25 травня 2013, 10:55

Мостика шкода...

Якось за бабці Австрії у місцевості, де мешкала моя родина, австрійська влада на радість місцевих жителів збудувала нового широкого, як на ті часи, моста через гірську річку.

Ґазди не могли натішитися – якщо раніше переправа тривала досить довго і часто була небезпечною, то тепер можна було по-панськи навіть не злазити з воза.

Якось тим мостом їхав мій дід. Аж бачить: коло мосту роззувається знайома старша жінка.

- Шановна, а ж вже не треба брести рікою – для того й моста збудували, щоб не брести.

На що зі здивуванням почув:

Е-е-е, паночку, – мостика шкода...

Ось так колись люди ставилися до спільного добра.

Та що колись. Коли вже у незалежній Україні роздавали "Юліну тисячу", а по суті повертали конфісковані у старших людей совєтські заощадження, мій батько її не взяв.

- Таж Україна і так бідна, а моєї пенсії мені і так вистарчає.

Цікаво, що на це сказали б депутати Верховної ради України, які до своїх мільйонів добирали ще й грошима на "поправлення здоров'я" та іншими пільгами.

Нещодавно на Львівському каналі ЗІК ішла знакова недільна передача "Люстрація" – перевіряють наших обранців до Верховної ради на вошивість – чи реалізовують вони свої передвиборчі обіцянки. І у цьому сенсі це одна з найефективніших антикорупційних програм в нашій країні, яку я знаю. Так от – ведучий запитує депутатів від "Батьківщини", ВО "Свободи" та одного незалежного – а чого це ви не бережете народних коштів – все літаками та літаками літаєте до столиці та з столиці. Співрозмовники одразу почали божитися, що ні-ні – жодного разу літаком не літали – все тільки потягом.

Не знаю, як там ці конкретні депутати – вони не з Львівщини. А от наші львівські обранці – інша справа. Мені приходиться досить часто літати літаком до тієї ж столиці і назад – підкреслюю – не за кошти українських платників податків! – і що бачу: повний комплект наших борців з вертолітними площадками Віктора Януковича!

Звісна справа: коли літак у п'ятницю ввечері летить з Києва до Львова, то наших обранців гонить туди пильна державна справа. Ну а коли у понеділок вранці вони повертаються до Києва, то тим більше.

Пригадую злиденний і буремний початок 90-х, коли справді творили, а не розкрадали державу – як мило було бачити весь львівський депутатський корпус у 91/92 потязі Львів-Київ. Тут і В'ячеслава Чорновола можна було зустріти, і Михайла Гориня – не гребували. А потім ще й говорити до півночі у скромному вагоні-ресторані з однією канапкою. Було...

А тепер ще вчорашній студент і борець з корумпованою мафією Юрій Михальчишин по-панськи не опускається до якогось занюханого потяга – творець нації, однак.

Полум'яна борчиня Ірина Фаріон, обновивши шубки, – туди ж. Не одній бо Гані Герман шубки належаться – ми ж бо з нею боремося:) Бо ж життя вдалося! Або по-галицьки "Встроїла си"

Ну а новообраний зам голова Верховної ради Руслан Кошулинський – то йому Бог прописав. Наступного разу може і гвинтокрилом – але то поза нашими очима – дуже вже високо. І т.д.

Ну а в аеропорту вже чекає зграя холопів на джипах – треба ж царственні особи розвести по хатах – хоча це вже не державним коштом. Серед "пацанів" у "пацанів" та "пацанок" є свої люди.

Скажете, неправда? Так то на мітингу у галицькій провінції можна оповідати тим самим сердешним бабусям. Я ж сам бачив – і то не раз.

Отаке-то, товариство, як люблять казати у ВО "Свободі"...

І "мостика їм не шкода", хоч Україна при таких народних обранцях як була бідною, так і залишиться.

Далі про це тут

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Занепад Заходу чи піднесення Сходу?

Сьогодні вже стало певним кліше писати про те, що Захід у тому вигляді, яким ми його знаємо, знову переживає занепад і, здається, поступово згасає – неначе вкотре заходить за обрій, як це свого часу описав Шпенґлер (Oswald Arnold Gottfried Spengler, 1880-1936)...

Європа, що тріумфує

Я з відомим львівським політологом Антіном Борковський, в день уродин визначного польського митція зламу XIX-XX століть Юзефа Мегоффера, відштовхуючись від його картини "Европа, що тріумфує" дискутуємо про сьогоднішню долю того, що ми називаємо Европою, Трампа, Бреттон-Вудську угоду та що з цього випливає...

Остання людина?

Останнім часом ми спостерігаємо тривожні процеси – стрімке зниження рівня когнітивних здібностей людей, зокрема таких як розуміння, пізнання, навчання, усвідомлення, сприйняття та здатність обробляти зовнішню інформацію...

Епоха хама

Спостерігаючи за дивною динамікою еволюції гомінідів, ланок у поставанні сучасних людей, які зʼявлялися мільйони років тому, а згодом зникали без сліду, не залишаючи прямих нащадків і поступаючись місцем іншим підвидам антропоморфних істот, я все частіше замислююся над траєкторією розвитку homo sapiens...

Це український солдат зробив Америку великою, а Росію – малою

У передріздвяний період прийнято говорити про щось добре. Для нас, в Україні, нашим найкращим є Україна у її якнайширших сенсах. Тому я приготував промову про Україну, але на перший погляд присутнім може здатися, що цьогорічна промова про США...

Вручення ''Ордена Незалежного культурологічного Журналу ''Ї'' ''За інтелектуальну відвагу'''' та прийняття ''Межа року''

Рівно чверть століття тому, у 1999 році, у Львові під Різдво вперше відбулося унікальне не лише для України, але й для всього центрально-східного регіону Европи дійство – своєрідне підведення суспільних та політичних підсумків року, що минув, і вшанування тих, кого цього року середовище Громадської організації "Незалежний культурологічний журнал "Ї"" вважали знаковими для України і регіону публічними діячами, діячами, які особливо заслужилися в царині інтелектуального осмислення часу і мали відвагу це своє бачення відкрито задекларувати та обстоювати...