26 жовтня 2015, 11:58

Тиждень Митрополита Андрея Шептицького у Києві

У 2015 році Україна відзначає 150-ліття з дня народження Митрополита Української греко-католицької церкви Андрея Шептицького (1865-1944). Щоб гідно вшанувати великого українця і душпастиря, у Києві відбудеться серія заходів в рамках "Тижня Митрополита Андрея Шептицького".

Документальна виставка, міжнародні наукові заходи, відкриття пам'ятного знаку у центрі Києва, Архиєрейська літургія та урочисте дійство в Опері – так столиця вшановує одного із найвизначніших духовних лідерів України. До речі, кияни розглядають питання назвати одну із великих вулиць іменем Андрея Шептицького.

У вівторок, 27 жовтня, о 12:00 в Будинку вчителя презентуватимуть фотодокументальну виставку "Андрей Шептицький: великий незнаний". На 16 стендах виставки будуть представлені унікальні документи і світлини, які розкривають життєвий шлях митрополита.

Місце: Київський міський будинок учителя (вул. Володимирська, 57).

Організатори: Український інститут національної пам'яті, Центральний державний історичний архів України у м. Львові, Галузевий державний архів Служби безпеки України, Центральний державний архів вищих органів влади та управління України...

Вхід вільний.

У середу, 28 жовтня, о 16:00 на Будинку вчителя урочисто відкриють меморіальну дошку Митрополиту Андрею Шептицькому, після чого відбудеться церемонія вручення відзнаки Блаженного священномученика Омеляна Ковча, який був послідовником Митрополита.

У програмі заходу: слово Глави УГКЦ Блаженнішого Святослава, церемонія вручення відзнаки та виступ Національного ансамблю солістів "Київська камерата".

Місце: Київський міський будинок учителя (вул. Володимирська, 57). Вхід на церемонію  за запрошеннями. Замовлення запрошень по e-mail: o.komitet@gmail.com з темою "Ковч".

Організатори: Комітет із вшанування пам'яті Блаженного священномученика Омеляна Ковча та Благодійний фонд "Гуманітарні ініціативи".

У п'ятницю, 30 жовтня, в Київському національному університеті ім. Т. Шевченка відбудеться Міжнародна наукова конференція "Як будувати рідну хату" – погляд з ХХІ століття" (9:00 – 18:00). Відомі науковці та громадські діячі з України, США й Німеччини обговорять духовну спадщину Митрополита Андрея.  

Круглий стіл: "Ідеал нашого національного життя у ХХІ столітті" (14:00 – 16:30) –  завдання співпраці Церкви, влади та громадянського суспільства у побудові гармонійної держави"

Місце: Київський національний університет ім. Тараса Шевченка (вул. Володимирська, 60). Вхід вільний. Прохання реєструватися через форму або електронну пошту uinp.ua@gmail.com.

Організатори: Український інститут національної пам'яті, Український католицький університет, Київський національний університет імені Тараса Шевченка, Українська греко-католицька церква.

У неділю, 1 листопада, об 11:00 в Патріаршому соборі Воскресіння Христового  служитимуть Архиєрейську літургію на честь Митрополита Андрея Шептицького.

Місце: Патріарший собор Воскресіння Христового (вул. Микільсько-Слобідська, 5)

о 17:00 – завершальний захід на пошану Митрополита – урочиста Академія, присвячена 150-річчю з дня народження Андрея Шептицького, яка відбудеться в Національній опері України ім. Т. Г. Шевченка.

У програмі: виступи керівників держави, глав церков, виставка Міжнародного форуму дитячої творчості  "Золотий мольберт слідами Мойсея українського Духа" присвяченого  Митрополиту Андрею Шептицькому та ораторія Мирослава Волинського "Я тебе кличу".

Місце: Національна опера України ім. Т. Г. Шевченка (вул. Володимирська, 50). Вхід на урочисту академію за безкоштовними та іменними запрошеннями. Замовлення запрошень за e-mail: o.komitet@gmail.com з темою "Шептицький".



Митрополит Шептицький (1865-1944) понад 40 років очолював українських греко-католиків (1901-1944). На час його головування в УГКЦ припали переломні моменти української і світової історії: дві світові війни, польсько-українська війна 1918-1919 років, Голодомор, Голокост, радянська окупація, німецька окупація. Однак завдяки зусиллям, які Митрополит докладав для гуртування й захисту своїх вірян і українців загалом, Греко-католицька церква досягла свого найбільшого розквіту й авторитету в суспільстві й світі.

Більше інформації про Митрополита – на сайті Українського інституту національної пам'яті.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про звернення до ЮНЕСКО проти деколонізації

Нерішучість у звільненні України від маркерів русского міра дається взнаки. Варто було українській владі порушити встановлені законом строки очищення публічного простору деяких міст від символів російської імперської політики, парламенту – безпідставно провалити перейменування окремих міст, а правоохоронним органам – заплющити очі на українофобські заяви мера Одеси Труханова, як вата всіх кольорів і відтінків почала піднімати голову...

Якби не було УПА

Історики однаково не люблять обидва питання: "що буде" і "що було б, якби". Історія має справу тільки з об'єктивною реальністю і тому намагається відповісти лише на питання "що було"...

Заборона консульського обслуговування українців за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком.

Заборона консульського обслуговування українців і видачі паспортів за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком. Оскільки багато хто сприйняв цю новину швидше на емоціях, не усвідомивши її змісту й реальних наслідків, поясню по пунктах чому нічого, крім шкоди, це рішення не принесе...

Про бюджет культури на 2024 рік

З одного боку, проєктом бюджету на наступний рік передбачене деяке зростання видатків на культуру порівняно з нинішнім, і це, безумовно добре...

Рішення комісії зі стандартів дежавної мови дискредитує процес деколонізації.

Kомісія зі стандартів дeржавної мови має пeрeглянути своє нeдолугe рішeння, а її члeнам час іти у відставку. Рішeння Національної комісії зі стандартів державної мови про пeрeймeнування півтори тисячі насeлeних пунктів (включно з містом Запоріжжя) викликало справeдливe обурeння...

Про українську реконкісту.

З початком війни із Росію в Україна активно зміцнює національну ідентичність. Зросла державна підтримка української мови, культури, формуються спільні погляди на наше минуле...