3 березня 2021, 11:00

Як лікарка-мільйонерка, пов'язана з Медведчуком, вибиває собі додаткові статки

140 мільйонів гривень – саме стільки грошей окремим законом депутати хочуть забрати в лікарів. Гроші, які мали б піти на фінансування 3 000 українських медичних закладів, тепер дістануться одному, столичному – Київській міській клінічній офтальмологічній лікарні "Центр мікрохірургії ока".

Цей заклад отримує кошти не лише тому, що він столичний, але й тому, що керує ним дуже непроста людина, як-то кажуть "зі зв'язками".

В той час, коли інші лікарі працювали за правилами, укладали угоди з Національною службою здоров'я – керівниця цієї лікарні знала відразу, що "правила їй не писані". Ви там собі приймайте закони, а ми тут по своїм живемо, бо в нас є зв'язки! До речі, головна лікарка за 5 років керування закладом вже стала мільйонеркою. І недарма, адже вся пацієнтська спільнота знає, що послуги цього державного медзакладу, які мали б бути безкоштовними, дуже дорогі та малодоступні.

Фото Любові Денисюк

При офіційній зарплаті у 35-40 тисяч грн головний лікар закладу Любов Денисюк володіє кількома елітними квартирами у понад 100 квадратних метрів в центрі Києва та Болгарії, гаражами, земельними ділянками, має шикарний заміський будинок під Києвом, їздить на "Toyota Prado" та тримає 20 тисяч доларів готівкою. Частина цього майна, а саме заміський будинок на 40 сотках під Києвом, набута вже за часи її керівництва лікарнею.

Ділянка Л.Денисюк на карті

То звідки ж гроші? Любов Денисюк все життя працює лікарем-офтальмологом. Але цікавий факт: виявилося, що Любов Ігорівна з 2010 по 2015 була однією з засновників ТОВ "Парк Київська Русь", а також серед засновників ТОВ "Трейдер К" – компанії, якою володіє Петро Белз. В свою чергу, Петро Белз – генеральний директор компанії "Анвітрейд", що контролює роботу нафтопродуктопроводу "Самара-Західний напрямок", вже знаного як "трубопровід Медведчука".





Поки наша "звичайна лікарка-офтальмолог" працювала в компанії, пов'язаній з Медведчуком, "Центр мікрохірургії ока" ставав дедалі скандальнішим. Як попереднє, так і нинішнє керівництво закладу пов'язують із корупцією та зневажливим ставленням до персоналу.

Так, за роботи попереднього головного лікаря Сергія Рикова, у 2014-2015 роках, фіксувалося немало порушень щодо працівників.

Крім того, колишній головний лікар Сергій Риков став відомим на всю Україну, коли під час Революції Гідності забороняв лікувати поранених з Майдану у приміщенні лікарні. Він також змушував персонал щодня давати правоохоронним органам інформацію про поранених протестувальників, які могли потрапити до Центру. Тоді з Центру пішли всесвітньо відомі професори Микола Сергієнко та Юрій Кондратенко.

Зрештою, Рикова у кінці 2014-го звільнили за згодою сторін, аби він зміг уникнути відповідальності за закупівлю витратних матеріалів для страхування за завищеною вартістю через страхову фірму "Сатіс". За даними деяких джерел, саме у цій фірмі мали страхуватися всі пацієнти Центру. Тоді Сергію Рикову закидали розкрадання понад 200 млн гривень.

Спільне фото Любові Денисюк та Сергія Рикова

Після скандального звільнення колишнього керівника лікарні, новою головною лікаркою у 2015 обрали Любов Денисюк. За її керівництва неугодних лікарів продовжили звільняти, а одного з них – лікаря-офтальмолога лазерного відділення Ігоря Москальчука, жорстоко побила охорона Любові Денисюк в її ж кабінеті. Настільки сильно, що офтальмолог сам опинився в лікарні.

Не обійшлося у Любові Ігорівни й без зв'язків з новою владою. Так, минулого року, міністр Степанов особисто фальсифікував документи, аби надати "Центру мікрохірургії ока" пріоритетне фінансування.

Тепер під потреби Денисюк написали цілий законопроєкт N4649, про передання коштів на "Центр мікрохірургії ока", і "добрі депутати" в першому читанні законопроєкт підтримали, особливо в суть не вдаючись.

Чому 140 млн гривень вирішили віддати закладу – питання риторичне, або ж, бо "стільки вони попросили". Дивним чином також фінансування збільшилося з минулого року а ж у 3,5 рази – бюджет лікарні минулого року склав 39,6 млн, а вже цього їм хочуть виділити 140 млн?! Для порівняння: фінансування цілої районної лікарні у Вінниці обходиться в 33 мільйони, навіть фінансування цілої обласної лікарні екстреної медичної допомоги Чернігівської області обходиться менше, у приблизно 92 млн грн. Ані нових приміщень, ані персоналу, ані новітнього обладнання в "Центрі мікрохірургії ока" за рік не з'явилося. Навіщо тоді такі величезні кошти на обслуговування?

Авторам законопроєкту можна сказати тільки одне: подумайте про тисячі лікарень, які залишаться без фінансування, адже ви забираєте кошти з тих лікарень, які сумлінно працюють – аби віддати "своїм", стільки, скільки вони самі собі просять.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Піар на зброї. Що не так працює в Агенції оборонних закупівель?

Отримувати підтримку зброєю, боєприпасами і грошима для України на міжнародному рівні стає все важче. Від одного з найпотужніших союзників України – Сполучених Штатів усе частіше лунають тривожні сигнали...

Хто винен в тому, що на українських дорогах гинуть люди?

26 жовтня 2021 року, Харків. 16-річний водій Infiniti вилітає на червоне світло і на шаленій швидкості зносить Chevrolet, водій якого у результаті гине...

Очищення не для всіх або чому людей Авакова лишають на керівних посадах

Після приходу на посаду очільника МВС Денис Монастирський почав активну заміну начальників обласних управлінь нацполіції. Були звільнені Андрій Крищенко (ГУНП Київської області), Олег Бех (Одеської), Андрій Рубель (Харківської), Водимир Голубош (Прикарпаття)...

Святий Дмитро або як з куратора "скаженого принтеру" зробили головного борця за регламент

Ще кілька місяців тому Дмитра Разумкова всі сприймали як свою людину та куратора "зеленого принтера", який був запущений в парламенті в 2019 році...

Як депутати-"рішали" простих смертних "нагинають"

Рік тому колишній регіонал, смотрящий за "медициною", тепер ще й цілий керівник Інституту раку Андрій Шипко, на повній швидкості протаранив своїм катером моторну лодку звичайних "смертних"...

Як Україна здає своїх захисників російським спецслужбам

Всі ми нещодавно з жахом дивилися, як Лукашенко посадив літак у Мінську, щоб затримати опозиційного журналіста Романа Протасевича, якого згодом піддали тортурам...