Пропаганда, або Як зробити з мухи слона без мухи
Пропаганда, або Як зробити з мухи слона, не маючи навіть мухи
Про загрозу знищення цінних зразків радянського мистецтва – мозаїк, завдяки потужній інформаційній кампанії чули, напевно, всі.
Із повідомлень в медіа вимальовувався образ українських талібів-декомунізаторів, які їх нещадно ліквідують.
Нині в ефірі 5-го каналу мав можливість поспілкуватися із Євгенією Моляр, координатором спеціального проекту Soviet mosaics in Ukraine.
Дізнався від неї, що очолюваний мною Інститут – це політбюро, яке проводить "націоналізацію та клерикалізацію" країни.
А також, що від часу початку "варварської" декомунізації виявляється знищено одну (!) радянську мозаїку (див. фото нижче) на фасаді русанівської школи у Києві.
Але й один приклад знищення виявився перебільшенням: мозаїку демонтували не через підписаний в кінці травня закон, а через початий у березні ремонт.
ПС. На позицію державного службовця я прийшов із третього сектору та академічної роботи. Ініціював та проводив кампанії з метою адвокації змін на різних рівнях нашої країни. Частина із цієї діяльності стосувалася захисту культурної спадщини – у Львові та Києві.
Прийнятий декомунізаційний закон, серед іншого, мав на меті перевести проблему демонтажу пам'яток тоталітаризму в леґітимне русло.
Українське суспільство прагне позбавитися радянської пропаганди, ігнорувати цей запит на свободу життєвого простору – держава не може і не буде.
Питання демонтажу об'єктів, які становлять мистецьку цінність, і їх подальшої долі вирішуються за участі фахівців та зацікавленої громадськості. Це непроста розмова, адже рішення потребують витрат.
З іншого боку – на жаль, стан збереження пам'яток в країні загалом можна оцінити як критичний, тож декомунізаційний процес може звернути додаткову увагу суспільства й на цю проблему.
Але досягти прийнятного результати можна лише за умови професійної розмови. Зваженої і чесної. З усіх сторін.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.