Яким чином він домагатиметься прийняття рішень без партійної підтримки?

Наведу приклад. Разом з друзями ми вже 4 роки робимо проект "Клуб дитячого плавання". Ми безкоштовно навчаємо плавати дітей. Домовляємося з басейнами, створюємо відкриті доріжки на річках та озерах. За цей час навчили плавати 9 тис. дітей у 10 областях. У Запоріжжі цей проект допомагала робити Партія регіонів. У Житомирі – місцевий БЮТ. У Львові відкривати школу плавання прийшов лідер "Свободи" Олег Тягнибок. У Херсоні підтримував представник "УДАРу". Я їх всіх об'єдную, тому що кажу: "У нас в країні тонуть діти, вони просто не вміють плавати. Коли тонуть діти, не має значення – ви за Юлю, чи за Вітю. Бо Юлі і Віті однакого байдуже. Давайте просто будемо вчити дітей". Я вмію формулювати ідеї, які об'єднують різних людей і різних політиків.

До того ж половину парламенту буде обрано від мажоритарних округів. Мажоритарники будуть піднімати проблеми, спільні для всієї України. Людям вже набридло політиканство. Так що союзники будуть.

3. Ви спортсмен. Як ви будете займатися законотворчістю, економічними питаннями?

У парламент йдуть не спортсмени, лікарі чи економісти. Туди йдуть політики. Я вважаю, що політик – це лідер, який представляє інтереси людей, який вміє сформулювати ціль і об'єднати інших заради її досягнення.

Президент Польщі Лех Валенса – був електриком, прем'єр Великобританії Маргарет Тетчер – хімік за освітою, президент Чехії Вацлав Гавел – письменник і драматург. Але усі вони були успішними політиками.

У діючому і попередніх складах парламенту було більш ніж достатньо юристів, економістів чи журналістів. Результат ми усі бачимо. Тому найважливіше – не фах, а готовність працювати в інтересах округу.

У мене досить кваліфікована команда, в ній є і економісти, і юристи, і фахівці з місцевого самоврядування. Якщо будуть якісь питання, де мені потрібна порада, я зможу отримати допомогу. Я ніколи не соромлюся питати, коли чогось не знаю, тому що бути фахівцем в усіх сферах неможливо.

4. Звідки у Силантьєва гроші на кампанію?

Мене підтримують друзі, з якими ми вже п'ять років робимо різні благодійні та громадські проекти. Серед них немає олігархів чи тих, кому я буду чимось зобов'язаний у разі обрання. Ми однодумці, у нас спільне бачення того, як треба змінювати країну. Усі вони згідно із законом перерахували кошти на рахунок кандидата. Після виборів ми оприлюднимо звіт.

5. Як Силантьєв ставиться до закону про засади мовної політики?

Вважаю, що в Україні має бути одна державна мова – українська. Закон про мову, який вкинула влада – це спекуляція чистої води, щоб відтягнути увагу від проблем в державі. Але опозиція показала, що вона не здатна захистити навіть те, що називає важливим для себе.

У побуті я більше спілкуюся російською, бо я народився у російськомовній родині. Але українською мовою володію – розмовляю, пишу.

Взагалі для мене головне – щоб люди розуміли один одного і жили достойно. Буде взаєморозуміння – буде результат у країни. А цей розбрат навколо мови вигідний лише тим політикам, які нічного не здатні запропонувати.

6. Куди має рухатися Україна – до Європи чи до Росії?

Вважаю це питання неправильним по суті. Як чинить Германія? Вона є лідером ЄС, але розвиває тісні стосунки з Росією там, де вигідно. Як чинить Франція? Вона також є одним з лідерів ЄС, але так само розвиває стосунки з Росією, навіть продає їй сучасні військові кораблі.

Як має чинити Україна? Ми хочемо такі стандарти життя, як у Європі? Значить ми повинні будувати їх тут, у себе. Але Росія наш стратегічний партнер, якщо до Європи ми продаємо переважно сировину, то до Росії – продукцію машинобудування, прилади. У нас тісні економічні, історичні, родинні зв'язки.

Не треба протиставляти, і не треба кудись проситися. Треба розвивати Україну, тоді і Європа побачить у нас партнера, і з Росією ми знайдемо баланс у стосунках.

7. На Оболоні все більше машин, які заполонили подвір'я. Як вирішити цю проблему?

Я бачу два шляхи. Перший – будувати багаторівневі парковки і гаражні бокси. Причому вони мають належати громаді району на правах спільної власності, працювати з мінімальним прибутком, тільки щоб утримувати себе. Але лише цього не достатньо.

Потрібні зміни у свідомості людей. Я дізнавався – і зараз в гаражних кооперативах є місця, вартість за місяць співставна з вартістю стоянки. Просто люди звикли кидати машину під вікнами, бо так зручно.

Треба пропагувати ідею, що Оболонь має бути районом без машин. За межі Оболоні – на машині, всередині району – на велосипеді. Треба виробити звичку, щоб люди не їхали триста метрів до магазину чи кінотеатру на машині, а коли це можливо – брали велосипед. Тоді з'являться і велосипедні доріжки, і парковки для велосипедів. Це дешевше, менше вихлопних газів. Це інший підхід до власного простору.

8. ЖЕК / районна влада не реагує на звернення. Як вплинути?

У нинішніх умовах – тільки силою. Писати колективний лист. Направляти його до влади і прокуратури. Якщо не реагують – просто збиратися усім і йти під кабінет чиновника. Головне – щоб люди виходили, а не чекали, поки хтось зробить.

