Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Молдовське питання і мовчання Ющенка та Яценюка.

13 квітня 2009, 10:12

Розпочався другий тиждень після подій у Кишиневі, а українські політики тримають паузу, чекаючи чи то сигналів Банкової, чи то з моря погоди.Цілком зрозумілою є мовчанка Прем'єра – сфера зовнішньої політики належить Президенту і йти поперед батька в пекло було б некоректним і шкідливим для інтересів держави.

Однак гра у мовчанку, яку затіяв Віктор Андрійович, є сумнівною та недоречною. Адже складається враження, що Україна не має інтересів у молдовському регіоні. Але це не так.

Звинувативши Румунію у організації безладів у Кишиневі, комуністичне керівництво Молдови черговий раз продемонструвало свою відданість проросійському курсу. Проросійська Молдова на західному кордоні України, як і територіальна суперечка з Румунією, створюють ізоляційний пояс, що віддаляє нашу країну від Євросоюзу.

Тим часом активна дипломатична підтримка Румунії у молдовському питанні – могла б допомогти пошуку взаєморозуміння з цієї новою країною Євросоюзу і, водночас, послабила б позиції молдовських комуністів на міжнародній арені. Тим більше, що саме Молдова є залежною від України, а не навпаки.

Олег Тягнибок, який учора прокоментував події в Молдові каналу 1+1, зосередився на можливих територіальних претензіях Румунії до України. Однак український націоналіст промовчав про те, що румунські націоналісти, в середовищі яких постійно мусується ідея переділу кордонів, мають таку ж незначну підтримку у румунському суспільстві, як і їх українські колеги.

Натомість українським політикам центристського спрямування, а особливо Президенту Ющенку, у своїх стосунках з Румунією потрібно вести діалог з чинною владою, представленою більш поміркованими політиками, які не підтримують румунських націоналістів.

На фоні відсутності коментарів українського Президента та українського МЗС щодо подій у Молдові, особливо відвертим виглядає мовчання Арсенія Яценюка. Політик, який походить з багатонаціональної Буковини, майбутній кандидат у Президенти, що чекає, коли підросте до 35 років, Арсеній просто не повинен мовчати.

"Переховування у кущах" личило би "кролику", але аж ніяк не людині, яка заявляє про свої президентські амбіції і так захоплено висловлюється на телеканалі ІНТЕР з будь-яких питань: від Національного банку до розвитку сільського господарства.

Пан Яценюк мовчить, бо насправді ще не готовий ставати президентом і справді самостійно формувати свою зовнішньополітичну позицію, незалежно від вказівок, які тепер затримуються з Банкової.

А щодо можливого ставлення до Вороніна, цікавим є факт обміну територіями, який був здійснений на прохання Молдови. Україна дала можливість сусідці вийти на узбережжя Чорного моря і збудувати там єдиний у республіці міжнародний вантажний порт. У відповідь Молдова мала передати вузьку смугу своєї землі, по якій проходить одна з важливих українських доріг.

Думаєте передала?

powered by lun.ua
Віктор Уколов _ 15.04.2009 14:44
IP: 194.30.168.---
14.04.2009 17:59___ rpalyvoda

Хто з нас лицемірить, шановний? Чому Ви думаєте, що ціла країна хворіє на ретроградну амнезію і не пам"ятає, що було торік у серпні?

То я нагадаю для забудькуватих. Прем"єр взяла відпустку на тижденьі поїхала на лікування. В цей час
шавки СП
звинуватили її у мовчанні щодо російської агресії проти Грузії.

Я підкреслюю і тоді, і тепер – зовнішня політика – не справа Прем"єра.
А от теперішнє мовчання президента є характерним.
doc-71 _ 15.04.2009 14:22
IP: 94.153.47.---
13.04.2009 20:02___ Віктор Уколов
Чому націоналіст Тягнибок виступив з анти румунськими заявами, фактично, в руслі російської політики?

Я не полінувався,погуглив Тягнибока по даному питанню:
"Для нас важливо, щоби Молдова була не в складі Румунії та поза впливом Росії. Не прорумунська і не прокомуністична Молдова – наш стратегічний союзник. "
http://www.zaxid.net/newsua/2009/4/13/185530/

Для чого Ви все перекручуєте?
rpalyvoda _ 14.04.2009 18:02
IP: 77.245.176.---
P.P.S.

А чому б вам, як народному депутатові Верховної ради такого-то скликання, та й не зробити депутатський запит щодо дотримання договору між Україною та Молдавією про обмін територіями?
rpalyvoda _ 14.04.2009 17:59
IP: 77.245.176.---
Аффторе, по-перше скажіть, чому ви думаєте, що мовчанка – це відсутність позиції?

