Уроки евакуації з Уханя
Найперше, з важливого для українських громадян, які намагаються повернутись в Україну з-за кордону: звертатися по допомогу треба через систему ДРУГ (Добровільна Реєстрація Українських Громадян при подорожах за кордон) за адресою в інтернеті:
http://friend.mfa.gov.ua/#/
Прибити економіку заборонами й розірванням транспортних сполучень в умовах поширення коронавірусу – не варіант. Перефразовуючи фразу Черчіля й пристосовуючи її до нинішніх обставин, можна сформулювати: нашим завданням є не знищення України, а її порятунок. Зворушливих історій про повернення наших додому в ці дні вистачає. Розповім вам наступну. В цілу епопею перетворилось повернення дитячої збірної України з гри Го з чемпіонату Європи, який проходив у Загребі. Спочатку українські дипломати в Хорватії автомобілями вивезли одну групу збірної у Відень, звідки дітей вже літаком української авіакомпанії доправили у Київ. Іншу групу наші дипломати "підкинули" до залізничного вокзалу в Ужгороді. І вже там, у вагоні "Укрзалізниці", молоді люди заспівали гімн України. Президент Федерації ГО Дмитро Яценко каже, що "емоції прорвали" – найсильнішим враженням для молодих людей стало те, що рідна країна їх не покинула у складній ситуації. Між іншим, в складі делегації додому повернувся й вже дворазовий чемпіон Європи серед 12-річних Всеволод Овсієнко.
Наскільки важливе це питання – повернення додому людей, й, особливо – дітей та підлітків, вчора у моєму ефірі розповів Георгій Тука. Його донька – студентка нині "застрягла" в Чехії. Добре, що в Міністерстві інфраструктури розробили справжні "спецоперації" з повернення громадян України з-за кордону. Зокрема, значної кількості людей з Німеччини (заплановано пустити спецпотяг), та з Єгипту. В останньому випадку – це справді масштабна операція, адже йдеться про значний контингент українців в 50 тисяч людей. Я, відверто, й не підозрював, що так багато наших перебуває лише в Єгипті. Таку кількість людей можна порівняти з армією середніх розмірів, яку треба передислокувати в стислі терміни. Й задіяти для цього значний авіапарк й залізничне сполучення вже в межах країни. Сьогодні вже більше 50 міжнародних рейсів прибули в Україну – про це повідомив міністр інфраструктури Владислав Криклій у своєму тг-каналі. Який оперативно організував авральну роботу транспортників. Подяка також екіпажам повітряного й наземного транспорту, диспетчерам і всім, хто забезпечує функціонування транспортних коридорів. Літаки приймають аеропорти Києва, Дніпра, Одеси, Запоріжжя, Харкова. Евакуація триває.
Звісно, можна багато говорити про безвідповідальність деяких туристів, які вирішили використати момент й відпочити в тому ж Єгипті (або й в Італії) у зв'язку із зниженням цін. Це питання доречне, але воно не впливає на потребу повернути додому всіх, хто ризикує залишитись на нейтральній смузі, у залізничних хабах й терміналах аеропортів, або просто – на вулицях іноземних міст – без грошей й даху над головою.
Адже, в нашій історії вже був епізод, про який не дуже хочеться й згадувати. Зустріч людей з Уханя не стерти з пам'яті – як нашої, так і світових медіа. І зверніть увагу: на борту, яким привезли людей із Уханя, було 47 українців. І скільки галасу та політики, пам'ятаєте? Лише ж за сьогодні евакуйовано біля 13000 українців – і все спокійно, без бійок, розбитих вікон й протистояння. Але не варто розслаблятися: ще належить повернути додому сотні тисяч (!), 50000 – це лише з Єгипту. Порівняйте масштаби і ефект. Отже, існує нагода написати нову сторінку власної історії. Що зараз й відбувається.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.