Держави не зявляються просто так. У цьому є історична логіка
Латвійський режисер Дзінтарс Дрейберг, який привіз фільм про боротьбу латишів за свою державу під час 1-ї Світової війни, розповідає про те, чому такі фільми зараз потрібні. Й про Україну, адже бойові дії на сході, в Луганській і Донецькій областях, підштовхнули його до пошуку відповіді на питання: "Що робити, якщо війна прийде у твій дім". Не дивно, що режисер сформулював цю відповідь можливостями кіно.
"Латвія не з'явилась просто так", – йдеться в трейлері до фільму. Країни взагалі не з'являються з порожнечі. Мають бути люди, які готові їх захищати. І кожна держава має історію боротьби за своє існування. Спочатку герої фільму "Віхола душ" вмирали за російську імперію й за більшовиків. Поки не прийшов час створювати власні батальйони і свою державу. Саме тому, думаю, сьогодні існує незалежна Латвійська Республіка. Яка є членом колективної безпеки в НАТО й величезного економічного й політичного простору ЄС. Історія – це ж не якісь окремі епізоди. Історія має свою довготривалу логіку і зв'язок між епохами і війнами.
Пропоную вам інтерв'ю з латвійським режисером Дзінтарсом Дрейбергом, який, серед іншого, розповідає й про те, як в Латвії можна зняти велике історичне кіно, з масштабними батальними сценами, у яких задіяно до 3000 професійних акторів і добровольців-аматорів. І все це організувати у місцях реальних бойових дій, за температури мінус 20 градусів. А потім, у своїй країні, побити рекорди переглядів у кінотеатрах знаменитих "Титаніка" й "Аватару" Джеймса Кемерона.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.