1 лютого 2025, 15:18

Важливо, щоб Дональд Трамп не повторив помилку Невілла Чемберлена

У той час, коли Дональд Трамп заявив, що його адміністрація вже провела "дуже серйозні" обговорення з країною-агресором Росією, остання нанесла черговий масований ракетний удар по мирним містам України: Одесі, Миколаєву, Харкову, Полтаві.



На фото: наслідки удару Росії по Полтаві 1 лютого 2025 року. Фото: ДСНС України

Росія знищує Україну на очах у всього світу, здійснюючи у 21-му столітті геноцид, Голокост і намагаючись повторити голодомор – руйнує діючу інфраструктуру і створює проблеми із постачанням. Щодо Голокосту – це не перебільшення. Про це у німецькому Бундестазі нещодавно сказав 88-річний одесит Роман Шварцман на засіданні в пам'ять жертв націонал-соціалізму: "Мене намагався вбити Гітлер за те, що я єврей, а зараз вбиває Путін за те, що я українець".

Цікаво, чи буде коли-небуть суд на російським диктатором Путіним і керівниками Російської Федерації, які створили новий напрямок нацизму? Який в Україні називають рашизмом.

Подяка від українців

Звісно, українці мають дякувати за допомогу, надану Україні партнерами. І це правильно. Світ західних цінностей – справді, не Амазон, на якому можна замовляти все необхідне, як про це сказав свого часу міністр оборони Великої Британії. Треба дякувати за все. За шість застарілих F-16, за новітні системи IRIS-T. За Цезарі. За все. При цьому не варто згадувати про роззброєння України на початку 1990-х в обмін на визнання незалежності. Бо це часто дратує наших західних політиків, які цілком резонно тепер можуть говорити: "Ну припиніть вже про цей Будапештський меморандум з його слабенькими гарантіями безпеки. Ви ж самі підписали ці папірці". Так, керівники України підписали. Але – під сильним зовнішнім тиском і, фактично, в обмін на гарні стосунки із Заходом.

Україна прагнула відповідати стандартам цивілізованого світу. Й відмовилась не лише від стратегічної й тактичної ядерної зброї. А ще й від стратегічного запасу протипіхотних мін. Які зараз би зупинили російське просування вглиб української території.

Війна на виснаження

Війна в Україні триває 11-й рік. Вона є сумішшю новітньої війни дронів і систем штучного інтелекту з окопною війною часів 1-ї Світової. Безпілотні системи досі не можуть витіснити людину з цієї м'ясорубки. Війна Росії проти України потребує свіжої крові й людського м'яса. І в цьому вимірі вже йде війна, яку часто не помічають на Заході. Дедалі частіше звучить ідея мобілізації українців з 18-річного віку. У той час, як росіяни атакують силами мобілізованих злочинців й декласованих елементів.

Це війна двох виснажених армій (так, і російська армія теж виснажена). Це війна, у якій під час штурмів часто використовують вже не важку бронетехніку, а будь-що, що знаходять в розбитих російським вторгненням домогосподарствах: мопеди, мотоцикли, квадроцикли, навіть електросамокати й гольф-машини з розорених гольф-полів.

Російський "реванш" і роззброєна Україна. Як відсутність протипіхотних мін змінює малюнок війни

Самі російські окупанти у своїх відео в соцмережах фіксують ще один тренд цієї війни: вони посилають на штурми поранених російських військових на милицях і штрафників-дезертирів, яких відловлюють поблизу лінії фронту. А навіщо лікувати поранених, якщо їх можна утилізувати в бою – мабуть такою є логіка російської машини війни.



Скріншот з російських ресурсів

Тож якщо ви думаєте, що перемогти Росію на полі бою можна лише за допомогою високих технологій, це не повна картина. Україні явно не вистачає й простих боєприпасів з минулого. Скажімо – протипіхотних мін, щоб зупинити ці "м'ясні" штурми. І тут ми з вами знову повертаємось до питання роззброєння України, яка, згідно "Конвенції про заборону застосування, накопичення запасів, виробництва і передачі протипіхотних мін та про їхнє знищення", виконала положення Оттавської конвенції: Україна відмовилась й утилізувала 3 мільйони протипіхотних мін.

