16 серпня 2019, 11:38

Професор Валерій Іванов побоюється за своє життя

З Валерієм Івановим я знайомий ще з студентської доби. Він був викладачем Київського національного університету імені Шевченка, коли я закінчував навчання. Думаю, ви чули про обшуки, які відбувались в помешканні Іванова у травні цього року. Відверто кажучи, я тоді сприйняв те, що відбувається, як певне непорозуміння. Але члени Комісії з журналістської етики своєю заявою на захист медійника нагадали, що "непорозуміння" триває.

http://www.cje.org.ua/ua/news/vidkrytyy-lyst-komisiyi-z-zhurnalistskoyi-etyky-shchodo-tysku-na-prezydenta-akademiyi

І ось тоді я й набрав телефон Валерія Іванова й дізнався про те, що він всерйоз побоюється як за своє життя, так й за життя й здоров'я членів своєї родини. На думку Іванова, коли "дико багаті люди, які збирають інформацію про нього й організовують всілякі акції дискредитації, зрозуміють, що не досягли результату, вони можуть перейти у площину фізичного впливу, або й знищення". Отже, справа серйозна.

Власне, тоді ж я й почав записувати це телефонне інтерв'ю, у якому Валерій Іванов поінформував, що готовий до будь-яких перевірок його фінансової діяльності й звернувся із таким проханням – перевірити все до партнерів, з якими співпрацює. У світлі останніх подій перевірка, очевидно, має бути перехресною – окрім фондів, які виділяють гранти Академії української преси на реалізацію проектів з медіа-освіти журналістів, до справи долучилася й Національна поліція. На запит правоохоронців співробітник АУП передав старшому слідчому Головного слідчого управління Національної поліції України Олександру Платову пакет документів, який стосується фінансової діяльності – акти виконаних робіт й звіти. І яким же було здивування представників АУП, які побачили скан-копії цих документів в інтернеті. Як сказано на сайті Академії української преси, "злив" інформації супроводжується "погрозами та повідомленнями шантажистського характеру". У відповідь на це працівники Академії подали заяву до ГПУ, САП та ДБР про вчинення кримінальних правопорушень, передбачених ст.ст.387 (розголошення даних досудового розслідування), 189 (вимагання) КК України.

http://www.aup.com.ua/povidomlennya-pro-zlochin/?fbclid=IwAR0R300l1ILs8Jh7hD3KnxpmHy0lh8VENKNpxvcQJKc5e4EBZv8mVbyUJ2E

Такі дивні відносини з представниками МВС професор Іванов пояснює тим, що окрім процесу фінансових перевірок його діяльності, йому закидають незаконне збирання інформації про доволі впливових осіб. Причина атаки, на думку професора – причетність його сина до фейсбук – спільноти АСАВ UA, у якій свого часу публікували матеріали й про кандидатів до ДБР.

Я не полінувався й зазирнув на цю сторінку, щоб подивитись – що й кого могло так серйозно вивести з рівноваги. Справді, там є, зокрема, й матеріал про статки екс-кандидата до ДБР, заступника начальника Головного слідчого управління Національної поліції Євгена Шевцова та його дружини Альони Дегрик. У цих матеріалах – стандартний антикорупційний фактаж. Квартири, машини, ділянки землі, ресторанні бізнеси тодішнього кандидата до ДБР та його дружини у Києві й в Одесі. А ще – інформація про букмекерську контору й розслідування стосовно системи виведення коштів в Росію.

https://www.facebook.com/watch/?v=269203647232256

Валерій Іванов переконаний, що став своєрідним заручником у цій історії, об'єктом помсти за те, що Євген Шевцов так і не потрапив до ДБР. Й дивується: мовляв, ніколи не мав відношення до проектів й діяльності свого сина. Цікаво, що сам викладач, так би мовити, на власній шкірі відчув "принади" роботи журналістів – розслідувачів. Й тепер детальніше буде розповідати студентам про особливості професії. Теоретична частина, так би мовити, підкріплена практичними знаннями побічних ефектів.

Зрозуміло, що у цьому контексті потребує оприлюднення й позиція самого Євгена Шевцова – чи справді має місце помста за оприлюднену інформацію під час його номінування до складу ДБР. Можливо, під час такого інтерв'ю буде пролито світло й на механізм "злиття" матеріалів слідства у публічний простір. Тож запрошую до слова заступника начальника Головного слідчого управління Національної поліції.

Загалом, дивною і небезпечною не лише для Валерія Іванова (який, нагадаю, заявляє про ймовірність фізичної розправи над ним) є вся ця історія. Тому що вона створює прецедент, завдяки якому будь-яке журналістське розслідування можна буде трактувати у площині "незаконного збирання інформації" проти будь-кого. Професор Іванов, наскільки мені відомо, вже давно не працює "в полі". Він пише книжки. В тому числі, й про функції та роль медіа у сучасному суспільстві. Завдання якого – тримати під мікроскопом посадовців різних рівнів, й кандидатів на відповідальні посади. Власне, сама ідея електронного декларування статків й активів, у цьому й полягає. Тож, сподіваюсь, що у учасників процесу стане розуму повернутись у правове поле й вирішувати конфлікт у відповідності до діючого законодавства.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Trump's conversation with Putin and the Russian's "psychological attack"

On the morning of November 11, 2024, Russia took off with its strategic bombers and several MiG-31 Kh-47M2 "Kinzhal" missile carriers. Given that Russia is using old Soviet bombers, some of which were disabled by accurate strikes by Ukrainian drones, almost all the "Bears" and "Backfires" that Russia is capable of launching in principle were smoking old Soviet engines...

Зернова схема в Одесі: до чого тут посадовець БЕБ Ткачук?

Минулого тижня всі знову переконалися, що БЕБ не є Бюро з економічної безпеки, а в певному сенсі може навіть перетворитися на "Бюро економічної небезпеки України"...

Helping Ukraine is Helping Americans, Really

The article was written by Ivan Lozowy and Dmytro Tuzov The issue of aid to Ukraine has played a role in the presidential election campaign in the United State, with both candidates and their choices for Vice President expressing opinions on this topic...

Хто такий "Джокер" і що він робить в інформпросторі воюючої країни?

Про "Телеграм" як про платформу, якою не варто користуватись, бодай українським посадовцям і точно не варто пересилати у цьому месенджері якісь важливі документи, сказано вже багато...

Vladimir Putin: the path from KGB officer to war criminal. Part 1

Russian President Vladimir Putin will take a prominent place among the bloody dictators of our time, alongside Vladimir Lenin, Joseph Stalin, Adolf Hitler, Pol Pot, and Saddam Hussein...

The mystification of war. What Putin is putting in your brain

The Kremlin's manipulations about the causes and consequences of Russia's war against Ukraine influence political decisions and voter sentiment in Ukraine's partner countries Russia is waging an active hybrid war against the West...