18 квітня 2020, 15:03

Країну підпалюють з різних кінців. Що робити? (ВІДЕО)

Спочатку подивіться це відео. Пожежники показують нам, як виглядає пекло. Такі й подібні відео від людей, які працюють зараз на передовій, буду періодично публікувати. А потім ми з вами поміркуємо – як цьому протидіяти і що треба робити.

Можливо, все починалося з "антропогенного" фактору. З недалеких спалювачів трави й сухого листя, або тупих "шашличників". Які нажерлися підсмаженого м'яса й поїхали, спаливши за собою кілька десятків гектарів лісу. Але тепер стало зрозуміло, що затягнуті густим димом міста і села перетворились на фактор політичного впливу. Підпалюючи країну з різних боків і кінців, можна її "розхитувати", залякувати й без того перелякане коронавірусом населення. В соцмережах і коментах вистачає ботів, які поширюють панічне: "Здавайтеся!".

Але ні, так не буде. Це не вогняний апокаліпсис. Це лише початок відновлення держави, її мобілізація і поява ефективних інституцій та відповідальних громадян. Замість прогнилої бездіяльної і немічної системи, яка звикла лише списувати собі в кишені бюджетні гроші. Часами, в умовах загроз і мобілізації, ми вже демонстрували свої можливості. Згадайте: ми вже протидіяли підпалам. Пам'ятаєте часи Євромайдану, коли нашими містами прокотилася явно скоординована кампанія підпалів авто? Тоді активні громадяни об'єднувалися в мобільні групи для патрулювання своїх районів. Не відкрию таємницю, що такі "народні патрулі" на власних авто, об'їжджаючи підконтрольні території, мали не лише графік виїзду на патрулювання, а й зареєстровану зброю й оперативний зв'язок із колегами з сусідніх районів. Для координації утворили навіть місцеві штаби. Між іншим, це мені нагадало "народну мобілізацію" в Британії у період 2-ї Світової. Коли люди чергували на дахах будинків й гасили запалювальні бомби, які на їхні голови скидало "Люфтваффе".

Зараз таку народну ініціативу реалізувати значно складніше, бо діє режим карантину, й "більше двох не збиратися". Але, водночас, заборона перебування людей в лісопаркових й прибережних зонах має полегшити роботу правоохоронним органам. А МВС отримало додаткове фінансування з бюджету. Адже, дуже схоже, що "під шумок" великих пожеж, на місцях почали використовувати момент для вирішення своїх бізнесових питань. Поблизу Києва фіксуються дивні підпали в дуже мальовничих місцях. Зокрема, в Голосієво та Вишгородському районі Київської області. Напевно, з метою розчищення території під котеджну, або й багатоповерхову забудову. Не виключені підпали й з метою приховання обсягів незаконних вирубок лісу.

Виправдання катастрофи поясненням про "безсніжну" зиму не витримує критики. Її запустили в обіг політики, урядовці, начальнички різних рівнів – уся ця армія посадовців у великих кабінетах з масивними кріслами й спецзв'язком. Аби зняти з себе частину відповідальності за бездіяльність й не здатність до системних, адекватних дій.

Ви чули про масштабні пожежі, наприклад, у лісах Баварії? Нагадаю, що в цій частині Німеччини клімат дуже подібний до нашого, а нинішня зима там також була безсніжною. Й значна частина цієї німецької землі вкрита лісами. Чому є важливим й цікавим саме німецький досвід? В цій країні запровадили принципи скорочення ризиків й управління кризами як головний принцип управління країною. Завдяки цьому німцям вдалося звести до мінімуму летальність під час поширення коронавірусу. Й вони готові до будь-якої "безсніжної" зими. А масштабні катастрофи на кшталт тих, що спалили значні частини територій в Росії, Бразилії та Австралії, сподіваюсь, їм не загрожують.

