23 травня 2021, 20:11
Люди – єдиний капітал, на якому ми можемо збудувати майбутнє України.
Прямі і непрямі втрати від проекту "Північний потік-2" для України буде становити 5-6 млрд доларів щорічно. Таку суму озвучив представник Оператора ГТС України Сергій Макогон. По суті, втрачаючи транзит російських енергоносіїв на Захід Україна позбавляється серйозної частки своїх прибутків. І це підводить нас ще раз до розмови, яку ми увесь час хочемо відкласти на потім. Питання нашої економічної успішності напряму лежить у площині соціального розвитку.
Що далі ми йдемо, то більше стає зрозуміло – легких грошей для України не буде, кредити МВФ стають не досить доступними, видобуток корисних копалин в Україні досі не вийшов на світовий рівень, російський транзит енергоносїв також згортається. В цьому руслі нам треба усвідомити до якого часу ми готуємося, за якими правилами живе Європа, до якої у нас постійно прагнуть інтегруватися. Люди мають стати ключовим капіталом України. Саме людина, її унікальні вміння, спроможності і бажання розвиватися мають шанси стати єдиним реалістичним грунтом нової української економіки.
Саме тому так важливо вкладатися в соціальний розвиток, фінансувати передові наукові і технологічні ноу-хау в Україні, працювати над тим, аби наближатися до нового технологічного укладу. Варто поглянути на Європу, аби підмітити дивну для наших громадян річ: після отримання дозволу на переїзд тобі виплачують підйомні кошти, є доступ до реально безкоштовної освіти і якісних послуг. Там прагнуть до того, аби місцеві громадяни ставали все більш освіченими і економічно активними, а ті хто отримують громадянство також мали для цього економічні або освітні підстави. Розвинені країни отримують у відповідь на таку політику чергу з бажаючих отримати паспорти і платити податки в їхній країні.
Чому це відбувається? Вочевидь, там закладене інше розуміння економічних процесів: людина – не тягар, яка проїдає бюджети держави, а активний економічний суб'єкт, джерело інновацій, розвитку суспільства. Що більше активних економічних суб'єктів, то більше податкових надходжень, більше можливостей для реалізації державної політики і створення майбутнього завчасно і наперед. Тому розумний і здоровий громадянин – цінність у розвинених країнах.
Якщо ми і далі будемо всерйоз думати, що для того аби жити краще нам необхідно мати трохи більшу купу золота чи доларів, ми все так і знаходитимемося в логіці минулих століть. Наше золото – люди. За межами України це вже зрозуміли, у нас поки ні.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.