27 травня 2016, 12:13

Справжня Зірка Героя

24 серпня 2014 року, попри святковий День незалежності, 24-річний Петро Сусваль на відміну від багатьох ровесників не пішов на дискотеку в рідному селі Жовтневе на Волині.

І не поїхав на урочистий концерт у Луцьк, щоб послухати пісень в перемішку із запальними патріотичними промовами.

Не тому, що він не патріот і не шанував дня народження своєї держави.

Петро відзначив цей день особливо: в бою під Савур Могилою, як вояк 51-ої механізованої бригади. Цей бій став останнім для нього, 24- річний хлопець помер від ран, не дочекавшись 24 річниці народження своєї держави.



Петро Сусваль (1990-2014)

Завдяки таким, як Петро Сусваль, держава відзначила ту річницю, нині готується до 25-ої, і, певен, гордо відзначатиме своє перше і наступні століття.

Тому держава Україна винна Петру та іншим Героям. Винні ми з вами, тому що ми є тою державою, яка існує завдяки таким, як Сусваль.

Ми не змогли врятувати їх від фізичної смерті, але в наших силах продовжити їм життя у нашій пам'яті.

Це не лише може, але й має зробити кожен з нас, щоб мати право сказати: Україна – це ми.

Ім'я Петра Сусваля нині увічнено на мапі України. Так названо його рідне село.

Проти цього виступила частина його односельців на чолі з головою. Захисники улюбленого місяця осені, фанати більшовицького перевороту, ті, хто бояться незручностей від перейменування, вважають таке вшанування пам'яті загиблого недоцільним.

Дехто навіть висловив "аргумент": Петро Сусваль надто молодий для такої честі. І справді, 24 роки дуже юний вік, але Петро вже не стане старшим.

Він загинув, щоб і його односельці, любителі осіннього місяця чи фанати більшовицького перевороту, спокійно дожили до старості.

І наш з вами, тих, хто хоче називатися державою Україна, обов'язок, щоб доживали вони в селі, названому на честь Героя.

19 травня Україна рішенням Парламенту присвоїла Петру Сусвалю зірку Героя – назвала його іменем село Жовтневе на Волині. Таким чином, не лише позбавившись спадку несвободи, а увіковічнивши ім'я борця за Свободу.

Героям слава! Слава Україні!

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Про звернення до ЮНЕСКО проти деколонізації

Нерішучість у звільненні України від маркерів русского міра дається взнаки. Варто було українській владі порушити встановлені законом строки очищення публічного простору деяких міст від символів російської імперської політики, парламенту – безпідставно провалити перейменування окремих міст, а правоохоронним органам – заплющити очі на українофобські заяви мера Одеси Труханова, як вата всіх кольорів і відтінків почала піднімати голову...

Якби не було УПА

Історики однаково не люблять обидва питання: "що буде" і "що було б, якби". Історія має справу тільки з об'єктивною реальністю і тому намагається відповісти лише на питання "що було"...

Заборона консульського обслуговування українців за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком.

Заборона консульського обслуговування українців і видачі паспортів за кордоном є відверто протиправним і винятково шкідницьким кроком. Оскільки багато хто сприйняв цю новину швидше на емоціях, не усвідомивши її змісту й реальних наслідків, поясню по пунктах чому нічого, крім шкоди, це рішення не принесе...

Про бюджет культури на 2024 рік

З одного боку, проєктом бюджету на наступний рік передбачене деяке зростання видатків на культуру порівняно з нинішнім, і це, безумовно добре...

Рішення комісії зі стандартів дежавної мови дискредитує процес деколонізації.

Kомісія зі стандартів дeржавної мови має пeрeглянути своє нeдолугe рішeння, а її члeнам час іти у відставку. Рішeння Національної комісії зі стандартів державної мови про пeрeймeнування півтори тисячі насeлeних пунктів (включно з містом Запоріжжя) викликало справeдливe обурeння...

Про українську реконкісту.

З початком війни із Росію в Україна активно зміцнює національну ідентичність. Зросла державна підтримка української мови, культури, формуються спільні погляди на наше минуле...