До речі, ви бували у баварських лісах? По-перше, туди ви не потрапите з автобану. Ліси захищені спеціальним парканом від візитів автотуристів, яким заманеться зупинитись, аби посмажити шашлички й поїхати далі. Ну, і як у нас заведено, ще кинути на лісову підстилку кілька недопалків. Перехопити бутерброд можна лише на спеціальних, заасфальтованих зупинках для автотранспорту, чи в кав'ярнях на АЗС. Без підходів до живої природу. Ці ж бар'єри, між іншим, захищають й тварин від загибелі під колесами авто. Для братів наших менших влаштовано спеціальні мостові переходи над автотрасою. У тій частині баварського лісу, куди ви можете потрапити, також все чітко регламентовано й облаштовано. Ліс розділено на квадрати спеціальними траншеями й смугами землі. Як на підводному човні, де відсіки, у випадку пожежі, розділено люками. Ліси обладнано системами спостереження й спеціальними детекторами. У випадку задимлення, або, якщо ви, за нашою доброю традицією, розведете багаття під шашлички, вже за кілька хвилин матимете неприємне й витратне для свого гаманця спілкування з єгерською службою та поліцією. Між іншим, спеціальні таблички й повідомлення встановлено на кожному кроці. Тому наш традиційний аргумент: "А ми не знали" – просто не спрацює.

І, наостанок, я хочу, щоб ми припинили поширювати маніпуляції в стилі коронної розробки нашої номенклатури: "у нас на це немає грошей". У цьому місці я згадую відомий анекдот із фінальною фразою: "Ні, ну ви подивіться – а ось на це у них гроші є". Й справді – сприймаючи подібну дурню, ми витрачаємо сотні мільйонів бюджетних гривень, ганяємо спеціальну авіацію й ризикуємо життями вогнеборців й міцевих людей. Так далі тривати не може.

P.S. Сьогодні, зважаючи на ситуацію, багато людей питають себе: "Якого лиха очікувати далі?". Не виключаю, що потрібно посилити охорону й спостереження за інженерними спорудами водних басейнів. За греблями, дамбами, каналами й т.ін. Проходимо випробування Кримом, мечем, вогнем й водними трубами. Запевняю – якщо не розгубимось і це зробимо, створимо справжню країну. З ефективними системами попередження, протидії й безпеки. Країну, яку "розгойдати" підпалами, димом, бездіяльністю, тупістю й некомпетентністю буде неможливо.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Після "Будапештського меморандуму": війна, окупація територій, ядерні погрози. Світ має дещо згадати

The English version of the article is available at this link. Далеко не всі люди, які зараз живуть на планеті Земля, пам'ятають, що Україна мала достатні запаси зброї – в тому числі ядерної різних типів, яка виконала б функцію стримування агресії з боку будь-якої країни...

What Nuclear States Can Do with a Non-Nuclear One. A Cautionary Tale from the Disarmed Ukraine, Which Was Not Given Sufficient Security Guarantees, for All Countries of the World

Russia is threatening to carry out a nuclear strike on Ukraine. Russian President Putin tested a carrier missile designed to carry a nuclear charge during an attack on Ukraine...

Удар ''Орєшніком'' по Україні: так що ж Путін хотів цим показати?

Забагато реакцій в інформаційному просторі щодо того, "що хотів показати Путін" ударом балістичною ракетою середньої дальності по Україні...

День Гідності і Свободи. Чому вбивць Майдану не було покарано? Хто покривав злочинців вже після зміни влади? Які висновки ми зробили? (ВІДЕО)

Ті, хто віддавали накази і розстрілювали людей у лютому 2014-го року, прочинили браму в пекло. З цього моменту в історії, коли мирний протест було розстріляно – в центрі європейської столиці, у 21 столітті, коли здавалось, що темні віки залишились у мороці історії, почався наступний етап насильства над українцями...

Trump's conversation with Putin and the Russian's "psychological attack"

On the morning of November 11, 2024, Russia took off with its strategic bombers and several MiG-31 Kh-47M2 "Kinzhal" missile carriers. Given that Russia is using old Soviet bombers, some of which were disabled by accurate strikes by Ukrainian drones, almost all the "Bears" and "Backfires" that Russia is capable of launching in principle were smoking old Soviet engines...

Зернова схема в Одесі: до чого тут посадовець БЕБ Ткачук?

Минулого тижня всі знову переконалися, що БЕБ не є Бюро з економічної безпеки, а в певному сенсі може навіть перетворитися на "Бюро економічної небезпеки України"...