Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Чи будуть в Україні всі теленовини з сурдоперекладом?

19 вересня 2011, 17:53

Згідно статистики, люди з повною або частковою втратою слуху складають від 4 до 10% мешканців Європи, про кількість глухих в Україні статистичних даних я не знайшов.

Жестова мова в Україні існує близько двох століть, тобто, відтоді, як з'явилися перші осередки, громади глухих. Водночас в Україні близько тисячі триста телеканалів – і у жодного в ліцензії не передбачена адаптація програм для глухих.

Глухих в Україні тотально не чують!

Законодавство переважної більшості держав Європи захищає права глухих і слабочуючих громадян відповідно до "Європейської Хартії регіональних або міноритарних мов". Парламентська Асамблея Ради Європи розробила рекомендації 1598 (2003) про "Захист жестових мов глухих в країнах-членах Ради Європи". До прикладу: всі телеорганізації Франції ведуть інформаційне мовлення жестовою мовою.

В Україні до сьогодні проблема не була врегульована на законодавчому рівні і вирішувалась лише почасти завдяки деяким нормативним актам Держтелерадіо. Саме тому у вівторок Верховна Рада України розгляне наш законопроект N8214, який у разі прийняття зобов'яже всі телеканали державної форми власності організувати сурдопереклад своїх теленовин.

До останнього дня ніхто не сумнівався у прийнятті цього законопроекту. Але сьогодні з'ясувалося, що паралельно з нами у Кабінеті міністрів підготували свій законопроект. Всупереч міркуванням політичного розрахунку я маю визнати, що законопроект Кабміну є більш радикальним, ніж запропонований нами, адже зобов'язує організувати сурдопереклад новин телерадіокомпанії усіх форм власності, а не лише державні телеканали.

Проблема лише в тому, що проект кабміну не стоїть у порядку денному цієї сесії Верховної Ради. Тому, якщо більшість провалить прийняття нашого закону, глухі та слабочуючі змушені будуть чекати наступної сесії Верховної Ради.

Відтак у вівторок я пропоную більшості компроміс – схвалити наш законопроект у першому читанні, а в другому читанні розширити його дію на ТРК усіх форм власності.Те чи погодиться більшість на такий крок, для глухих та слабочуючих стане сигналом, який виявить чи справді теперішня влада щиро турбується про їх інтереси. Зі свого боку, навіть у випадку навмисного провалу нашого законопроекту, я обіцяю підтримати законопроект Кабміну, бо головне не політична вигода, а результат.

powered by lun.ua
rand _ 21.09.2011 18:07
IP: 62.216.35.---
Украинские законодатели предлагают разрешить близость с несовершеннолетними, если им исполнилось 16 лет.

Внесенный на рассмотрение Рады депутатом Виктором Шемчуком законопроект в случае его принятия значительно облегчит жизнь тем, кто предпочитает партнеров помоложе. Если законопроект будет принят, то граница половозрелости установится на планке 16 лет.

Кроме того, предлагается освобождать от уголовной ответственности тех, кто имел половые отношения с партнером от 14 до 16 лет. Правда, только в том случае, если отношения были добровольными, и по заявлению несовершеннолетнего партнера суд предоставил парочке право на брак.

Виктор, почему вы не пишете о своем соавторстве этого законопроекта???
alexsv4 _ 20.09.2011 12:39
IP: 109.106.7.---
Все-таки по теме блога.
Все (?) новости с сурдопереводом на всех каналах – очередная медвежья услуга малограмотных борцов за народ. Кто вам сказал, что все глухие и слабослышащие хорошо знают язык жестов? Они что, с этим знанием родились? Еще несколько лет назад жестовый язык глухих был запрещен к использованию даже в спешколах для глухих... Словарный запас своего родного языка у большинства глухих – на бытовом уровне, совершенно недостаточный, чтобы понять правильно сурдопереводчика. Тем более, что слабослышащие хотят видеть субтитры.
netnet _ 20.09.2011 09:33
IP: 95.67.4.---
KAS: і САНДРО
Вас обов"язково колись накажуть. І повірте – це буде справедливе наказання.
А щодо актуальності матеріалу – по тому, як ви тут істирите – він таки актуальний.
А взагалі подякуйте Богу, що ви не глухонімі. Хоча по суті своїй – ви такі і є. Заздрість – тяжка річ – вона поїдає зсередини. Дивіться не захлисніться:) І будьте здорові.
САНДРО _ 20.09.2011 08:44
IP: 194.143.146.---
SH_Holms:

