7 лютого 2014, 17:32

Звернення до тренерів

Ситуація в Україні вже стільки тижнів поспіль тримає напругу. Мені особливо гірко спостерігати за тим, як по всій країні використовують спортсменів, цькують їх то проти силовиків, то проти громадян, зараховують до так званих "тітушок" або до екстремістів. Поки влада та опозиція шукає компроміси, і ті, і інші мають неабиякий попит на силу та вміння, які спортсмени виховували в собі впродовж багатьох років.

Проте підтримувати спортивну молодь ніхто не бажає, набагато легше її застосувати у політичній боротьбі. Особливо, застосовуючи гроші, авторитет товаришів та різноманітні гасла. Справді, хлопцям, яким по 17, 18 чи 20 років, коли більшість друзів ідуть відстоювати кулаками "свої" позиції, важко і певною мірою незручно піти проти товаришів і відмовитися від участі у компанії.

Я хочу звернутися до тренерів, бо з власного досвіду знаю, що позиція тренера важливіша навіть за думку батьків. Авторитет тренера для спортсмена непохитний, бо він є тим наставником, який викликає повагу своїми правильними вчинками, професіоналізмом, добросовісним ставленням до праці і об'єктивним ставлення до своїх учнів.

Шановні тренери, приділіть більше уваги своїм вихованцям, застережіть їх від участі у заходах, де політики намагаються втягнути їх у свої брудні ігри, зманіпулювати ними, використовуючи їхню силу. Головне, щоб молоде покоління зрозуміло, що ми показуємо свої вміння не на мітингах і вуличних акціях, а на спортивних майданчиках,спортзалах, рингах і басейнах.

Спортсмен – це не "тітушка", не екстреміст і не бандит. Наша мета – показати власним прикладом, що спортсмен – це чесна людина, яка показує свій патріотизм на всеукраїнських і міжнародних змаганнях. Заняття спортом – це популяризація здорового способу життя, а не агресії, насильства та зневаги.

Сьогодні відкрилась Олімпіада. Погляньте, яка мета у спортсменів: змагання, подолання перешкод, демонстрація своїх кращих якостей. Тренер повинен орієнтувати своїх вихованців на досягнення високої мети і навчити їх бути розсудливими на шляху до неї. Це допоможе вберегти молодь від участі у сумнівних заходах, за які потім буде соромно.

Як людина, яка присвятила спорту більшу частину свого життя, закликаю тренерів: не дайте зійти юнакам з правильного шляху і зруйнувати образ спортсмена в очах суспільства.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Спорт: перша сходинка до відповідальності за свою країну

Незадовго до початку Олімпіади-2024 у Лондоні відбулося відкриття інсталяції, присвячене українським спортсменам, загиблим унаслідок повномасштабного російського вторгнення...

Як має виглядати якісна реабілітація ветеранів в Україні

Понад два роки минуло з початку повномасштабного вторгнення та агресії з боку росії в Україну, в результаті якого в нашій країні з'явилася велика кількість учасників бойових дій...

Реабілітація – це крок до нового життя

Ніколи не відчуєш проблему або біль іншого, доки не стикнешся з нею сам на сам. Я не стикався з цією проблемою особисто, але мав нагоду знайомитись та спілкуватись з людьми і в першу чергу з бійцями, які отримали тяжкі поранення, в наслідок чого втратили кінцівки рук або ніг...

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися.

В умовах війни розвиток українського спорту не має зупинятися. Це стає особливо зрозумілим, якщо ми сходимось на думці, що війна може тривати довго...

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі

Міжнародний Олімпійський комітет має прийняти рішення про недопуск РФ до Олімпіади, яка відбудеться у Парижі. Причиною є агресивна зовнішня політика та кривава війна, яку РФ веде проти України...

2022 рік буде супроводжуватися цілим рядом тенденцій, які вже були присутні у 2021 році, а значна частина конфліктів можуть значно посилитися.

Найбільш важливим і відчутним фактором, який буде продовжувати впливати у 2022 році залишається пандемія коронавірусу, яка набула характеру загальносвітової...