Якщо казати про системне рішення, то я переконаний, що всіх місцевих посадовців – від керівника ЖЕКу до голови району – треба обирати і мати можливість відкликати. Бо зараз чиновники залежать тільки від своїх начальників. Якщо начальство задоволено, думку людей вони можуть ігнорувати. Це треба змінити.

Коли ви обрали начальника ЖЕКу і можете його зняти, він буде працювати у ваших інтересах. Я буду ініціювати відповідний законопроект.

9. Район стає все більш брудним, комунальники за цим не слідкують, як вплинути?

Тут є два моменти. Перший – кожен з вас платить гроші на утримання території. Куди дівають ці гроші? Треба не соромитися, а вимагати пояснень. Коли ми звикнемо контролювати свої кошти, тоді їх почнуть використовувати за призначенням. Тільки треба щоб це робила не одна людина з будинку, а багато людей.

Я буду ініціювати створення прозорого "електронного уряду", щоб кожен бачив, скільки коштів зібрано і як вони витрачені.

Другий момент. Бруд виникає, бо дехто ігнорує нормальні людські правила. А ми часто дозволяємо іншим забруднювати наш двір чи ламати дитячі майданчики, бо у нас забрали відчуття, що це наша територія. Бо ми нею не керуємо!

Я виступаю за те, щоб тільки громада могла приймати рішення, як використовувати територію. Свого двора, мікрорайону, району в цілому. Тоді ми будемо господарями і просто не дозволимо плюндрувати наше.

Для роботи з тими, хто не розуміє слів і нормальних людських вимог, я пропоную створити муніципальну міліцію, керівництво якої так само мають обирати мешканці міста і районів. Ця міліція має підтримувати громадський порядок і бути підзвітна громаді. Тоді наші діти зможуть спокійно ходити по району, який буде чистим і безпечним.

10. У нашому домі регулярно вибиває світло і рвуться труби. Вода іржава. Як привести комунікації до ладу?

Ця проблема актуальна для 70% будинків на Оболоні. Інженерні мережі зношені на 65-70%. Нещодавно був у щитовій одного з будинків. Запобіжників там вже немає, суцільні "жучки" з дротів. Аварій з кожним роком буде більше, бо труби та електромережі руйнуються швидше, ніж їх замінюють. Це означає, що останні 20 років ті, хто опікувався комунальним господарством, крали гроші. Тому що у наших тарифах закладені кошти на оновлення мереж.

Єдиний варіант щось змінити – забезпечити контроль громади над місцевим бюджетом і комунальними платежами. Щоб ті 3 млрд. гривень, які поступають до бюджету Оболоні, розподілялися прозоро. Щоб комунальні тарифи були зрозумілі і відповідали якості послуг. Тоді можна буде провести масштабну модернізацію комунального господарства. Всі інші кроки кардинально ситуацію не змінять.

11. Зараз щоб записатися до школи чи садочка, треба заплатити "благодійний внесок". Ідеш до лікаря – так само здирництво. Як перемогти таку побутову корупцію?

Бачу кілька механізмів. Перший реалізований у багатьох країнах Європи та в Америці. Там бюджетні видатки прив'язані не до абстрактного "учня" у школі, а до конкретної дитини. Не до умовного "койко-місця", а до обсягу послуг, які лікарня надала пацієнту. І коли ви обираєте школу для дитини, держава фінансує саме ту школу, куди ви її віддали. Створюється стимул для шкіл конкурувати за учнів, забезпечувати нормальні умови. Так само і для лікарень. Якщо це запровадити у нас – частина проблеми зникне.

Додатковий ефект буде, якщо запровадити електронний облік. Ви записуєтесь до лікаря чи реєструєте дитину у садочок через електронну систему. Тоді немає черг і звужується грунт для хабарів. Більше прозорості – менше здирництва.

Але крім цього я знову кажу про контроль громади над використанням бюджету. Контролюючи бюджет, вдасться зменшити крадіжки, а збережені кошти спрямувати на збільшення кількості лікарів, особливо – вузьких фахівців. Ми зможемо збудувати нові школи і садочки. Зникне дефіцит – буде менше хабарів.

12. Перед виборами роздають гроші, продуктові пайки, проводять ремонт. Тільки голосуй за кандидата від влади! Що з цим подієш?

Підкуп виборців – це злочин. Втім, я розумію людей, які беруть гроші. Бо у багатьох скрутна ситуація і вони хоч під вибори бажають отримати від можновладців щось для себе. Але я раджу таким людям потім не ображатися, що депутат ігнорує їхні проблеми і займається тільки набиванням своїх кишень. Якщо він вам заплатив і ви взяли – значить більше до нього питань немає.

Якщо дають гроші – беріть, бо ці гроші вийняли з вашої кишені. Але голосуйте так, як вважаєте за потрібне. Бо ніхто це проконтролювати не може, що б вони вам не казали!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Процес повернення ветеранів і військовослужбовців зі служби є складним і багатогранним

Війна рано чи пізно завершиться, і ті люди, які сьогодні боронять країну, повертатимуться до мирного життя, до реальності, від якої вони вже встигли відвикнути...

Спорт: перша сходинка до відповідальності за свою країну

Незадовго до початку Олімпіади-2024 у Лондоні відбулося відкриття інсталяції, присвячене українським спортсменам, загиблим унаслідок повномасштабного російського вторгнення...

Як має виглядати якісна реабілітація ветеранів в Україні

Понад два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення та агресії з боку росії в Україну, в результаті якого в нашій країні з'явилася велика кількість учасників бойових дій...

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...