SH_Holms:
inmigrante:
Тупые заметки Уколова и Терёхина уже давно никому неинтересны. Неизвестно, зачем они трутся на этом сайте??
...а что ты здесь тогда делаешь, острый умник, раз заметки тупые?...а может совсем наоборот, что сам ты туп как дерево, и родишься баобабом и будешь баобабом 1000 лет, пока помрешь (В.Высоцкий)... а как к твоему пальтрету подошло...)))
C сожалнением должен согласиться с ИММИГРНТАНОМ- заметки Уколова и ТЕрехина действительно никчемные и не актуальные.
Мало того, рассуждения типа- О вреде Курения, Об озоновых дырах, .Если жизнь на Марсе и тд.
в этот трагический период для страны времени, когда оппозицию просто физически уничтожают, это тоже политическое предательство.
Жаль что вышеперечисленные особы этого не понимают.
Головань из Донецка -умница- понимает, а они нет.
Dasein _ 20.09.2011 03:01
IP: 178.137.129.---
metrolog_ _ 20.09.2011 00:15
timoha-creature:
VO Svoboda Xamu:
"Спасибо даунам Майдана, за экс-премьера НАРКОМАНА"!
Даун, прозрей! Тебя вся страна с этих футболок благодарит, а ты все бздюкаешь... Ну признайтесь, что безмозглые и все повторяете за нами, только ваше на порядок уродливее... Вот мы ящера выбрали – оказался – гоvно, а вы – просто п и... араса! Ну и кто вы после этого???... Правильно, только петухи могут выбрать такое!
SH_Holms _ 20.09.2011 00:42
IP: 195.211.242.---
inmigrante:
Тупые заметки Уколова и Терёхина уже давно никому неинтересны. Неизвестно, зачем они трутся на этом сайте??
...а что ты здесь тогда делаешь, острый умник, раз заметки тупые?...а может совсем наоборот, что сам ты туп как дерево, и родишься баобабом и будешь баобабом 1000 лет, пока помрешь (В.Высоцкий)... а как к твоему пальтрету подошло...)))
netnet _ 19.09.2011 22:43
IP: 46.202.237.---
Для автора – пишіть і не звертайте увагу на злих людей.
Біблія говорить: "Благословляйте тих, хто вас переслідує; благословляйте, а не проклинайте!... Не мстіться самі, улюблені, але дайте місце гніву Божому, бо написано: Мені помста належить. Я відплачу, говорить Господь". (Посл.Павла до римлян 12:19-20:)
Будьте певні, пане Вікторе, ті, хто вас оббріхує – їх чекатиме помста Господа, бо лжесвідчення і заздрість такі ж гріхи як – не вбий і не вкради. Тільки люди про це забувають і не думають.
А законопроект правильний і абсолютно не політичний, і регіони могли б навіть собі заробити на цьому законопроекті додаткові бонуси. А от, якщо провалять законопроект, – втартять іще виборців. Ви запропонували розумний вихід.
netnet _ 19.09.2011 22:38
IP: 46.202.237.---
Ще раз переконуюся в тому, як деякі провладні радники бояться Уколова? Що знову автор попав в точку і перебив вашу гру? Поставив вас в таке "нєхароше" піар-становище, що кинуті були найкращі сили, щоб лити бруд? А для всіх, хто судить і ставить вирок просто так, заради брудних грошей – пам"ятайте, образа, відверті погрози – можуть каратися законом. Але найстрашніша кара Божа. Пам"ятайте, як судите ви, так судитимуть і вас. Ви сієте вітер, сексуальнозалежні коментатори, – пожнете бурю. Коли вам Бог пошле випробування, а Бог вам обов"язково пошле, – згадайте, як ви осуджували і оббріхували людину. І просіть прощення, бо Божа кара страшніша за ваші брудні слова і помисли. Буду молитися, щоб Господь дав вам мудрості і терпимості, щоб зло пішло з ваших сердець.
ТаняД _ 19.09.2011 21:29
IP: 77.2.90.---
inmigrante:
Тупые заметки Уколова и Терёхина уже давно никому неинтересны. Неизвестно, зачем они трутся на этом сайте??
Не просто неинтересны. Отвратительны! Каких только негодяев нет на УП!
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 19.09.2011 20:48
IP: 94.248.20.---
Віктору Уколову RESPEKT за небайдужість.
БІЛОЦЕРКІВЕЦЬ _ 19.09.2011 20:38
IP: 94.248.20.---
Технологія по компрометації досить різнопланова. До "козирних" відноситься звинувачення в педофілії. Обумовлено це об'єктом уваги педофілів – дітьми. Останні не можуть бути поза увагою суспільства навіть якщо воно інертне і байдуже. А далі питання володіння технікою компрометації. Згадайте ажіотаж, який підняли активісти ПР стосовно звинувачень своїх політопонентів в надії на те, що будь які спроби довести свою непричетність до звинувачення в стилі: Я не осел, тим паче не насильник=збоченець. Розрахунок не на фактаж, чи на істенний стан речей. Розрахунок на розгубленість звинувачених, на невміння спокійно відреагувати на епатажний інформаційний удар. Далі йде підміна понять і сам факт розгублоенності інтерпритують як факт здійснення злочину. Пройшов час, від подібних звинувачень залишився пшик. Де войовничі прокуратори!? Щось не видно "грозу всіх і вся" Монтян. Пшик пшиком, а можливість лишній раз копнуть опонентів ПР не можуть не використати. В стилі: Тримайте злодія...
myhai _ 19.09.2011 20:21
IP: 89.19.120.---
:
Кинув Тимошенко і зацікавився глухонімими – вони не кричать?
sormat1 _ 19.09.2011 20:13
IP: 91.211.122.---
Платные чуваки. Уже Уколова давно проехали. Вам что темники не поменяли? штаб за это уже не платит... Держитесь, будем вычислять по АйПИ... И я буду делать.
sormat1 _ 19.09.2011 20:09
IP: 91.211.122.---
Многие из нижеписавших, вы что Уколову детей поставляли и держали???? – тогда вы соучастники...
А ваще вы дебилы во главе с Монтян.
Виктор, ну разве с такими сделаешь лучше Украине?????
Не обижайтесь на них, Виктор Уколов, им аргументы не помогут... В этом беда Украины.
Я полностью на вашей стороне, понимая никчемность и гадость и политзаказанность всего того. Удачи Вам
ЗЫ. Для нижеписавших. В отличие от вас, гондовни платной, я беспланый довысувач своего мнения.
magomaev _ 19.09.2011 19:56
IP: 46.151.71.---
Генератор:
Ого, яка турбота...
Генератор, а где Вы пропали?

