28 лютого 2013, 21:42

Спортивно-міністерське загострення

Не знаю, чим це викликано, наближенням весни, або чимось ще, але в кінці лютого тема розвитку спорту в Україні опинилася в центрі уваги керівництва країни.

Спочатку президент Віктор Янукович заявив про те, що вирішив відокремити від Міністерства освіти, науки, молоді та спорту молодіжно-спортивну частину, щоб створити нове міністерство.

Потім глава поки ще неподіленого відомства Дмитро Табачник несподівано оголосив про намір ввести обов'язкові уроки плавання в школах.

Далі – більше. На розширеному засіданні Кабміну 27 лютого президент насварив Табачника за руйнування системи дитячих спортивних шкіл, а також висунув ряд ініціатив в області дитячого спорту.

У рамках програми "Діти – майбутнє України" Янукович дав доручення в 2013-2015 рр.:

1. Модернізувати 28500 спортивних майданчиків при школах з акцентом на розвиток баскетболу.

2. У процесі підготовки до фінальної частини Євро-2015 з баскетболу, матчі якої відбудуться в Україні, організувати Національний турнір шкільних команд. Очікується, що в ньому візьмуть участь 10 тис. команд і 1 млн. дітей.

З цього приводу вже з'явилися жарти, мовляв, краще відразу розвивати водне поло: вдасться реалізувати і пропозицію Табачника, і ініціативи Януковича.

І, нарешті, сьогодні Янукович таки створив Міністерство молоді та спорту, призначивши главою відомства Равіля Сафіулліна.

До мене неодноразово зверталися журналісти з проханням прокоментувати зазначені заяви. Відзначу основне.

Слова сказані дуже правильні. Виділення окремого відомства для спорту – це плюс. Обов'язкові уроки плавання в школах – чудова ініціатива. А ідея відремонтувати всі шкільні майданчики – взагалі вище всяких похвал. Я сам неодноразово організовував акції, щоб привернути увагу до стану інфраструктури для занять фізкультурою і масовим спортом.

Але красиві декларації влади про розвиток спорту, на жаль, поки що не підкріплюються справами. Я вже писав і ще раз повторю. Влада не виконує ті обіцянки, які давала протягом останніх трьох років, натомість продукує нові.

Не виконується розпорядження президента (підписане у вересні 2010 р.) про будівництво щорічно 15 басейнів, 15 льодових арен і 500 багатофункціональних спортивних майданчиків.

Цікаво, як влада збирається модернізувати 14250 майданчиків на рік (!), Якщо раніше вона не знайшла в собі сил створити 3,5% від цього числа?

Досі не прийнята Загальнодержавна програма розвитку фізичного виховання і спорту. Її концепція була затверджена урядом ще у серпні 2011 р. На підставі чого в тому ж 2011 р. був розроблений проект закону, який з досі знаходиться на "громадському обговоренні". Спочатку програма була розрахована на 2012-2016 рр. Але 2012 р. вже минув, а законопроект не схвалений урядом і не внесений до парламенту.

Якщо говорити про більш локальні документи, то рік тому, в лютому 2012 р. президент Янукович підписав Указ з приводу підготовки до проведення фінальної частини Чемпіонату Європи з баскетболу. Серед іншого, було доручено розробити і прийняти державну цільову програму розвитку баскетболу. До травня 2012 МОНмолодьспорт розробив проект концепції цієї програми, яка так і не була затверджена.

Не зрозуміло: після поділу відомств, хто буде і чи буде хтось втілювати ідею про уроки плавання в школах?

Одним словом, заяв, проектів, різних паперів достатньо – а конкретні справи за ними не слідують.

Я дуже сподіваюся, що цього разу будуть хоч якісь реальні кроки, і що нове міністерство зможе більш ефективно лобіювати розвиток спорту. Бо, чесно кажучи, набридло поповнювати список невиконаних обіцянок чиновників.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Процес повернення ветеранів і військовослужбовців зі служби є складним і багатогранним

Війна рано чи пізно завершиться, і ті люди, які сьогодні боронять країну, повертатимуться до мирного життя, до реальності, від якої вони вже встигли відвикнути...

Спорт: перша сходинка до відповідальності за свою країну

Незадовго до початку Олімпіади-2024 у Лондоні відбулося відкриття інсталяції, присвячене українським спортсменам, загиблим унаслідок повномасштабного російського вторгнення...

Як має виглядати якісна реабілітація ветеранів в Україні

Понад два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення та агресії з боку росії в Україну, в результаті якого в нашій країні з'явилася велика кількість учасників бойових дій...

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...