1 липня 2021, 16:33

Як депутати-"рішали" простих смертних "нагинають"

Рік тому колишній регіонал, смотрящий за "медициною", тепер ще й цілий керівник Інституту раку Андрій Шипко, на повній швидкості протаранив своїм катером моторну лодку звичайних "смертних". А потім втік з місця події, залишивши скривавлених людей помирати. Тепер через рік "слідства" його не те, що не судять, а навпаки – він депутат та погрожує потерпілим.

Багато хто знає постать Андрія Шипка, екс-регіонала, що голосував за диктаторські закони в 2014, друга Вілкула по "дерибанах" в Дніпрі, фігуранта антикорупційних розслідувань. В березні 2021 року він очолив Інститут раку, отримавши право розпоряджатися 1.7 млрд грн (що в 2.5 рази більше за річний бюджет усієї Умані, наприклад). Проте мало хто знає, що 8 серпня 2020-го він на повній швидкості протаранив катер родини адвоката Станіслава Мухи,і, залишивши скривавлених людей помирати на тонучому судні, втік. Тепер Шипко чинить тиск на слідство та усіляко погрожує родині потерпілого.

Що сталося? Адвокат Станіслав Муха разом з дружиною, батьками та друзями прогулювалися на моторному човні по річці Самарі в Дніпропетровській області. Раптово, порушуючи всі правила водної безпеки, їх протаранив катер "Campion Allante 535". На записах із відео-камер та з публікацій багатьох ЗМІ видно, що за штурвалом був саме Андрій Шипко, разом з ним також перебував його брат Олексій, гендиректор держпідприємства "Дніпростандартметрологія". Катер, на якому вони "каталися", вважається ексклюзивним та виготовляється виключно на замовлення. Коштує таке задоволення близько 15 тисяч євро.



Внаслідок аварії дружина Станіслава, Валерія, зламала щелепу, отримала черепно-мозкову травму, струс мозку та чисельні забої. А його 48-річна мама зламала ребра та травмувала хребет. Замість того, аби рятувати людей, які по його вині могли загинути, депутат-лікар Шипко цинічно втік.

Як виявилося, це був тільки початок. Нацполіція відкрила провадження за двома статтями кримінального кодексу: 291 (порушення правил руху з тяжкими наслідками) та 135 (ненадання допомоги людям, які опинилися в стані небезпечному для життя). Зараз Шипко робить все можливе, аби поховати справу та замести сліди перебування себе та свого брата на катері. Брат Шипка подав на потерпілих до суду, вимагаючи 300 тисяч гривень моральної компенсації та скаргу до Ради адвокатів, щоб позбавити потерпілого – Станіслава Муху, права займатися адвокатською діяльністю. Шипко навіть вимагав визнати його потерпілим, однак суд відмовився це робити. Але про все по порядку.

Хоч справу через страшну аварію відкрили одразу, її розгляд надовго заблокували. Слідчий місяцями не брав слухавку, ховався та розповідав, що дуже заклопотаний справами. У листопаді слідство раптово активізувалося: різко призначили всі можливі експертизи.

Проте висновки експертів суперечать зібраним в ході слідства доказам! І не дивно, адже експертизу проводив Київський науково-дослідний інститут судових експертиз та цілий очільник КНДІСЕ Олександр Рувін особисто. Його постать добре відома, саме він колись спробував відкликати ключову експертизу у справі Насірова, аби той уникнув відповідальності.

Слідство дуже уповільнене й триває вже рік. Натомість же на потерпілих почався неймовірний тиск: родині та адвокатам постійно надходять погрози від сторонніх людей.

Чим же весь цей час займався Андрій Шипко, який за клятвою Гіппократа, лікарською етикою, мав би одразу надати першу допомогу потерпілим?

За 2 місяці після аварії Андрій Шипко став депутатом Дніпропетровської облради від "Блоку Вілкула "Українська перспектива". А в березні, в обхід конкурсу, був призначений в.о. директора Інституту раку екс-міністром охорони здоров'я Степановим. В обхід конкурсу – тому що він не проходить на керівника по кваліфікаційним вимогам. Саме тому конкурс на керівника Інституту не проводиться вже півроку! Ні Степановим, ні вже новим очільником МОЗу Віктором Ляшком.

Свого часу Шипко в переписці, яку зафільмували у Верховній Раді, хвалився, що всі питання по медицині треба вирішувати через нього, як "куратора медицини".



Як бачимо, кураторство продовжується й за нової влади, а покарання оминають його стороною. Правоохоронні органи не те, що не розслідують справу, а навпаки – роблять все, щоб звинуватити потерпілих, бо нема чого простим смертним кураторам на дорозі траплятися!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Піар на зброї. Що не так працює в Агенції оборонних закупівель?

Отримувати підтримку зброєю, боєприпасами і грошима для України на міжнародному рівні стає все важче. Від одного з найпотужніших союзників України – Сполучених Штатів усе частіше лунають тривожні сигнали...

Хто винен в тому, що на українських дорогах гинуть люди?

26 жовтня 2021 року, Харків. 16-річний водій Infiniti вилітає на червоне світло і на шаленій швидкості зносить Chevrolet, водій якого у результаті гине...

Очищення не для всіх або чому людей Авакова лишають на керівних посадах

Після приходу на посаду очільника МВС Денис Монастирський почав активну заміну начальників обласних управлінь нацполіції. Були звільнені Андрій Крищенко (ГУНП Київської області), Олег Бех (Одеської), Андрій Рубель (Харківської), Водимир Голубош (Прикарпаття)...

Святий Дмитро або як з куратора "скаженого принтеру" зробили головного борця за регламент

Ще кілька місяців тому Дмитра Разумкова всі сприймали як свою людину та куратора "зеленого принтера", який був запущений в парламенті в 2019 році...

Як депутати-"рішали" простих смертних "нагинають"

Рік тому колишній регіонал, смотрящий за "медициною", тепер ще й цілий керівник Інституту раку Андрій Шипко, на повній швидкості протаранив своїм катером моторну лодку звичайних "смертних"...

Як Україна здає своїх захисників російським спецслужбам

Всі ми нещодавно з жахом дивилися, як Лукашенко посадив літак у Мінську, щоб затримати опозиційного журналіста Романа Протасевича, якого згодом піддали тортурам...