Зовнішня загроза, кажете? Ситуація з Держоборонзамовленням є гіршою, аніж минулого року
Про це повідомив член парламентського комітету з питань національної безпеки, оборони та розвідки Сергій Рахманін.
Не секрет, що безпекова ситуація навколо України погіршується. Путін, по суті, поступово перебирає контроль над Білоруссю. Припертий до стінки Лукашенко вже заявляє про можливість розміщення російських ЗРК С-400 на кордоні з Україною. Що означатиме, фактично, остаточний перехід контролю над білоруським кордоном до збройних сил РФ. Адже ракетні комплекси – це й супроводжуючі підрозділи прикриття з повітря та наземної оборони. Таким чином у Кремлі продовжують формування недружнього до України напівоточення – з півночі (Білорусь), сходу (окуповані території Луганської і Донецької областей), фактично захопленої акваторії Азовського моря й Керченської протоки, загарбаного Криму з прилеглою акваторією й повітряним простором, територією невизнаного Придністрв'я із розташованим там російським контингентом. Відносно відкритим для України залишається західний напрямок, але й там прокремлівська агентура, "політики" й "дипломати" працюють над тим, щоб посварити Україну з сусідами.
Нещодавно й президент Зеленський підтвердив існуючий високий рівень загрози, відповідаючи на питання, чи можлива масштабна війна між Україною й Росією. Все це відомо. Цей вельми напружений стан має спонукати Україну (її державні інститути й політиків, які приймають рішення) до якісної і пришвидшеної організації власної оборони. Натомість, проблеми у цьому питанні примушують вкотре звертати на них увагу. Бо в деяких епізодах, які стосуються нашої національної безпеки, дії відповідальних осіб більше схожі на саботаж, аніж на сплановану програму протидії агресору. На жаль, розмова з представником парламентського комітету з національної безпеки, оборони та розвідки Сергієм Рахманіним, це підтверджує. Заплющувати на це очі неможливо, непотрібно й шкідливо для нашої країни. В інтерв'ю народного депутата часто згадується Міністерство Оборони України та його очільник Андрій Таран. Тож пропоную панові містру Тарану дати інтерв'ю по всім означеним питанням. У зручний для керівника Міністерства Оборони час.
Ось лише деякі тези з нашої розмови з Сергієм Рахманіним (ліворуч, для полегшення пошуку, надаю тайм-коди у відео):
02:46 Чи підтвердив Зеленський проведення спецоперації по "вагнерівцям"?
03:33 Парламентська ТСК має вислухати й екс-керівника ГУР Бурбу й президента Зеленського.
07.37 "Ситуація з державним оборонним замовленням у 2021 році є гіршою, аніж у 2020-му"
10.55 Угоди на закупівлю озброєнь є незаконними. Електронного реєстру закупівель досі не існує
12.33 "Переважна більшість озброєнь й бронетехніки, яка мала надійти до ЗСУ, не надійде"
14.10 Пояснення – як працює механізм ДОЗ
15.16 "Дати робіт в ДОЗІ не збігаються з датами у контрактах з виробниками"
15.50 "ДОЗ зривається і буде зриватись. Бо відповідальність не настає"
16.31 Про міністра оборони
16.53 Чому не змінюють міністра оборони?
17.20 "Андрій Таран провалив все, що міг провалити... і, завалив, фактично, й Державне оборонне замовлення"
18.37 Питання до президента
19.23 "Проблема – в жахливій організації роботи. Цей міністр організувати роботу міністерства не в стані"
19.52 Якщо не виконують ДОЗ, чи будуть для армії купувати "хоч щось"?
21.30 Створення патронного заводу в Україні
23.10 Проблема збереження й організації захисту артилерійських складів й військових арсеналів на тлі минулих катастрофічних пожеж і знищення сотень тисяч тонн озброєнь
24.23 "З точки зору ефективної охорони і безпеки на артскладах і, взагалі, на арсеналах, так нічого й не було зроблено"
24.55 Проблеми з турецькими безпілотниками "Байрактар"
25.20 "Гарантії на "Байрактари" надають лише за умови належного зберігання. Це питання досі не вирішено"
26.45 Українське виробництво нової техніки. Історія бронемашини "Дозор", яку доробили і випускають поляки. Тепер ми купуємо розроблену на 70% машину у Польщі
27.58 Україна в умовах зовнішньої загрози й заяви Лукашенка про можливе розміщення ЗРК С-400 на кордоні з Україною. Як це спонукає нас до ефективних оборонних заходів? Якою має бути реакція України й РНБОУ?
29.57 Про розвиток української авіації. Порівняння з кількістю літаків, які американці залишили в Афганістані.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.