Тарас Возняк www.ji-magazine.lviv.ua

Інший погляд на врегулювання на Донбасі

23 травня 2015, 00:12

Гадаю, що варто ознайомитися з таким поглядом на врегулювання кризи на Донбасі, який пропонує Ігор Марков:

"Українська влада офіційно декларує нові розширені автономії і "особливі статуси" Донбасу, як засіб його "умиротворення". Результати раніше проведених за моєю участю соціологічних досліджень населення Донбасу у співставленні з інформацією останніх місяців, дозволяють припустити: після поразки Януковича і Партії Регіонів зазнав краху штучно сконструйований і втілений її технологами конструкт регіональної ідентичності і регіонального патріотизму мешканців Донбасу. Політична самосвідомість більшості з них нині знаходиться в "точці біфуркації".

Водночас, для них характерний високий рівень соціальної адаптивності та мімікрії. Днр-лнр, їхні вибори, референдуми, терор проти місцевого населення і навіть протистояння між лідерами й угрупованнями самих бойовиків виглядають складовими стратегії загальноукраїнського хаосу, які Москва у вигляді різних "автономій" прагне впровадити в український політичний процес і державний устрій.

Відтак, населення Донбасу нині потребує не "розширеної автономії", а, навпаки, – сильної центральної влади, що відновить правопорядок, окреслить нові напрями розвитку регіону в опорі на формування нових економічних та політичних еліт, пов'язаних із Києвом, запропонує соціальні компенсації мешканцям зруйнованих територій. І, навпаки, наданням "особливого порядку самоврядування" на підконтрольних сепаратистам і російським військовим територіях, розрекламованим проектом розширення прав Донбасу порівняно з іншими регіонами країни українська влада виявляє свою уразливість до російського геополітичного проекту.

Революція гідності, Асоціація з ЄС, війна з Росією – кроки цивілізаційного шляху, які Україна проходить сама. Ще одним таким кроком має стати перетворення України на самостійне силове поле Європи."

Повністю стаття тут

powered by lun.ua
Україна та Європа1104 Aтака Путіна1245 Корупція1366 Уряд реформ410 Зеленський41
АВТОРИЗАЦІЯ І ВХІД ДЛЯ АВТОРІВ


УвійтиСкасувати
Якщо ви новий читач, будь ласка, зареєструйтесь
Забули пароль?
Ви можете увійти під своїм акаунтом у соціальних мережах:
Facebook   Twitter