Чому досі уповільнена війна за переділ світу не переходить в глобальну фазу?
Однією з проблем українського суспільства і навіть еліт є те, що вони занадто заглиблені у свої внутрішні, наші українські проблеми чи, радше, проблемки – в стилі Осадчої.
Щоб внести трохи різноманіття, пропоную текст російського аналітика Бориса Булочнікова "Чому досі уповільнена війна за переділ світу не переходить в глобальну фазу?"
Гадаю, що для розіміння того, що відбувається у світі і де місце України у цих процесах є сенс розглянути й цікаву концепцію Булочнікова.
А ось і сам текст:
"Я вже писав, що війна за переділ світу вже йде. Латентно. Поки у фазі серії локальних воєн колоніального типу. Але війна світова, з уже майже світовим охопленням. На двох континентах.
Якщо хто пам'ятає історію, то Друга Світова війна теж почалася не у Європі. А з вторгнення Італії в Абіссінію. (Здається, в 1936 році?) І вторгнення Японії до Китаю в 1937 році.
Чому війна досі не перейшла у глобальний ядерний конфлікт?
Ну, по перше, через страх перед ядерною зброєю і неприйнятним збитком від удару у відповідь. Поки не існує засобів гарантованого знищення засобів удару у відповідь або відбити удар засобами ПРО-ППО. США посилено створюють засоби знищення ворожої зброї, що може нанести удар у відповідь і засобів ПРО. Але бути ефективними цим засобам обеззброєння противника заважають російські відстані. Гарантовано вразити наші міжконтинентальні ракети (перш, ніж воно злетить), зброєю, запущеним з будь-якої точки Землі поки не можливо. А у космосі ядерна зброя, наскільки відомо, поки що не розміщена, . І ПРО поки не досконала. І засоби її подолання поки перевищують можливості ПРО.
А по друге, і це найголовніше, поки що не склалася передвоєнна геополітична конфігурація.
У геополітиці найстійкіша конфігурація – трикутник сил. Коли існують три сторони потенційного конфлікту. Кожна з них може розпочати війну проти кожної іншої, але в разі початку війни виграє з них трьох та сторона, яка не воює. Або вступить у війну останньою.
А ось коли третя сторона конфлікту зникає, вступаючи у союз з однією із сторін, або розвалюється завдяки внутрішньому конфлікту, тоді геополітична конфігурація стає нестійкою. Виграє та сторона з двох, яка перша підготується і завдасть удару.
Друга Світова війна перейшла у свою глобальну фазу тоді, коли дві сили з трьох злилися в одну. Спочатку сил було три: Англо-Французька, Німецька і СРСР. Потім дві з них уклали угоду і почалася війна.
Зараз теж є три сторони..."
Подальший аналіз Булочнікова тут
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.