Борис Тарасюк Народний депутат України, Спів-Президент ПА ЄВРОНЕСТ

З хворої голови на здорову: повертаючись до злодійського побиття у Верховній Раді 16 грудня минулого року

03 лютого 2011, 11:47

Повернутися ще раз до подій у Верховній Раді 16 грудня минулого року мене спонукала відповідь, яку я нещодавно отримав від прокуратури міста Києва, на мою заяву про вчинення злочину в порядку статті 95 КПК України.

Нагадаю, що 25 народних депутатів від фракції "Наша Україна – Народна самооборона" написали заяви до Генеральної прокуратури України з вимогою порушити кримінальну справу за фактом подій у парламенті 16 грудня, коли організована група депутатів-регіоналів, увірвавшись до зали пленарних засідань, використовуючи стільці та інші "підручні" засоби, звіряче побила депутатів від опозиції.

Ці заяви були вручені заступнику Генерального прокурора Є.Блажівському, під час його доповіді у парламенті 22 грудня минулого року. Ось копія відповіді, що надійшла на мою адресу:Прокурор міста Києва Ю.Ударцов зазначає, що моє звернення "... долучене до матеріалів кримінальної справи N50-5926, порушеної за фактом незаконного впливу на Голову Верховної Ради України та народних депутатів України з метою перешкодити виконанню ними службових обов'язків, вчиненого особами з використанням свого службового становища, за ознаками злочину, передбаченого ч. 2 ст. 344 КК України, та за фактом заподіяння легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я, за ч. 2 ст. 125 КК України.".

Отже, із відповіді видно, що з самого початку кримінальна справа була порушена за фактом блокування трибуни Верховної Ради. Тобто, потерпілі депутати-опозиціонери гіпотетично у майбутньому можуть змінити статус на обвинувачених (за умови зняття з них депутатської недоторканості).

На моїй пам'яті це перший випадок, коли кримінальна справа порушується саме за фактом блокування трибуни Верховної Ради. Хочу відзначити, що блокування трибуни парламенту є однією із форм політичної боротьби. Така практика існує у всіх європейських країнах, але кримінальні справи там за такі дії не порушуються. Інша справа, коли ця політична боротьба переростає у бандитські "розборки" з нанесенням тілесних ушкоджень групою осіб за попередньою змовою із застосуванням сили та сторонніх предметів.

Про цинізм в даній ситуації говорить й інший факт. Провівши невелике дослідження, я підрахував, що протягом 1 – 6 сесії Верховної Ради VI скликання фракція партії Регіонів, перебуваючи тоді в опозиції, блокувала трибуну парламенту щонайменше 54 пленарні дні. Але кримінальні справи за це тоді не порушувалися і груба сила для розблокування роботи парламенту не застосовувалася.

Друга обставина, на яку я звернув увагу, ознайомившись з відповіддю прокуратури, це те, що правоохоронними органами факт побиття народних депутатів розглядається як заподіяння легких тілесних ушкоджень, що спричинили короткочасний розлад здоров'я – ч. 2 статті 125 КК України (нагадаю, що потерпілим народним депутатами було запропоновано пройти освідування на предмет нанесених їм тілесних ушкоджень більше ніж через тиждень після побиття).

Порушуючи кримінальну справу за фактом перешкоджання діяльності державного діяча (стаття 344 КК України), прокуратура, в той же час, чомусь не побачила з іншої сторони ознак складу злочину, передбаченого статтею 346 КК України ("Погроза або насильство щодо державного або громадського діяча"). Відповідно до частини 2 статті 346 КК України "Умисне заподіяння особам, зазначеним в частині першій цієї статті (прим. – Президенту України, Голові Верховної Ради України, народному депутату України, Прем'єр-міністру України, членам Кабінету Міністрів та іншим) середньої тяжкості тілесних ушкоджень чи легких тілесних ушкоджень, нанесення побоїв чи вчинення інших насильницьких дій у зв'язку з їх державною або громадською діяльністю – карається позбавленням волі на строк від чотирьох до семи років".

Чим продиктовані такі дії прокуратури? Можливо тим, що ч. 2 статті 125 КК України (за якою порушено кримінальну справу), передбачає покарання у вигляді штрафу, громадських робіт, арешту або обмеження волі. Це – злочин невеликої тяжкості, кримінальна справа за фактом вчинення якого, до речі, порушується лише за скаргою потерпілого і так само може бути закрита за заявою останнього. Разом з тим, злочин передбачений ч. 2 статті 346 КК України є тяжким, а отже різними є і міра покарання, і строки давності притягнення до кримінальної відповідальності (стаття 49 КК України).

До речі, щодо перешкоджання діяльності державного діяча. Пригадую грудень 2006-го року – початок 2007-го, коли група народних депутатів від партії Регіонів перешкоджала виконанню мною моїх службових обов'язків на посаді Міністра закордонних справ, не пускаючи мене на засідання Кабінету Міністрів. Тоді ці злочинні дії так і не знайшли належної правової оцінки з боку Генеральної прокуратури України.

Особисто у мене немає сумнівів в тому, що і злочинне побиття народних депутатів також не отримає належної правової оцінки з боку правоохоронних органів. Навпаки, скоріше за все, ця кримінальна справа буде використовуватись як один із важелів тиску на опозицію, а використання стільців як аргументу у політичній суперечці, увійде в практику парламентської більшості.

На жаль, це ще одне яскраве свідчення взятого нинішньою владою курсу, спрямованого на побудову в Україні авторитарного державного режиму, де система правоохоронних органів відіграє роль репресивної машини для боротьби з інакомислячими та захисту інтересів тих, хто перебуває при владі.

powered by lun.ua
Коментарі — 13
АндрійВікторович _ 05.02.2011 21:09
IP: 95.81.23.---
"Провівши невелике дослідження, я підрахував, що протягом 1 – 6 сесії Верховної Ради VI скликання фракція партії Регіонів, перебуваючи тоді в опозиції, блокувала трибуну парламенту щонайменше 54 пленарні дні. Але кримінальні справи за це тоді не порушувалися і груба сила для розблокування роботи парламенту не застосовувалася."
Тільки за те що фракція партії Регіонів, перебуваючи тоді в опозиції, блокувала трибуну парламенту щонайменше 54 пленарні дні а ви нічого не робили вас і вашу владу треба гнати.
АндрійВікторович _ 05.02.2011 21:04
IP: 95.81.23.---
Тарасюк якщо частина депутатів які мають депутатську недоторканість блокують роботу верховної ради України і таким чином перешкоджають її роботі і роботі інших народних депутатів то як цьому можна завадити окрім як всім остальним, які мають такі самі права, вигнати їх силою так щоб вони більше такого не робили?
"Хочу відзначити, що блокування трибуни парламенту є однією із форм політичної боротьби. Така практика існує у всіх європейських країнах" – Перешкоджання діяльності органів державної влади і виконанню депутатами ВР своїх обовязків є формою політичної боротьби? В англії блокують трибуну чи в німеччині? То йдіть захватіть МінФін або МінТранспорту а за підвищення тарифів Міністерство ЖКХ чого не йдете?. Висновок Тарасюк idiot і така тупа людина яка щей й говорить про порушення законів чи ще чогось не має права бути народним депутатом.
coevb _ 03.02.2011 22:22
IP: 67.58.211.---
ХАМ ЦЕ ПОЛЬСКА "ПСЯ КРЕВ" ЗМІШАНА З МОСКОВИТКОЮ. ЯКІ ПОЧУТТЯ МОЖЕ МАТИ ЦЕЙ ВИРОДОК ДО УКРАЇНИ? ЙОГО ПРЕДКИ БУЛИ ПОЛЯКИ ЯКІ НАС, УКРАЇНЦІВ ЗА БИДЛО МАЛИ, І МОСКАЛІ, ЯКІ З НАС КРОВІ НЕ ПЕРЕСТАВАЛИ ПИТИ.
ЛЮДИ ПРОСНІТЬСЯ. ЦЕЙ ГІБРИД НЕ МАЄ В СОБІ НІ КРАПЛИНИ УКРАЇНСЬКОЇ КРОВІ. ЙОГО ДУША ЗА УКРАЇНСЬКИМ НАРОДОМ, ЯКИЙ ВІН КОЗЛАМИ НАЗИВАЄ, НЕ БОЛИТЬ І БОЛІТИ НЕ БУДЕ.
ВІН ДОРВАВСЯ ДО КОРИТА НЕ ДЛЯ ТОГО ЩОБ НАМ КРАЩЕ ЖИЛОСЯ, А ЩОБ ГРАБОНУТИ ЯК МОЖНА БІЛЬШЕ І ЗАХОВАТИ НА ОФФШОРАХ ДЛЯ ЙОГО ПЕРСОНАЛЬНОГО ВЖИТКУ.
ОТ ТАК ЛУЖКОВ МОСКВОЮ ПРАВИВ. КИНУЛИСЯ!!!!! 8 БІЛЛІОНІВ РОЗІКРАВ. А ЙОГО КУРВА БСЕ НА ОФФШОРАХ ПОХОВАЛА...
А ВИ, ДУРНІ ОБЛИЗУЙТЕСЯ.
ТАК І У НАС БУДЕ. ПОПРУТЬ ЙОГО, ТА ПІЗНО БУДЕ!!!!! А МИ ДАЛІ ГОЛОЮ СРАКОЮ ПЕРЕД СВІТОМ ВЕРТІТИ БУДЕМО!!!!
bmi _ 03.02.2011 22:09
IP: 178.219.95.---
Irop76:
Неправда це все. Казав Янукович, що кого спіймають – того й посадять. Так що неправдою є спрямованість на авторитарний режим. Ось побачити – порушать справи як Вам хотілося. Янукович слів на вітер не кидає.
_ – шо це ти надряпав? Тіпа – іранізіруєшь? Чи ти хвігньой не займаєшься, токавсьо чіста канкрєтна... Та скажи, шо се стьоб!
ахтун _ 03.02.2011 19:40
IP: 217.196.166.---
от дивіться ваш блог зробити припустимо так:
З хворої голови на здорову: повертаючись до злодійського побиття у Верховній Раді 16 грудня минулого року
Лукашенко vs. Бен Али, Бериша и Мубарак: угадайте, кто?і напевно непогана розкрутка?
Віктор_Дніпров _ 03.02.2011 18:19
IP: 95.133.8.---
ахтун:
от на жаль,загляньте на сусідній блог з філіндашем,написав повну гіліматью і там аншлаг,робіть висновок-політика не дипломатія,
Це точно! Філіндаш – герой БУПу! Принаймі на сьогодні.

:-))))))))))))
Віктор_Дніпров _ 03.02.2011 18:17
IP: 95.133.8.---
Дмитро Дюжий:
Депутати, яких тоді побили, мають право звернутись до суду, щоб їх кривдників було покарано.
Вони це зробили???
Куди-куди звернутись?

:-)))))))))))))
ахтун _ 03.02.2011 17:25
IP: 217.196.166.---
от на жаль,загляньте на сусідній блог з філіндашем,написав повну гіліматью і там аншлаг,робіть висновок--політика не дипломатія,
Дмитро Дюжий _ 03.02.2011 17:02
IP: 217.12.195.---
Депутати, яких тоді побили, мають право звернутись до суду, щоб їх кривдників було покарано.
Вони це зробили???
ахтун _ 03.02.2011 16:44
IP: 217.196.166.---
дійсно людина заслуговує на повагу,тому все вірно а тому і no comments
Volodumur_M _ 03.02.2011 14:07
IP: 62.221.56.---
Громадянське суспільство зароджується і починається з кожного з нас!
Шлях до об'єднання має бути пріоритетним і головним в наших думках, адже думки це майбутня реальність!

РУКА ОБ РУКУ, ПЛЕЧЕМ К ПЛЕЧУ!
Семен Битый

Давайте говорить предельно честно -
В стране нет Президента Украины:
Донецкий Вор – говно, пустое место -
Развал стране готовит и руины!

Никто не гарантирует народу
Ни независимость, ни прежние границы,
У власти – прокремлёвские уроды,
И нет Суда, Свобода – только снится!

Вопрос стоит ребром, без сантиментов -
Нам оставаться цельною страною,
Иль узурпаторы, воспользовшись моментом,
Страну порвут гражданскою войною!

Идёт раздел не по партийным взглядам,
Ты – патриот, или ты враг отчизне? -
За Украину встанешь вместе, рядом,
Или готов к страны последней тризне???!
Irop76 _ 03.02.2011 13:00
IP: 188.163.33.---
Подумалось щойно, що мій жарт і не жарт зовсім. Тобто було б смішно, якби не було сумно.
Irop76 _ 03.02.2011 12:59
IP: 188.163.33.---
Неправда це все. Казав Янукович, що кого спіймають – того й посадять. Так що неправдою є спрямованість на авторитарний режим. Ось побачити – порушать справи як Вам хотілося. Янукович слів на вітер не кидає.
ONLINE
Aтака Путіна1224 Україна та Європа1085 Корупція1335 Зеленський19 Донбас14
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter