Як будемо відзначати 8 та 9 травня
Україна спільно з іншими демократичними державами відзначатиме 70‑у річницю завершення Другої світової війни: 8 травня – День пам'яті та примирення; 9 травня – День Перемоги над нацизмом, 2 вересня – завершення Другої світової війни.
8 травня, Київ
Урочисте засідання Верховної Ради за участю Президента України.
22:00 (площа біля Музею Великої вітчизняної війни).
Офіційна церемонія відзначення Дня пам'яті та примирення.
Виступ Президента України
Меморіально-мистецька програма "Голоси Героїв". (У програмі візьмуть участь Ансамбль пісні й танцю Збройних сил України, "Пікардійська терція", "Тельнюк: Сестри", "Kozak System", "Кому вниз" та інші колективи).
23.01 (площа біля Музею Великої вітчизняної війни)
Акція пам'яті "Перша хвилина миру" (Саме о 23.01 70 років тому набрав чинності Акт про капітуляцію Третього Райху).
Опісля буде запалена чаша "Вогонь Слави".
9 травня, Київ
9:00 (вул. Хрещатик)
Громадська акція з допомоги фронту: з поштових коробок на всю вулицю буде викладене гасло "Пам'ятаємо. 1939-1941. Перемагаємо". Протягом дня волонтери та громадськість матимуть змогу наповнювати коробки гуманітарною допомогою, яка пізніше буде надіслана на схід України.
11:00 (Парк Слави)
Офіційна частина.
Покладання квітів до Могили невідомого солдата
Марш військових оркестрів пройде від Площі Слави до Музею Великої вітчизняної війни. Участь в марші візьмуть не лише українські колективи, але й оркестри з інших країн. Таким чином започатковується традиція параду військових оркестрів, де будуть представлені не лише національні, а й закордонні виконавці.
11:30 (Парк Слави)
П'ятсот новобранців ЗСУ складуть присягу на вірність Українському народові у присутності Верховного Головнокомандувача Збройних Сил – Президента України.
з 12:10 (Парк Слави)
до вечора – концерт.
з 18:00
Ряд столичних парків з 18.00 стануть сценами для закордонних оркестрів. Маріїнський парк на 1 годину перетвориться на парк Польщі, де гратиме Польський військовий оркестр, Ботанічний сад ім. академіка Гришка – на Естонський парк, парк Шевченка – на Йорданський парк, а Голосіївський парк – на Литовський парк. Парк Перемоги на Дарниці стане парком Сербії.
8-9 травня в Києві будуть запроваджені посилені заходи безпеки, тож перепрошуємо за можливі незручності.
Інформаційні матеріали про Другу світову війну можна завантажити на сайті Українського інститутут національної пам'яті або через файлообмінник.
Зокрема – видання "Україна у другій світовій війні". Все що Ви хотіли знати про Другу світову війну в Україні, але не мали де швидко прочитати – в 28 сторінковій брошурі.
Скачуйте, поширюйте, використовуйте у двох варіантах – українською та англійською.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.