"Вор" в українському законі
Як спростити життя слідчим, котрі не можуть чи лінуються шукати докази і встановлювати факти? У "Слуг" є ідея і вона втілена у законопроєкті 2513, який виносять на друге читання.
Йдеться, нібито, про боротьбу з так званими "злодіями в законі", а насправді – про можливість репресивних органів будь-яку людину записати до "злочинної спільноти" і кинути за грати.
На засіданні з комітету з правоохоронної діяльності переконував колег підтримати мої поправки, щоб максимально пом'якшити руйнівні наслідки цього проєкту. Проте в комітеті, як і під куполом, партійна дисципліна "слуг" переважає здоровий глузд, і 5 із 6 поправок комітет відхилив, одну – врахував частково.
Якщо ці зміни ухвалять, то в Кримінальному Кодексі буде присутній не лише кримінальний жаргон (включно із терміном "вор в законе", саме так: російською), але і дуже дивні склади злочину з навмисне розмитими формулюваннями.
Цей проект крім наявного в чинному Кодексі зрозумілого поняття злочинної групи запроваджує поняття "злочинної спільноти". Такою спільнотою вважатиметься "ієрархічне об'єднання" керівником чи учасником якого є "злодій в законі" (чітке правове визначення, хто це такий, у законопроєкті відсутнє).
І без того поліція, щоб повісити злочини на невинних людей, легко об'єднує їх у вигадані злочинні групи. А в разі ухвалення проєкту 2513 можливості записувати до злочинних спільнот значно більше людей і без жодних реальних доказів обмежуватимуться виключно фантазією слідчих чи прокурорів.
Причому садити людей можна буде не лише за якісь злочини чи підготовку до них, а просто за сам факт "приналежності" до "злочинної спільноти". На думку одразу спадають "справа СВУ" та інші сфабриковані справи про "злочинні організації" сталінських часів.
Тобто, сьогодні, в 21 столітті, фракція більшості в українському парламенті пропонує ув'язнювати людей на 10, 12, 15 років (!) – більше ніж за вбивство! – лише за "участь у злочинній спільноті" чи "злочинний вплив", навіть якщо вони не вчинили й не планували жодного реального злочину.
Зеленський і його "слуги" з маніакальною впертістю намагаються протягувати через парламент закони, які руйнують право і демократію і крок за кроком перетворюють Україну на авторитарний режим.
Нещодавно ми спільними зусиллями домоглися відкликання президентського проєкту змін до Конституції, який під маркою децентралізації знищував місцеве самоврядування, і зняття з порядку денного антипарламентських змін до регламенту.
Народні депутати, які поважають демократичні цінності, правозахисні організації та громадяни мають звернути пильну увагу на законопроєкт 2513 і бити на сполох. Ми не маємо права допустити перетворення України на територію сваволі й безправ'я.
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.