27 червня 2018, 16:06

Про що говорив Гройсман в Копенгагені?

Сьогодні в Копенгагені відбувається величезна міжнародна конференція, присвячена Україні, UkraineReformСonference. Тут український Прем'єр, міністри, народні депутати України, представники міністерств закордонних справ 34 країн світу, включаючи США, країни ЄС та Азії, а також представники ключових міжнародних організацій.

Це непересічний майданчик для українського уряду, високопосадовців та громадянського суспільства скомунікувати результати реформ в Україні, поділитись планами та домовитись з міжнародними партнерами про співпрацю і допомогу.

Конференцію відкрив Прем'єр-міністр Данії Ларс Расмуссен, який згадав про російську агресію та пообіцяв, що Україна не залишиться на задвірках сама у вигляді "замороженого конфлікту". Разом з тим, він наголосив на важливості продовження реформ в Україні, зокрема згадавши про реформу юстиції та приватизацію кількох тисяч державних підприємств.

Далі виступав український Прем'єр Володимир Гройсман. Він згадав про 5 пріоритетів, які були окреслені ним минулого року на першій подібній конференції в Лондоні, та поділився з аудиторією результатами роботи по цих пріоритетах. Йдеться про:

1. Освіту

2. Медичну реформу

3. Приватизацію

4. Пенсійну реформу

5. Земельну реформу

Як зазначив Гройсман, по перших чотирьох напрямах уже розпочата робота. Про п'ятий він скромно промовчав, але ми знаємо хто протистоїть земельній реформі в Парламенті;)

Про які інші досягнення і, більше, плани хизувався Прем'єр-Міністр?

Перше, що, як козир з рукава, дістав Гройсман – це щойно прийнятий і підписаний Президентом закон про Антикорупційний суд. Правда, він не розповів як в останній момент в цьому законі підмінили норму про апеляцію, яка може поставити під удар ті справи, які НАБУ та САП вже передали або передадуть до суду до створення Антикорупційного суда.

Далі він поділився планами про масштабну приватизацію, яка має пройти, як зазначив Гройсман, вже за новим законодавством, на яке буде поширене англійське право для забезпечення додаткового захисту інвестицій. Дай Бог, щоб так все і було.

В енергетичному блоці Прем'єр зробив дуже правильні акцент, згадавши про небезпеку Північного Потоку-2, як виклик безпеці Європи. Правда, ця теза не була розвинута і аргументована достатньо, тому складно оцінити чи вона "зайшла" іноземним партнерам. Важливіше – далі. Гройсман вказав, що за покладами енергоресурсів Україна посідає 2-3 місце в Європі, і важливо розвивати цей потенціал. В цьому напрямі уряд планує запустити ряд реформ, що забезпечать дерегуляцію і прозорість, зокрема через відкриті електронні торги.

Нарешті завершив свій спіч Гройсман болючим для України питанням – зовнішнім боргом України. Він зазначив, що великим викликом для країни є зовнішні борги, в т.ч. взяті в 2013 році, натякаючи на сумнівну позику Путіна Януковичу. Водночас, як зазначив Прем'єр, Україна витрачає велизчезні кошти на оборону, захищаючи не лише власних громадян, а й безпеку всієї Європи. На оборонку згідно з Гройсманом було витрачено 5 млрд. Також великі вкладення були зроблені в очищення банківського секртору – на це витратили 4,5 млрд. Тому, враховуючи, що в найближчі роки Україні, як сказав Гройсман, доведеться повернути 33 млрд, важливий доступ до нових фінансових інструментів.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток"

Понад три з половиною роки ініціатива "Прихисток" допомагала вимушеним переселенцям шукати безкоштовне житло. Завдяки ініціативі понад мільйон людей змогли знайти тимчасовий дім в момент, коли найбільше цього потребували – тікаючи з окпації або від обстрілів...

Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)?

Нещодавно Президент Зеленський заявив, що подумає над дозволом роботи приватних військових компаній (ПВК) в Україні. Чому ця тема активізувалась зараз? Спроби створити законодавчу рамку для ПВК робились ще з 2014 року...

Рада ухвалила реформу ДПП: що зміниться для бізнесу

Тепер і в моєму депутатському портфелі є законопроект, робота над яким тривала понад 3 роки (!). Сьогодні парламент ухвалив у другому читанні реформу державно-приватного партнерства (законопроект N7508), яка відкриває нову сторінку для післявоєнної відбудови...

Держава втрачає чотири мільйони гривень щодня! Кейс Новосілківського спиртзаводу

Придбав спиртзавод на відкритому конкурсі Фонду держмайна, але підприємство 2 роки вимушено простоює, чекаючи на ліцензію від ДПС. Здається абсурд? Однак, на жаль, це суворі українські реалії, які не можна терпіти...

Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі

Ще кілька місяців тому кав'ярня ветерана Дмитра Целуйка могла зникнути. До повномасштабної війни, а якщо точно, то з 2012 року він є власником кав'ярні "Франсуа", яка 12 років успішно працювала на території Центрального залізничного вокзалу "Київ-Пасажирський"...

Українська зброя vs українська бюрократія: хто переможе?

Американська військова допомога не вічна. Не так давно у нас була можливість відчути наслідки, що буде, коли вона закінчиться. Донедавна 30% зброї Сили оборони України отримували з Євросоюзу, 30% – з США, і ще 40% Україна виробляла самостійно...