11 квітня 2024, 21:20

Литовська Viči завозила до росії товари військового призначення?

Plungės kooperatinė prekyba – компанія групи Vičiūnai, відомої у нас під брендом VICI, – більше десяти разів завозила на свій завод у Совєтську Калінінградської області підсканкційні товари подвійного призначення, які можна використовувати для ведення війни.

Про це повідомляє портал delfi з посиланням на lrt.lt.

Згідно з публікацією, з Литви до Калінінграда група "Вічунай" завозила вироби і технології, які належать до групи товарів, що використовуються у воєнних діях. Plungės kooperatinė prekyba – компанія з групи Vičiūnai, відомої у нас під брендом VICI, – "більше десяти разів завозила на свій завод у Совєтську Калінінградської області підсканкційні товари подвійного призначення, які можна використовувати для ведення війни".

Водночас, компанія "Вічюнай" заперечує, що завезені деталі – військового призначення. За версією компанії – це деталі для ремонту обладнання, яке працює на підприємстві.

Але навіть і в такому, лайт-варіанті лишається питання: ці комплектуючі перебувають у номенклатурі товарів, на які накладено санкції ЄС? Адже й за таких обставин обладнання компанії працює на пожвавлення російської економіки, чи не так? Наразі митний департамент Литви розпочав розслідування порушення санкцій підприємством групи Vičiūnai. У відомстві повідомляють, що компанія Plungės kooperatinė prekyba займається постачанням різної техніки на завод Vičiūnai-Rus у Совєтську. За даними пор-талу lrt.lt, на сьогоднішній день у цьому списку щонайменше 50 найменувань товарів, на які накладені санкції ЄС, США, Великої Британії та Японії. Експорт і вивезення цих товарів до російської федерації заборонено з метою обмеження можливості Росії підвищувати ефективність армії.

Чи є важливою інформація про ймовірність постачання в росію підсанкційних товарів в умовах, коли цивілізований світ проводить санкційну політику щодо країни-агресора? Звісно, так. І на цю інформацію відреагував президент Литовської Республіки Гітанас Науседа.

Цікаво, що на сайті самої компанії жодних пояснень щодо цих звинувачень, станом на сьогодні, 11 квітня 2024 року, немає. Принаймні, я їх не побачив.

Чому? В компанії вважають цю інформацію щодо постачань в росію товарів, які перебувають під забороною на ввезення в РФ, не вартою уваги? Чи просто не можуть пояснити, що відбувається?

Також у публікації нагадується, що мер міста Каунас Вісвалдас Матійошайтіс та члени його родини, яким належить Vičiūnai, так і не продали свій бізнес у росії, попри численні обіцянки. Також литовські ЗМІ повідомляли про те, що керівництво Vičiūnai під час міжнародних зустрічей представляє росію і позиціонується як "гордість російської харчової промисловості".

Цікаво, що за день до виходу цього розслідування компанія заявила про продаж активів в росіі новоствореній УК "Группа Океан". І це теж обставина, яка варта уваги. На тому ж сайті компанії є повідомлення від 18.07.2022 року щодо рішення про продаж компанії "Вічюнай-Рус" у контексті виходу компанії "Вічюнай" з російського ринку у зв'язку із вторгненням росії в Україну. У цьому повідомленні міститься наступна інформація: "За словами консультантів з продажу бізнесу, ймовірно процес продажу бізнесу завершиться влітку цього року." Як тепер відомо, процес продажу не завершився ані влітку 2022 року, ані влітку 2023-го. Лише зараз представники "Вічюнай" повідомили про продаж цього активу. Президент Литви Гітанас Науседа визнав, що затримка (з продажем компанії) "була надто довгою". Цікаво, як довго процес виходу з російського ринку ще триватиме, і хто, зрештою, стане реальним власником компанії "Вічюнай Рус", яка працює на території росії, за російським законодавством, сплачує податки в російський бюджет, створює робочі місця і, можливо (очікуємо на результати розслідування), порушує санкційну політику країн ЄС щодо росії – країни, яка продовжує криваву війну в Україні, вбиває й калічить людей, й активно руйнує цивільну інфраструктуру. Зокрема – енергетичну. Тож сподіваємось, що неупереджене і ретельне розслідування буде проведено владою Литовської республіки у розумні й прийнятні терміни.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

It is Important not to let Donald Trump repeat Neville Chamberlain's mistake

As Donald Trump claimed that his administration had already had "very serious" discussions with the aggressor country Russia, the latter launched another massive missile attack on peaceful cities in Ukraine...

Важливо, щоб Дональд Трамп не повторив помилку Невілла Чемберлена

У той час, коли Дональд Трамп заявив, що його адміністрація вже провела "дуже серйозні" обговорення з країною-агресором Росією, остання нанесла черговий масований ракетний удар по мирним містам України: Одесі, Миколаєву, Харкову, Полтаві...

Парадокс Трампа і помилки нашої зовнішньої політики

47-го президента США, як би це сказати, медійно примітивізовували не лише в Україні. Але парадокс полягає в тому, що відтепер Трамп – ледве не остання надія західної цивілізації у протидії сформованому Москвою альянсу країн-диктатур...

Політична пропозиція на мільйон доларів, принципово новий двигун, знахідка на Місяці, і сили космосу, які зроблять нас сильнішими. Інтерв'ю з українським космонавтом, яке оприлюднюється вперше. (ВІДЕО)

Це інтервʼю я записав 19 грудня 2012 року. Й оприлюднюю його вперше 28 січня 2025 року – через більш ніж 12 років. Першого космонавта (астронавта) незалежної України вже немає з нами...

Дещо про продуктову безпеку країни

Компанія "Глобино" спростовує співпрацю з російським бізнесом Мабуть, не варто пояснювати, що ринок продовольства – це стратегічний ресурс держави...

O que as potências nucleares podem fazer com uma potência livre de armas nucleares. Um exemplo instrutivo, para todos os países do mundo, de uma Ucrânia desarmada que não recebeu suficientes garantias de segurança

Read in English Читати українською A Rússia ameaça lançar um ataque nuclear à Ucrânia. O presidente russo, Putin, testou durante um ataque recente à Ucrânia, um veículo de lançamento projetado para transportar uma carga nuclear...