Звернення коаліції та мереж громадських об′єднань Закарпаття
Звернення коаліції та мереж громадських об′єднань Закарпаття до організацій громадянського суспільства і мас-медіа України
Шановні представники громадських об′єднань України, дорогі співвітчизники!
Залишається близько двох місяців до терміну підписання Україною у литовському місті Вільнюсі документу історичного значення – Угоди про асоціацію з Європейським Союзом. Напередодні цієї віхової для народу незалежної України події ми є свідками шаленої активізації всіх антиукраїнських сил як всередині країни, так і у вищих владних колах Російської Федерації (малоймовірно, що подібні настрої панують в народних масах багатонаціональної Росії, отже марними є спроби вбити клин між українським та російським народами).
Закарпаття, котре лише у 1945 році стало останнім територіальним надбанням тоталітарного СРСР, як жоден інший регіон в Україні, в гущі громад різних етносів і субетносів, що споконвіку проживали на землях Карпатії у центрі Європейського континенту, навіть, на ментальному рівні ніколи не відділяло себе від європейського цивілізаційного шляху розвитку. Ми впевнені, що остаточного повернення на цей шлях після багатовікового національного поневолення, прагнуть і широкі народні маси Центральної та Південно-Східної України.
Ми, об′єднані у регіональні мережі організації громадянського суспільства (ОГС) Закарпаття, в цей надзвичайно важливий і критичний для нашої країни і народу час звертаємось до громадських об′єднань всієї України і пропонуємо:
• Давайте разом, об′єднуючи і координуючи свої зусилля, в кожному регіоні, місті, селищі і селі, багатократно активізуймо свою громадську активність і діяльність, спрямовуючи її на роз′яснювальну та практичну роботу в громадах щодо історичної важливості остаточного повернення України в лоно європейського цивілізаційного процесу.
• Сміливо надаваймо рішучу відсіч антиукраїнським силам у їх активних діях та спробах сформувати надуману проблему т. зв. "українського вибору", розколювати суспільство і державу, звужувати доленосне для народу питання до переваг чи недоліків нинішнього стану міжнародної торгівлі, облудно і підступно формувати з Європейського Союзу образ "колонізатора" і ворога України, намірено уникаючи навіть згадувань про найвищі світові досягнення і цінності європейської цивілізації – демократію, свободи і права людини, верховенство права, підпорядкування держави інтересам людей, економіку рівних можливостей і конкуренції.
• Створюючи атмосферу громадської підтримки багаторічного незмінного курсу центральної влади на європейську інтеграцію та підписання Угоди про асоціацію з ЄС, не забуваймо, що українській владі ще належить у ці короткі два місяці проявити політичну волю та здійснити важливі практичні кроки з тим, щоб у повному обсязі виконати усі раніш погоджені умови ЄС, необхідні для підписання Угоди.
Тому пропонуємо також, щоб одним із наших головних завдань у вересні-листопаді 2013 року стало ще й активне та постійне нагадування центральній владі про те, що попри весь галас антиукраїнства, ключ до підписання історичної Угоди про асоціацію з ЄС все ж знаходиться нині в руках української влади. І згубити цей шанс – неприпустимо ні за яких обставин.
Звертаємось також до відомих та активних всеукраїнських, транскордонних і регіональних мереж ОГС: Форуму громадянського суспільства країн Східного Партнерства та Дунайського форуму громадянського суспільства, Національного Конвенту України щодо ЄС, Громадської мережі реформ в Україні, Мережі місцевого розвитку Карпатського Єврорегіону, Асоціації Агенцій регіонального розвитку України та ін. і закликаємо: використати свій потужний інтелектуальний потенціал та вплив задля підтримки підписання Угоди про асоціацію з ЄС як на всеукраїнському, так і на міжнародному рівнях.
У свою чергу, регіональні мережі ОГС Закарпаття віднині об′єднуються у коаліцію "За європейську інтеграцію України" та активізують свою діяльність у цьому напрямку.
Закликаємо журналістів і ЗМІ в Україні – незалежно від форм власності видань та політичних впливів – забезпечити упродовж вересня-листопада 2013 року пріоритетність багатогранного і об′єктивного висвітлення суспільного прагнення українців незворотньо повернутись у Європу. А також – давати правдивий аналіз того, чому нас настирливо – то улесливо, то з погрозами – підступно кличуть повернутись до Євразії, коли наш український дім завжди був, є і буде у Європі.
Починаючи з VIII-IХ століть, в усі історичні періоди прагнення народів Русі-України розвивати власне державо – і націєтворення вливались виключно в русло європейського цивілізаційного процесу. Та нерідко – ослаблювались внутрішніми владними чварами і, як результат, зводились на ніщо чужоземними впливами та імперіями.
Нині ж, як ніколи раніше, ми за півкроку до відродження справді незалежної і потужної європейської Русі-України ХХІ століття на її споконвічних землях. Тож будьмо гідні тієї великої місії, що випала на нашу долю, й поєднаймо свої зусилля заради нинішньої і майбутньої України!
Учасники коаліції "За європейську інтеграцію України"-
координаційні ради
керівників громадських
об'єднань регіональних мереж:
"Закарпаття – третє тисячоліття" (37 організацій);
"Коло Карпатських громад" (19 організацій);
"Форум екологічного порятунку Закарпаття" (23 організації).
Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.