Ваши глупые коменты иногда вызывали улыбку...
rand _ 19.09.2011 19:50
IP: 62.216.35.---
предлагаю господину Уколову все статьи-записи начинать словами: я больше не практикую секс с несовершеннолетними.
Тогда его может кто-то и будет читать до конца.
А то вместо законопроекта про кастрацию педофилов он нам все о глухонемых втирает.
sormat1 _ 19.09.2011 18:45
IP: 91.211.122.---
Уважаемый Виктор Уколов. Не обращайте внимания на нижеписавших.
По теме – не вижу необходимости сурдоперевода на ТВ вообще... Все новости первыми появляются в инете и читаются дикторами с инета. И ежели такие идиоты, как нижеписавшие имеют к нему доступ, то думаю что и глухие тоже... Кто из глугих не имеет доступ в инет – тем надо помочь.
Удачи Вам Виктор... Не обращайте внимание на свору донецких псов.
Генератор _ 19.09.2011 18:40
IP: 93.74.15.---
Ого, яка турбота...
Kolobok_SA _ 19.09.2011 18:35
IP: 212.26.144.---
Sellander:
ЭТО ВОЗМУТИТЕЛЬНО, ЧТО ПЕДОФИЛЫ ВЕДУТ БЛОГ В ТАКОЙ ГАЗЕТЕ! ТУТ ЖЕ МОГУТ БЫТЬ ДЕТИ, А УКОЛОВ МОЖЕТ ИСПОЛЬЗОВАТЬ БЛОГ ЧТОБЫ ВТЕРЕТЬСЯ В ДОВЕРИЕ!
Поки ви тут пишете уколов згвалтував 4 дитини
коли уколов гвалтував дитину то вона кричала: Sellander! Sellander!
а Sellandera нема,
Sellander по клаві стукає
семафор _ 19.09.2011 18:03
IP: 77.90.193.---
Шо, уколов, потихеньку, нейтральними блогами назад намагаємось влізти?
Як кішак до сметани на столі...
:-)))))))))))))))))

Ну повзи, повзи...
Тільки не співай.
Уряд реформ410 Корупція1365 Aтака Путіна1244 Україна та Європа1103 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter