Фігуранти "записів Єрмака" вийшли на зв'язок і дали коментар
На зв'язок з героєм мого попереднього інтерв'ю – Тарасом Костанчуком вийшли фігуранти "записів Єрмака" Сергій Шумський і Дмитро Штанько. Вони поінформували, що НАБУ розпочало слідство у цій справі й обидва учасники записів вже дали свідчення детективам Антикорупційного Бюро. Крім того, Шумський та Штанько надали деякі коментарі стосовно цієї, вже вельми резонансної справи. Повне інтерв'ю (а це вже друга частина) ви можете подивитись і послухати за цим посиланням:
Нагадаю, що на записах, оприлюднених депутатом Гео Леросом, фігуранти обговорюють широкий спектр державних компаній й монополій, які "їх цікавлять". Серед об'єктів такого інтересу, наприклад, "Укрзалізниця", "Укртрансбезпека", Адміністрація морських портів України, "Енергоатом", Тернопільська й Кіровоградська області, АПК, держкадастр, організація "перемоги в тендерах" компанії з Ірану, який перебуває під міжнародними санкціями. Що, як ви розумієте, може призвести до погіршення стосунків України із нашими стратегічними партнерами. Зокрема, із США.
Обидва фігуранти записів – і Шумський, і Штанько, підтверджують, що записи автентичні, підтверджують присутність власних персон на цьому відео й те, що оприлюднені розмови мали місце. Тобто, йдеться про існування у цій справі двох свідків, які вже дають свідчення. Звісно, має відбутись слідство і його матеріали повинні потрапити до суду.
Але поруч з тим виникають певні думки стосовно функціонування політичної системи країни. Треба сказати, що виборці обрали президентом Володимира Зеленського. Але вони не обирали на жодну посаду Андрія Єрмака та його брата. І якщо, на поверхах влади виникло угрупування з настільки масштабними інтересами у державному секторі, це виглядає поганою ідеєю з боку переможця президентських виборів – передати країну в оренду своїй довіреній людині. В нашій історії вже було багато неприємних епізодів, коли наближені до влади особи починали дещо плутати в системі координат і вважати країну своєю власністю. Якщо не помиляюсь, приблизно так функціонувало оточення Віктора Януковича. І, якщо на тлі деклараційних промов про деолігархізацію, в політичному ландшафті виникає ще одна група, яка планує використовувати державні ресурси, нічого доброго з того не вийде. Адже ми всі з вами бачимо, у якому стані країна, у якій досі панують закони нео-феодалізму, стикнулася з епідемією COVID 19. І це на тлі статків й наявних активів кількох основних "акціонерів" держави. Отже, поява ще одного клану в політично-економічній ієрархії держави виглядає відходом від даних під час президентської кампанії обіцянок.
І ще. Про дрібницю. Про "Мерседес". Це питання взагалі нікого не повинно хвилювати. Ми маємо порадіти, що в країні, яка веде війну, намагається протидіяти епідемії та економічній кризі, залишились люди, які можуть собі дозволити піти й купити "Мерседес" представницького класу. Поки більшість населення бігає в пошуках елементарних медичних масок на обличчя. Тим більше, ми ж з вами розуміємо, що це, скажімо, депутати Бундестагу в Німеччині можуть їздити на автомобілях класу "Фольксваген-гольф". Або на інших машинах, якими володіють й середньостатистичні громадяни атрибути, машини, будинки, годинники й "брязкальця". Так склалося історично. Все це так. Якби не країн ЄС. Таких прикладів дуже багато. У нас інший рівень життя політичної верхівки. Інші стандарти, одна обставина: заміна Андрієм Єрмаком не старої "Тойоти – кемрі" (теж автомобіля представницького класу) на новенький "Мерседес" за 3 мільйони гривень збіглась у часі із ініціативою про створення Консультаційної Ради при ТКГ за участі представників ОРДЛО. І, взагалі, з його появою нагорі політичної піраміди країни. Отже цілком резонно отримати відповідь від НАЗК стосовно відповідності статків керівника Офісу президента до початку його активної політичної кар'єри й тепер – під час цього процесу. Чи відповідають активи цієї людини її витратам. В цьому немає нічого дивного – цю процедуру перевірки проходять держчиновники різних рівнів. Наприклад, судді й прокурори. У мене немає, відверто кажучи, надії на якісну роботу НАЗК, з огляду на його попередню діяльність, але що поробиш – створити більш дієві структури ми, на сьогодні, як суспільство, просто не спромоглись. Тож маємо спрямовувати ці важливі питання до тих інституцій, які існують сьогодні.
Тому, шановні, дивіться інтерв'ю, робіть висновки, ставте питання. Із свого боку запрошую до інтерв'ю керівника Офісу Президента Андрія Єрмака та його брата Дениса.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.