Мовчанка – зе якраз позиція, що власним прикладом продемонструвала ваша багиня минулого літа. Ба більше, де-факто міністр зовнішніх справ уряду Тимошенко продемонстрував тут же на УП, що вміє не тільки папочку за соросом носити, і нещодавно спробував довести, що оця мовчанка ЮВТ, виявляється, була найвиваженішою позицією.

По-друге, особисто мені набридло, коли народ годують всілякою фігнею. Тільки за останні місяць-два то нас мав кредит врятувати від Росії, то від Великої Вісімки. То Японія збиралась інвестувати десятки мільярдів.
То тепер повністю безглузда ідея про те, що ми повинні шукати взаємопорозуміння з Румунією, і заради цього ми повинні перед ними прогнутися. Я розумію, що ви звикли прогинатися, і прогнутися – це теж позиція.
Так, Україна має власні інтереси в Молдавії. Але цей інтерес – не прогнутися перед Румунією. Цей інтерес – це тисячі і тисячі етнічних українців, які там мешкають.

І по-третє, досить вже лицемірити. Ми ж всі чудово розуміємо, що яку б позицію Ющенко не зайняв, аффтори знайдуть тисячу пояснень, чому Ющенко зробив не так.

P.S. Сподобалось пояснення відсутності позиції ПМ – мовляв, зовнішня політика не входить в сферу відповідальності, та й усе тут. Грузія – входить. ГТС – входить. Переговори з путімим – входять. Нахаляву за державні гроші скататися в Японію без жодної користі для держави – входить. А ось Молдавія – не входить... Дивовижно...
Віктор Уколов _ 14.04.2009 17:58
IP: 194.30.168.---
grafo
Дякую за те, що звернули увагу. Інформація про автора вже заповнена. Хоч увесь "творчий шлях" я не описував:-)
Тейсар-Озгович _ 13.04.2009 20:15
IP: 77.233.95.---
13.04.2009 12:51___ Тейсар-Озгович
___ grafo
Під фото автора є посилання "Інформація про автора". Відкрив, а там жодної інформації про діяльність автора як депутата. Повний порожняк. Як і його стаття, а точніше – цинічне блюзнірство, виблюване у блозі.
)))

2
а чого ви хтіли, від одного з когорти "тутейших" БЮТівських політтехнологів?
його справа працювати за спеціальністю: гівночерпія-гівнометальника, за те йому і платять.

вимастити всіх власним лайном,і репетувати, хто всрався?,
та показувати на всіх пальцем.

це стара злодійська технологія,яку вони отримали у спадок від СДПУо, разом з кадрами і мережею коврового покриття.
Тейсар-Озгович _ 13.04.2009 20:11
IP: 77.233.95.---
13.04.2009 17:48___ Віктор Уколов
13.04.2009 17:43___ Тейсар-Озгович

Фейсом об клавіатуру – це найкращий спосіб погасити агресію. Або в спортзал, як це роблю кожного ранку я.

Не зважаючи на купу слини, яка полетіла від Вас на монітор, відповіді по-суті Ви не дали, чим і визнали доречність і вчасність поставлених питань:-)
в мене якраз чудовий весняний настрій,я маю більш суспільно корисну роботу,тому в спорткомлекс ходжу тричі на тиждень,що цілком досить при інтенсивних заняттях.
а своїми курячими шмарками по древу, якраз тут розтікаєтесь ви,відчуваєте що горять вже ваші дупи,недовго вам лишилось сидіти на наших шиях:-)))
по суті я вам якраз відповів,попередніми коментарями,якщо ви взагалі здатні осягнути суть:

1.13.04.2009 12:31___ Тейсар-Озгович
майбутній кандидат у Президенти, що чекає, коли підросте до 35 років, Арсеній просто не повинен мовчати.
називаєте Арсенія кроликом, а боїтеся його немов вовка;-)
а що, у вашій більшості нема таких кандидатів в Президенти?
де персональна позиція ваших Тимошенко,
Литвина, Симоненко, Костенко?
якщо, стосовно обидвох Румуній, за вашою пре-мудрістю (дурістю), мають право висловлюватись тільки чернівецькі, то які країни закріплені за дніпропетровськими та іншими?;-)))
savaeco _ 13.04.2009 20:11
IP: 77.87.36.---
І моє питання зависло!? Ще раз для УКОЛОВА! Тимошенко мовчала весь серпень по питанню Грузії!!!
Віктор Уколов _ 13.04.2009 20:09
IP: 93.183.252.---
Напис великими літерами – все-одно, що крик. Це знають всі блогери:-)

Демократія – це такий устрій, коли владі не тільки не заборонено задавати питання, це ще й вважається дуже корисним. Свій погляд і питання я виклав, але у відповідь отримав обговорення не теми блогу, а БЮТ, себе особисто, біографії моїх колег, національності, тощо.
Смішно, бо це свідчить про рівень опонентів.

