10 червня 2023, 12:35
МАЙБУТНЄ, ЯК СВІЙ ШЛЯХ
www.METANOIA.mba – ми перезапустили сайт і, нарешті!, пішли з тільди. Будемо вдячні за коментарі, ідеї та пропозиції по сайту та програмі.
#МАЙБУТНЕ
Часто ми займаємося вигадуванням майбутнього. Доброго чи поганого. Процес вигадування доброго майбутнього переносить нас у солодкі мрії, і навіть не вимагає вставати з дивану. Процес вигадування поганого майбутнього називається 'страх' і переносить нас у місце, де наші вигадки зменшують наш же життєвий простір. Але є й інша стратегія. Ось як вона виглядає:
'Тебе турбує майбутнє? Будуй сьогодні. Ти можеш змінити все. На безплідній рівнині виростити кедровий ліс. Але важливо, щоб ти не конструював кедри, а садив насіння.' – Антуан де Сент-Екзюпері
- Чи згодні ви з цим висловленням?
- Чи маєте ви схильність 'конструювати кедри'?
- Над садовинням якого насіння ви можете попрацювати сьогодні?
#СВОЯ-ЦИТАДЕЛЬ
Погодьтесь, що в житті більшість речей від нас не залежиать. А ті що залежать, радше, це ті, які знаходяться всередині нас. Отже, найперше, що ми маємо зробити – розвивати власні чесноті і уникати пороків. Це передумова тих звершень, які ми можемо здійснити у зовнішньому світі. Ось як цю думку сформулював Зенон з Кітіону – засновник стоїцизму (близько 334 року до н.е.).
Стоїцизм підкреслює важливість відданості розуму, доброчесності та гармонії з природою. Зенон вчив, що щастя можна досягти шляхом підкорення своїх страхів, пошуком моральної принциповості та відданості мудрості.
'Людина підкорює світ, підкорюючи саму себе.'
- Чи згодні ви з таким підходом?
- Якщо шлях всередині себе, то яким чином його знайти?
- І як в такому випадку не усунитись від світу, а навпаки?
#ШЛЯХ
Як можна назвати людину, яка не знає свого шляху? Безпутня...?
Зараз багато людей втратили своє попереднє життя і намагаються знайти свій власний новий шлях. Таких і раніше було багато і завжди буде багато. Це нормально не знати свого шляху.
Але недобре не намагатися віднайти його. Недобре жити життя, яке продиктоване кимось іншим, суспільством, обставинами. Бо ти наче є, а наче і немає.
Ось рецепт від класика стоїцизму – Епіктета:
'Спочатку скажіть собі, ким би ви були; а потім зробіть те, що маєте зробити.'
Він простий, аж надто, але подивіться на нього так:
1) Чи знаєте ви ким ви хочете бути?
Частина відповіді базується на тих ролях, які вам випали у драмі життя і які ви маєте зіграти якнайкраще...
2) Якщо не знаєте, то варто займатися пошуком та діяти, аби мати, а не маятися життям
3) Якщо знаєте свій шлях, то варто спокійно йти по ньому. Збільшувати свою спроможність і можливості робити свою роботу і жити своє життя.
Де ви зараз? На пункті 1), 2) чи 3)? Напишіть в коментарях
#Metanoia
Вміння ставити питання та перебувати в них не менш важливе аніж самі відповіді.
Отже, починати треба з себе, з свого уявлення про речі та ставлення до них. Веду канал, який присвячений саме таким питанням. Сподіваюсь, що він буде корисним.
Заснований на стоїчній філософії, з залученням інших напрямків та практик направлених на досягнення найкращого життя: https://t.me/metanoia_zsbs
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.