А Росія не підписала згадану конвенцію й зберегла власні арсенали протипіхотних мін, якими й зупиняла український контрнаступ 2023 року. Тобто, українські солдати буквально йшли по замінованим Росією територіям. А власні міни було знищено на підтвердження серйозності намірів України стати частиною західного світу. Звісно, ви запитаєте – навіщо Україна виконувала рекомендації іноземних політиків-пацифістів, які навіть уявити не могли рівень російської загрози? Все дуже просто і очікувано: наївна Україна виконувала параметри цивілізованих світових інституцій: ОБСЄ, ПАРЄ, зрештою – ЄС і НАТО. Адже на Заході чомусь вирішили, що після холодної війни Росія не вдасться до реваншу. Та росіяни вважають, що програли у мирному протистоянні. Знищуючи Україну, Росія отримує не лише задоволення, а й моральну перемогу над Європою і США. Але зупинити російську армію, яка також в стані занепаду, фрустрації і виснаження, цілком можливо. Аби Україна отримала від партнерів більшу кількість ракет з касетними боєприпасами, які мінують значні території, лінію фронту вдалося б стабілізувати і зупинити повільне просування й тиск росіян вглиб України.

Велика війна – наслідок слабких рішень і політичної колаборації з агресором

Причинно-наслідкові зв'язки існують. Після узгодженої з Гітлером і Муссоліні здачі під окупацію Третім рейхом Чехословаччини, в Європі не настав мир. Фраза Невілла Чемберлена, після повернення з переговорів з фюрером у Мюнхені й адресована британцям: "Я привіз вам мир" виявилась фейком. Чемберлен притягнув у свою країну спустошливу війну. Як і французький прем'єр Едуар Даладьє, який вже незабаром побачив німецькі танки, що колонами рухались на Париж.

Дональд Трамп збирається говорити з Владіміром Путіним. 47-ий Президент США націлений оголосити, що він здобув Європі і світу мир. І це добре. Стікаючій кров'ю Україні потрібен мир. Але важливо пам'ятати помилки лідерів демократичного світу у протистоянні із світом диктатур і вбивць. Мир, про який говорить Трамп, має бути справжнім. Його не можна підмінити списком капітуляційних вимог, які озвучує Росія.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

It is Important not to let Donald Trump repeat Neville Chamberlain's mistake

As Donald Trump claimed that his administration had already had "very serious" discussions with the aggressor country Russia, the latter launched another massive missile attack on peaceful cities in Ukraine...

Важливо, щоб Дональд Трамп не повторив помилку Невілла Чемберлена

У той час, коли Дональд Трамп заявив, що його адміністрація вже провела "дуже серйозні" обговорення з країною-агресором Росією, остання нанесла черговий масований ракетний удар по мирним містам України: Одесі, Миколаєву, Харкову, Полтаві...

Парадокс Трампа і помилки нашої зовнішньої політики

47-го президента США, як би це сказати, медійно примітивізовували не лише в Україні. Але парадокс полягає в тому, що відтепер Трамп – ледве не остання надія західної цивілізації у протидії сформованому Москвою альянсу країн-диктатур...

Політична пропозиція на мільйон доларів, принципово новий двигун, знахідка на Місяці, і сили космосу, які зроблять нас сильнішими. Інтерв'ю з українським космонавтом, яке оприлюднюється вперше. (ВІДЕО)

Це інтервʼю я записав 19 грудня 2012 року. Й оприлюднюю його вперше 28 січня 2025 року – через більш ніж 12 років. Першого космонавта (астронавта) незалежної України вже немає з нами...

Дещо про продуктову безпеку країни

Компанія "Глобино" спростовує співпрацю з російським бізнесом Мабуть, не варто пояснювати, що ринок продовольства – це стратегічний ресурс держави...

O que as potências nucleares podem fazer com uma potência livre de armas nucleares. Um exemplo instrutivo, para todos os países do mundo, de uma Ucrânia desarmada que não recebeu suficientes garantias de segurança

Read in English Читати українською A Rússia ameaça lançar um ataque nuclear à Ucrânia. O presidente russo, Putin, testou durante um ataque recente à Ucrânia, um veículo de lançamento projetado para transportar uma carga nuclear...