14 липня 2010, 14:38

Влада неспроможна виконувати РНП

Нинішня діяльність влади ставить під сумнів її спроможність виконати Річну національну програму на 2010 рік. Про це я говорив під час презентації публікацій Інституту Євро-Атлантичного співробітництва в УКРІНФОРМі.

Державне інформаційне агентство обмежилося сухими фразами з даної події. Я так само без емоцій викладу суть свого виступу.

Хочу нагадати, що на сьогодні ніхто не скасовував указу попереднього президента Ющенка щодо інтеграції України в НАТО. Навіть якщо у нової влади до цього просто не дійшли руки, він залишається чинним і має безумовно виконуватися. Більше того, в червні уряд Азарова ухвалив в односторонньому порядку План заходів на виконання Річної національної програми на 2010 рік. Шкода лише, що цей план дещо суперечить самій РНП, і його авторів можна навіть притягувати до відповідальності за нецільове використання коштів...

Варто зазначити, що Україна сама добровільно взяла на себе зобов'язання виконувати РНП. Водночас, останні дії влади свідчать, що, крім декларацій про співробітництво з НАТО, влада нічого робити не планує. Більшість положень цьогорічної програми нинішньою владою ігноруються, а за деклараціями Президента, уряду і коаліції немає конкретних дій.

Зокрема, в першому розділі РНП зазначено: "Україна продовжуватиме проводити політику щодо зміцнення демократії, забезпечення верховенства права, прав і свобод людини, дотримання принципу здійснення державної влади на засадах її поділу на законодавчу, виконавчу і судову, принципів незалежності суддів, поваги до прав національних меншин".

Натомість, сьогодні в Україні відбувається згортання демократичних процесів, порушується принцип верховенства права і свободи слова, свободи зібрань. Як приклад наведу нещодавно ухвалений закон про судоустрій, який фактично йде врозріз із положеннями річної національної програми про дотримання принципу здійснення державної влади і її поділу на законодавчу, виконавчу і судову, зокрема, принципу незалежності суддів.

Також врозріз із зобов'язаннями України йде і нещодавно ухвалений закон про місцеві вибори. Він фактично суперечить одному із пунктів РНП, в якому йдеться, я цитую, "Україна і надалі вдосконалює свою виборчу систему з врахуванням рекомендацій Європейської комісії за демократію і право (Венеціанської комісії) та місії ОБСЄ". Цей закон обмежує права українських громадян на участь у виборах, що суперечить Конституції.

Турбує також і ухвалений у першому читанні закон про всеукраїнський референдум. Таке враження, що у нинішньої влади існує спрага на прийняття рішень, які згортають демократію, які йдуть всупереч Конституції, які йдуть всупереч європейським цінностям і стандартам, прихильність до яких вона декларує.

Так само теперішні керманичі держави порушують свої зобов'язання й щодо поваги до прав національних меншин, зокрема кримських татар.

Підготовлений та поданий владою проект Податкового кодексу ставить під загрозу розвиток ринкової економіки та підприємництва, що також суперечить положенням Річної національної програми щодо сприяння розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. Ми маємо справу не з лібералізацією економічної політики, а навпаки – із згортанням принципів і свобод, що вкрай необхідні українському підприємництву для розвитку. Без сумніву, йде наступ на права малого і середнього бізнесу.

І так нова влада ставиться практично до усіх розділів РНП. Можливо, вони її просто не читали і думають, що в ній йдеться виключно про спільні військові навчання?

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сучасні уроки Волинської трагедії

Цьогоріч річниця Волинської трагедії позначилася низкою нових нюансів в українсько-польських взаєминах. По-перше, поверненням до антиукраїнської риторики в рішеннях польських політиків і парламентарів...

Щодо об'єднання НРУ та УНП

Вважаю за доцільне висловити своє бачення щодо подій, які відбулися у Народному Русі України у зв'язку з проведенням 19 травня цього року з'їзду НРУ...

Щодо професіоналізму в роботі

Сьогодні з легкої руки одного з журналістів у ЗМІ поширено інформацію, яка вводить в оману суспільство. Так, повідомляється, що затверджено "делегацію ВР в Європарламенті" (!?), ""про створення комітету парламентського співробітництва з Європарламентом"...

Вибіркове "пакращення" або "сіла єсть – ума нє надо"

"Пакращення" у нашій країні невідворотньо наступає і захоплює все більше сфер державної діяльності. Цей невблаганний процес досяг критичного рівня після того, як сягнув святая святих кожної держави – зовнішньої політики та національної безпеки...

Хто ж руйнує європейську інтеграцію?

Курс на європейську інтеграцію сформувався практично напочатку 1990-х років. З того часу він залишався практично незмінним. Мінялися лише влада і еліти...

Саміт Україна-ЄС: читайте між рядків або переклад з дипломатичної мови

Саміт Україна-ЄС став надбанням історії. Спільна заява, виступи учасників і коментарі знову дають підстави говорити про дві відмінні оцінки Саміту з боку двох сторін...