Віктор Уколов Політолог, колишній журналіст, екс-народний депутат ВР 6 скликання, співпрацює з Адміністрацією президента

Саакашвілі перебрехав слова представника США?

13 вересня 2017, 15:18

Здається екс-президент Грузії припускається одна за одною нових помилок. Після прориву кордону, який перетворив його з опозиційного політика на нелегала, (а тих, хто допоміг йому на кримінальних злочинців), він "пробиває дно".

Наперед прошу вибачення у Сергія Лещенка, прихильника Саакашвілі, який зараз перебуває у Тбілісі і зустрічається з новим президентом Грузії, бо вислів "пробити дно" належить саме йому.

Проблема в тому, що Саакашвілі розмістив цитату представника США Курта Волкера, яка у перекладі не відповідає тому, що сказав представник США.

Насправді Курт Волкер сказав: "Україна – правова країна. Хтось, на зразок колишнього президента Саакашвілі, має право на розслідування своєї справи в українських судах. Сподіваюсь що люди понизять градус ескалації цієї політичної драми і сфокусуються на юридичних аспектах..."

Але на сайті Саакашвілі у Фейсбук переклад був вже таким: "Якщо Україна хоче будувати правову державу, Михайлу Саакашвілі потрібно дати можливість відстояти своє громадянство в суді. Порошенко слід менш драматично підходити до Саакашвілі і зайнятися питаннями поліпшення управління країною і боротьбою з корупцією"

Давайте, я поясню суть цього перебріхування, як політтехнолог.

Приписуючи Курту Волкеру те, що він не сказав, Саакашвілі вводить прізвище Порошенко, підставляючи представника США під звинувачення втручання у внутрішні справи, чого той не зробив.

Вигадуючи цілу фразу про "поліпшення управління країною і боротьбою з корупцією", Саакашвілі намагається маніпулювати представником США, приписуючи йому своє невдоволення "щодо керівництва країною".

Одночасно, ніби випадково, на кількох другорядних брудних сайтах, пов'язаних із Росією, з'явилися статті про те, що в США вирішили замінити президента України.

Звичайно ж це неправда, насамперед тому, що не в США вирішують, хто буде президентом в Україні – за це голосує український народ. Скажу більше, у Вашингтоні могли очікувати тільки одного з шести обраних у нас президентів. Буду сподіватись, що поява таких статей і дійсно випадковий збіг.

Але перебріхування заяви представника США в Україні може дорого обійтися Саакашвілі, який ризикує зіпсувати за океаном і так не безхмарне ставлення до себе. За всю історію відносин України та США це трапилося, наскільки я знаю, вперше.

P.S. Раджу терміново змінити допис на фейсбук використовуючи опцію "редагувати", одна біда – скріншоти залишаться.

© 2000-2017 "Українська правда"

Передрук матеріалів тільки за наявності гіперпосилання на www.pravda.com.ua

Керівник проекту: Георгій Гонгадзе
Головний редактор: Олена Притула
E-mail редакції: ukrpravda@gmail.com
Webmaster: webmaster@pravda.com.ua