22 лютого 2012, 18:01

Комітет з парламентського співробітництва між Україною та ЄС вимагає звільнити Юлію Тимошенко

В Україні проходить 18 засідання Комітету з Парламентського співробітництва між Україною та ЄС. Цей орган є парламентським виміром взаємин між Україною і ЄС.

В понеділок у Верховній Раді України відбувались дебати по заключному документу засідання КПС – "Заключна заява та Рекомендації". Як ви гадаєте, який пункт рекомендацій викликав найбільший спротив з боку представників влади? Правильно, включення до списку рекомендацій положень щодо політично вмотивованого засудження Юлії Тимошенко. Дебати затягнулись до пізнього вечора.

Моє враження, як співголови КПС, що для євродепутатів пункт рекомендацій щодо звільнення Юлії Тимошенко і надання їй можливості взяти повноцінну участь в парламентських виборах був ключовим.

Можу констатувати високий ступінь занепокоєння наших колег з Європейського парламенту щодо недемократичних процесів, що відбуваються в Україні.

Наводжу найбільш дискутивний пункт Заяви дослівно: " [КПС] Водночас наголошує, що у випадку, якщо лідери опозиції, у зв'язку з їх ув'язненням, не зможуть взяти повноцінної участі у парламентських виборах восени цього року, це може поставити під загрозу підписання та ратифікацію парламентами країн членів ЄС Угоди про асоціацію між Україною та ЄС."

Ми всі розуміємо, ЧОМУ представники влади були так проти включення цього пункту до переліку рекомендацій.

Рекомендації КПС вкотре акцентували найбільші внутріполітичні проблеми України: ув'язнення Юлії Тимошенко і забезпечення чесних та демократичних парламентських виборів.

Ця Заключна заява і рекомендації є продовженням вимог, які викладені в Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи (ПАРЄ) від 27 січня 2012 року, а також в останніх Резолюціях Європейського Парламенту щодо України. До речі, КПС наполегливо рекомендує українській владі належним чином розглянути ці резолюції.

Члени Комітету висловились за те, що політик повинен нести політичну відповідальність перед виборцем за прийняття політичного рішення, а не кримінальну. У спільній заяві КПС "звертає увагу на касаційну скаргу в справі Ю. Тимошенко на рішення Печерського районного суду міста Києва, подану 26 січня 2012 року до Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ; у зв'язку з цим закликає відповідні державні органи влади гарантувати неупередженість і прозорість касаційного процесу згідно з національним законодавством України та європейськими стандартами і практикою; бере до уваги в цьому відношенні рішення Президента України від 1 лютого 2012 року про створення робочої групи з виконання вищезазначених рекомендацій."

Про що це свідчить? Про те, що нас поки попереджають і закликають схаменутись, але, дуже швидко ці заклики і попередження втіляться в конкретні дії – будь то точкові, індивідуальні санкції щодо представників української влади, тимчасове позбавлення повноважень української делегації в ПАРЄ, замороження Угоди про асоціацію тощо.

З англомовною версією Заключної заяви та Рекомендацій можна ознайомитись на сайті Комітету ВРУ з питань європейської інтеграції.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сучасні уроки Волинської трагедії

Цьогоріч річниця Волинської трагедії позначилася низкою нових нюансів в українсько-польських взаєминах. По-перше, поверненням до антиукраїнської риторики в рішеннях польських політиків і парламентарів...

Щодо об'єднання НРУ та УНП

Вважаю за доцільне висловити своє бачення щодо подій, які відбулися у Народному Русі України у зв'язку з проведенням 19 травня цього року з'їзду НРУ...

Щодо професіоналізму в роботі

Сьогодні з легкої руки одного з журналістів у ЗМІ поширено інформацію, яка вводить в оману суспільство. Так, повідомляється, що затверджено "делегацію ВР в Європарламенті" (!?), ""про створення комітету парламентського співробітництва з Європарламентом"...

Вибіркове "пакращення" або "сіла єсть – ума нє надо"

"Пакращення" у нашій країні невідворотньо наступає і захоплює все більше сфер державної діяльності. Цей невблаганний процес досяг критичного рівня після того, як сягнув святая святих кожної держави – зовнішньої політики та національної безпеки...

Хто ж руйнує європейську інтеграцію?

Курс на європейську інтеграцію сформувався практично напочатку 1990-х років. З того часу він залишався практично незмінним. Мінялися лише влада і еліти...

Саміт Україна-ЄС: читайте між рядків або переклад з дипломатичної мови

Саміт Україна-ЄС став надбанням історії. Спільна заява, виступи учасників і коментарі знову дають підстави говорити про дві відмінні оцінки Саміту з боку двох сторін...