На цьому всім дякую. Маю визнати – деякі думки були справді цікавими:-)
doc-71 _ 13.04.2009 20:04
IP: 94.153.2.---
13.04.2009 19:46___ Віктор Уколов
Перепрошую, а Ви тут до чого?

По-перше:я не кричу.
По-друге:не дивлячись на мою оцінку Ваших моральних якостей,я вважав Вас людиною не дурною,думав,що Ви розумієте,що блог створюється для того,щоб мати зворотній зв"язок
з "біомасою".
На жаль,я помилявся.
Якщо я та інші тут ні до чого,то задавайте свої питання Презу і Сєні напряму.
Віктор Уколов _ 13.04.2009 20:02
IP: 93.183.252.---
Повторюю, бо нічого не змінилося:

13.04.2009 16:03___ Віктор Уколов
І все ж таки мої питання зависли без відповіді обговорення.

1. Чому Президент мовчки спостерігає, як Росія опановує молдовський простір? Мовчання – золото? Тоді хто, кому і скільки його дає?
2. Чому націоналіст Тягнибок виступив з анти румунськими заявами, фактично, в руслі російської політики? Не подумав? Чи це не була помилка?
3. Чому "не націоналіст", буковинець Яценюк взагалі промовчав? Сподівається, що мовчання – найкраща політика чи не отримав вказівок кукловодів?
Віктор Уколов _ 13.04.2009 19:59
IP: 93.183.252.---
Ваша висока культура та освіченість, пане Гладчук, одразу кидається в очі. Я не зможу відповісти Вам у настільки ж вишуканому стилі, тому краще говоріть Ви!
ABYRVLAG _ 13.04.2009 19:57
IP: 69.49.114.---
13.04.2009 19:46___ Віктор Уколов
Мені образливо за нашу державу, яка не має позиції щодо подій у Молдові і, складається враження, навіть не збирається її мати.
Еще раз для "Верещагина"-Уколова. Позицию державы по международным вопросам должен выражать Министр иностранных дел, которого БЮТ отправило в отставку в угоду своим кремлевским хозяевам.
TicTak _ 13.04.2009 19:54
IP: 212.68.162.---

13.04.2009 19:46___ Віктор Уколов

Ну чого Ви кричите так? На ніч. Я ж не Вам, з усією повагою, задавав питання, а Президенту Ющенку. На мою думку він даремно мовчить. У нього є вся необхідна інформація, на відміну від нас з Вами, щоб зробити висновки.
Мені образливо за нашу державу, яка не має позиції щодо подій у Молдові і, складається враження, навіть не збирається її мати. Я здивований мовчанням Яценюка.
Перепрошую, а Ви тут до чого?
По мне так никто и не кричит, а Вы думайте что говорите.
1. Если Вы задаёте вопрос президенту – задавайте ему, но не стоит писать необдуманных блогов лиш бы вставить свои 5 копеек и показать, что вы разбераетесь в данной ситуации.
2. Хочу отметить последний вопрос "Перепрошую, а Ви тут до чого?" – опять же, если мі тут ни причём и Вы не хотите слушать наше мнение – зачем тогда сюда пишете и задаёте свои вопросы?
Гладчук _ 13.04.2009 19:53
IP: 91.198.233.---
Взагалі, Уколов, ви – кремлівські уБлЮТки, спочатку поверніть державника Огризка на посаду міністра закордонних справ, а потім будете варнякати у блогах про коментарі Ющенка по Молдові.
БЮТ – це прокладка Кремля!
Віктор Уколов _ 13.04.2009 19:46
IP: 93.183.252.---
13.04.2009 19:39___ doc-71

Ну чого Ви кричите так? На ніч. Я ж не Вам, з усією повагою, задавав питання, а Президенту Ющенку. На мою думку він даремно мовчить. У нього є вся необхідна інформація, на відміну від нас з Вами, щоб зробити висновки.
Мені образливо за нашу державу, яка не має позиції щодо подій у Молдові і, складається враження, навіть не збирається її мати. Я здивований мовчанням Яценюка.
Перепрошую, а Ви тут до чого?
navaho _ 13.04.2009 19:40
IP: 77.247.27.---
Кілька годин тому Російські війська в Абхазіі приведені в повну бойову готовність.
В молдові заявив мер Кишиніва поліція під тортурами вимагає затриманих людей написати
заяви що опозиція призивала до захвату державних установ, по місту іздять воронки і відловлюють людей.
Комуняки згадали 1937р. і взялися до справи.
doc-71 _ 13.04.2009 19:39
IP: 94.153.2.---
АЛЕ,ЦЕ ВСЕ – ВНУТРІШНІ СПРАВИ МОЛДОВИ,І КОМЕНТУВАТИ ЇХ ОФІЦІЙНИМ ОСОБАМ НЕ ТІЛЬКИ НЕ ОБОВ"ЯЗКОВО,АЛЕ Й ШКІДЛИВО,чи не так,пане Віктор?
doc-71 _ 13.04.2009 19:35
IP: 94.153.2.---
13.04.2009 18:38___ TicTak
Или это обычный случай, когда у студента и школьника лежит спец. средства в виде щита и каски.

Забрали каски в МВДшників.По моєму,сталось слідуюче:опозиція почала крик про фальсифікацію "по замовчуванню",а підлітки виявились занадто активними,чого
лідери опозиції не чекали.
Звідси й тупий погром малолєтками влади,яка не знаючи,хто їм протистоїть,в штани наклала.
Спецслужбами нічиїми і не пахне.
ABYRVLAG _ 13.04.2009 19:28
IP: 69.49.114.---
13.04.2009 10:12___Віктор Уколов

Цілком зрозумілою є мовчанка Прем'єра – сфера зовнішньої політики належить Президенту і йти поперед батька в пекло було б некоректним і шкідливим для інтересів держави
Ну это уже называется СУПЕРНАГЛОСТЬ. В угоду Кремлю БЮТ отправил в отставку Министра иностранных дел через которого Президент и должен
осуществлять влияние в сфере внешней политики и после этого у них еще
хватает наглости заявлять что Премьерка де тут не причем.
savaeco _ 13.04.2009 19:25
IP: 77.87.36.---
Тимошенко мовчала весь серпень по питанню Грузії!!!
Different _ 13.04.2009 19:21
IP: 212.82.195.---
13.04.2009 16:40___ Віктор Уколов

Це ви мені кажете про смішне становище???:)))
Подивіться на себе адже загнали себе в кут наче крадій та не можете відбрехатися... пройшов лише по Укр Правді та назбирав урожай блогів ваших колег щодо Яценюка... і після цього ви не пишете (див нижче) – "Я не маю на меті лити на нього бруд – я бачу відсутність позиції. А мені ж голосувати на президентських також."

http://blogs.pravda.com.ua/authors/ukolov/49925b4fc46a6/
http://blogs.pravda.com.ua/authors/berezovets/499ac11e414d0/
http://blogs.pravda.com.ua/authors/berezovets/4979dd3577315/
http://blogs.pravda.com.ua/authors/berezovets/48d21420226d5/
і там ще багато такого...
Ed_Kharkov _ 13.04.2009 18:56
IP: 79.171.124.---
Перепрошую. У Костянтина Матвиенко опусы не на блоге а в "аналитической" статье.Дайте человеку блог наконец!
Ed_Kharkov _ 13.04.2009 18:51
IP: 79.171.124.---
13.04.2009 11:08___ mmks
Політики, включно з Прем'єром, промовчали, бо їм направду малоцікава і та Молдова і та Румунія. Ну подумаєш будують дамбу на Дунаї так щоб підмивала український берег, фізичо зменшуючи територію України. Так і на польському кордоні без усіляких дамб річки нищать с-г угіддя. Ну хіба це предмет клопотів самої пані голови уряду? У тій самій передачі показали як побили чоловіка, а мєнти потерпілому пропонують хабаря аби справу зам'яти. Але уколовим Тягнибок з його недолугими коментарями цікавіший. Політики, включно із БЮТом, НЕАДЕКВАТНІ суспільним проблемам. Тому такі дурниці і пишуть на УП, замість пропонувати непублічної роботи щодо подолання кирдика кули зятягли країну. Але є й позитив: читаючи маячню від уколових-березовців-жданових бачиш, усю інтелектуальну ницисть цієї публіки. А це, між іншим, найліпші інтелектуали БЮТу (Жданов підпільний). Уколв, давай "зажигай дальше".
Пан Костянтин Матвиенко! Ну куда там интеллектуалам БЮТа до вашего. Вы там в своей Гардарике такие опусы выдаете, что интеллектуалом выглядит даже генератор-Ковтуненко. Вам напомнить вашу последнюю статью, на вашем блоге? Напоминаю: смесь статей Ф.Энгельса со святым писанием. и прогнозы умирания капитализма. Небо упадет на землю и т.д. Напоминаете героиню из собачего сердца с ее прогнозом о том, что земля скоро натолкнется на земную ось. Так что вы бы лучше помолчали и дали поупражняться другим желающим дерьмометателям. Тут их сегодня на удивление и без вас много
Ed_Kharkov _ 13.04.2009 18:49
IP: 79.171.124.---
13.04.2009 11:28___ krabat
Уколов! Швиденько закривай обговорення, бо буде тобі Страсний тиждень.
А то що буде? Видатний інтернет Хробак заповзе до компьютеру Уколова?
Aтака Путіна1186 Уряд реформ391 Корупція1287 Україна та Європа1064 тітушки18
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter