9 березня 2010, 15:54

Президенту Європейського Парламенту Пану Єжи Бузеку

Перш за все, хочу подякувати особисто Вам та всьому Європейському Парламенту за те, що за сучасної складної політичної ситуації в Україні Європейський Парламент у своїй резолюції від 25 лютого 2010 року підтримав євроінтеграційний курс України та вперше зазначив, що Україна, будучи європейською державою, яка сповідує принципи свободи, демократії, поваги до прав людини та основних свобод і верховенства права, у відповідності до законодавства ЄС може подати заявку на членство в Європейському Союзі.

Хочеться зазначити, що основні положення резолюції Європейського Парламенту відповідають інтересам України та позитивно сприймаються українським суспільством, особливо в частині, що стосується запровадження безвізового режиму та створення глибокої і всеохоплюючої Зони вільної торгівлі.

В той же час, не можу не звернути Вашу увагу на пункт 20 резолюції Європейського Парламенту, що стосується Указу Президента України В.Ющенка щодо присвоєння С.Бандері звання Героя України. Цілком зрозуміло, що в нашій багатовіковій та насиченій, в тому числі і трагічними сторінками, історії є багато постатей та подій, які не можуть однаково трактуватись і в Україні, і в Польщі, і в Росії. Проте, Україна є суверенною державою, що має повне право на власну історію та її самостійне, незалежне бачення, а присвоєння державних нагород, відзнак чи звань – це суверенне право Президента України.

Образ С.Бандери як "злочинця" та "зрадника", що співпрацював з нацистами, був повністю сфабрикований спецслужбами злочинного комуністичного режиму. Як можна звинувачувати С.Бандеру, який понад чотири роки свого життя (з серпня 1941 по грудень 1944) провів у нацистському концтаборі Заксенгаузен, двох братів якого вбили наглядачі у концтаборі Аушвіц. Решта членів родини С.Бандери, його батьки, сестри були фізично знищені, ув'язнені чи відправлені у заслання комуністичним режимом. Самого С.Бандеру в 1959 році було вбито агентами КГБ за наказом вищого керівництва колишнього СРСР.

Для українців Степан Бандера є не просто одним із ідеологів та теоретиків української національно-визвольної революції, він став справжнім символом українського національно-визвольного руху ХХ століття. Невипадково, за результатами голосування у всеукраїнському проекті "Великі Українці", що проходив в 2008 році, С.Бандера зайняв третє місце серед видатних державних і політичних діячів, військових, художників, учених, спортсменів, релігійних діячів в українській історії.

На думку Народного Руху України, при виробленні пункту 20 Резолюції Європейський Парламент, на жаль, керувався необ'єктивною інформацією, що, зрештою, і спричинило дане непорозуміння. Більше того, новообраний Президент України В.Янукович, який далекий від ідеалів та принципів європейської демократії може "прикритися" рішенням ЄП, щоб виправдати свій антиукраїнський крок із скасування Указу Президента України щодо С.Бандери.

Переконаний, що при формуванні своєї позиції стосовно тих чи інших питань української історії у майбутньому керівні органи ЄС враховуватимуть і українську точку зору, що ґрунтується на фактах, історичних документах та архівних даних.

У свою чергу, Народний Рух України, як найстаріша національно-демократична політична сила України та партія, що належить до родини найбільшої та найвпливовішої політичної сили Європи – Європейської Народної Партії, вважає за свій обов'язок донести позицію національно-демократичних сил України з даного питання до керівництва Європейського Парламенту.

Користуючись нагодою, дозвольте запевнити Вас у своїй високій повазі.

З глибокою повагою,

Посол Борис Тарасюк

Голова Народного Руху України

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сучасні уроки Волинської трагедії

Цьогоріч річниця Волинської трагедії позначилася низкою нових нюансів в українсько-польських взаєминах. По-перше, поверненням до антиукраїнської риторики в рішеннях польських політиків і парламентарів...

Щодо об'єднання НРУ та УНП

Вважаю за доцільне висловити своє бачення щодо подій, які відбулися у Народному Русі України у зв'язку з проведенням 19 травня цього року з'їзду НРУ...

Щодо професіоналізму в роботі

Сьогодні з легкої руки одного з журналістів у ЗМІ поширено інформацію, яка вводить в оману суспільство. Так, повідомляється, що затверджено "делегацію ВР в Європарламенті" (!?), ""про створення комітету парламентського співробітництва з Європарламентом"...

Вибіркове "пакращення" або "сіла єсть – ума нє надо"

"Пакращення" у нашій країні невідворотньо наступає і захоплює все більше сфер державної діяльності. Цей невблаганний процес досяг критичного рівня після того, як сягнув святая святих кожної держави – зовнішньої політики та національної безпеки...

Хто ж руйнує європейську інтеграцію?

Курс на європейську інтеграцію сформувався практично напочатку 1990-х років. З того часу він залишався практично незмінним. Мінялися лише влада і еліти...

Саміт Україна-ЄС: читайте між рядків або переклад з дипломатичної мови

Саміт Україна-ЄС став надбанням історії. Спільна заява, виступи учасників і коментарі знову дають підстави говорити про дві відмінні оцінки Саміту з боку двох сторін...