11 лютого 2013, 17:37

Політично мотивоване насилля в Тбілісі необхідно зупинити

Як співголова ПА ЄВРОНЕСТ, нижче наводжу текст останньої Заяви Парламентської Асамблеї ЕВРОНЕСТ щодо Політично мотивованого насилля в Тбілісі.

Парламентська Асамблея ЕВРОНЕСТ

Заява

Політично мотивоване насилля

в Тбілісі необхідно зупинити

Софія / Київ, 10 лютого 2013. Крістіан Вігенін (член Європейського Парламенту, Болгарія) та Борис Тарасюк (член Парламенту України), Співголови Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ, засудили проведення 8 лютого демонстрації з застосуванням сили перед будівлею Національної бібліотеки Тбілісі, Грузія, яка завадила Президенту Саакашвілі виступити зі щорічним посланням до народу, та під час якої було травмовано кілька представників партії "Єдиний національний рух".

"Ми з інтересом та надією спостерігали за подіями минулого жовтня, коли вперше відбулась конституційна передача влади в Грузії шляхом парламентських виборів. Це стало сигналом еволюції країни на шляху становлення сучасної демократії. Очевидно, що співіснування основних політичних сил в Грузії, що обіймають посади Президента та Прем'єр-міністра, під час підготовки до осінніх президентських виборів, є викликом.

Проте, політично мотивоване насилля та застосування сили проти політичних опонентів неприйнятні, адже вони суперечать основним принципам демократії та не можуть бути виправдані.

Як Співголови Парламентської Асамблеї ЄВРОНЕСТ, багатосторонньої парламентської установи, що об'єднує членів Європейського Парламенту та членів парламентів Східноєвропейських країн-партнерів та проводить політику, спрямовану на європейську інтеграцію, політичну асоціацію та глибоку економічну взаємодію, ми нагадуємо про нашу безумовну відданість цінностям та принципам демократії.

Нам стало відомо, що одна з колишніх членів нашої Асамблеї, пані Чіора Тактакішвілі, була серед тих, хто був травмований 8 лютого прихильниками провладних партій.

Ми закликаємо владу Грузії вжити всіх необхідних заходів для демократичного та належного функціонування державних установ та захисту їхніх обраних представників.

Ми вітаємо той факт, що Прем'єр-міністр Іванішвілі засудив "беззастережно та однозначно" такі акти насилля; попри обіцяні заходи, спрямовані на встановлення організаторів, такі дії не лише перешкоджають зміцненню демократії в самій Грузії, але також суперечать процесу європейської інтеграції, який обрала для себе країна. Підтримка верховенства права та захист основних принципів демократії належать до сфери відповідальності кожного політичного гравця в Грузії, включаючи, насамперед, новий Уряд.

****

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Сучасні уроки Волинської трагедії

Цьогоріч річниця Волинської трагедії позначилася низкою нових нюансів в українсько-польських взаєминах. По-перше, поверненням до антиукраїнської риторики в рішеннях польських політиків і парламентарів...

Щодо об'єднання НРУ та УНП

Вважаю за доцільне висловити своє бачення щодо подій, які відбулися у Народному Русі України у зв'язку з проведенням 19 травня цього року з'їзду НРУ...

Щодо професіоналізму в роботі

Сьогодні з легкої руки одного з журналістів у ЗМІ поширено інформацію, яка вводить в оману суспільство. Так, повідомляється, що затверджено "делегацію ВР в Європарламенті" (!?), ""про створення комітету парламентського співробітництва з Європарламентом"...

Вибіркове "пакращення" або "сіла єсть – ума нє надо"

"Пакращення" у нашій країні невідворотньо наступає і захоплює все більше сфер державної діяльності. Цей невблаганний процес досяг критичного рівня після того, як сягнув святая святих кожної держави – зовнішньої політики та національної безпеки...

Хто ж руйнує європейську інтеграцію?

Курс на європейську інтеграцію сформувався практично напочатку 1990-х років. З того часу він залишався практично незмінним. Мінялися лише влада і еліти...

Саміт Україна-ЄС: читайте між рядків або переклад з дипломатичної мови

Саміт Україна-ЄС став надбанням історії. Спільна заява, виступи учасників і коментарі знову дають підстави говорити про дві відмінні оцінки Саміту з боку двох сторін...