22 лютого 2019, 17:22

Російські бізнес-інтереси кандидатів у Президенти

Готуючи до публікації спецпроект присвячений аналізу прихованих інтересів кандидатів у Президенти України, експерти громадської організації "Антикорупційний штаб" наштовхнулися на ряд фактів про наявність бізнес-інтересів у кандидатів та їх родин у Росії. Це, на нашу думку, є суспільно важливою інформацією, яка потребує оприлюднення.

То хто з кандидатів на пост Президента України спільно зі своїми близькими родичами мають бізнес-інтереси в Росії?

Бойко Юрій Анатолійович

Бойко – екс-регіонал та міністр палива та енергетики за часів Януковича, також відомий корупційною схемою з так званими "вишками Бойка", після Революції Гідності став народним депутатом та співголовою фракції Опоблоку в Парламенті. Щоправда, нещодавно його вигнали з фракції після спроби об'єднатись з Рабіновичем.

Відповідно до даних декларації за 2017 рік як кандидата на посаду Президента України, його дружина Бойко Віра Дмитріївна заробила у звітному році 1,15 млн грн, працюючи на російському підприємстві ТОВ "Керуюча компанія "Група ПОЛІПЛАСТИК". Керівником підприємства є громадянин Росії Валентин Буяновський. Крім того, дружина Бойка має квартиру та машино-місце в Росії.

Корнацький Аркадій Олексійович

Корнацькийколишній громадянин Росії, а зараз чинний нардеп у фракції БПП.

Відповідно до даних декларації за 2017 рік кандидата на посаду Президента України, він є власником 80% прав на виробничий кооператив "Каскад", який зареєстрований в Російській Федерації. В російських реєстрах керівником та співвласником цього підприємства значиться брат кандидата Віктор Олексійович Корнацький. Іншими співвласниками є колишня дружина та дві доньки Аркадія Корнацького. При цьому колишня дружина Корнацька Лілія Геннадіївна та донька Герасова Анна Аркадіївна є громадянками Російської Федерації. Також громадянином Російської Федерації є син Аркадія Корнацького Павло Корнацький, який веде бізнес в Україні.

Данилюк Олександр Володимирович

Данилюк – позиціонує себе одним з лідерів "Податкового майдану" та координатором громадського руху "Спільна справа".

Відповідно до даних декларації за 2017 рік кандидата на посаду Президента України, які підтверджуються даними державних реєстрів, його дружина, Суродіна Світлана Володимирівна, є засновником ПП "АТЛАНТ" та співзасновником ТОВ "ФІРМА БЕКАС ЛТД". Обидва підприємства були зареєстровані ще до окупації на території АР Крим. Їх керівником, відповідно до даних з реєстрів, наразі є Суродіна Віра Григорівна, яка є громадянкою РФ та може бути родичкою дружини Данилюка.

Обидва українських підприємства дружини кандидата в Президенти були перереєстровані за російським законодавством 7.10.2014 і продовжують свою діяльність в Криму як ООО "Атлант" та ООО "ФИРМА БЕКАС ЛТД" відповідно, а дружина Данилюка значиться в російських реєстрах як їх засновниця.

Також обидва підприємства сплачують податки та збори до російської скарбниці. Так, за 2017 рік ООО "Атлант" в сукупному перерахувало щонайменше 301 546 рублів (137,5 тис. грн в перерахунку за середньорічним курсом НБУ), а "Фирма Бекас ЛТД" близько 1 077 373 рублів (491,3 тис. грн в перерахунку на гривні) до російської скарбниці в якості страхувань та податків. Тобто, загальна кількість податків, сплачених окупантам тільки в 2017 році, еквівалентна 600 тис. грн.

При цьому жодної з двох російських компаній дружини Данилюка немає в його декларації. У випадку, якщо кандидат буде обраний на посаду Президента, такі дії будуть порушенням законодавства в частині декларування корпоративних прав, за яке передбачена кримінальна відповідальність, адже сукупний розмір статутного капіталу ООО "Атлант" та ООО "ФИРМА БЕКАС ЛТД" перевищує 10 млн рублів (4 млн грн).

Позбулись російського бізнесу

Деякі російські бізнес-інтереси можна було також знайти у ще двох претендентів на Президентське крісло – чинного Президента України Петра Порошенка та лідера президентських перегонів Володимира Зеленського. Втім, на сьогоднішній день, обидва кандидати позбулись зв'язків з російськими компаніями.

Так, Петро Порошенко був бенефіціарним власником двох юридичних осіб на території Російської Федерації у Липецькій області, пов'язаних з діяльністю корпорації "Рошен". Проте за даними ЗМІ Липецька фабрика "Рошен" остаточно припинила свою діяльність на початку 2017 року. Володимир Зеленський, в свою чергу, був одним із акціонерів кіпрської компанії, яка заснувала ряд підприємств в Російській Федерації. Після публікації журналістського розслідування, Зеленський вийшов зі складу акціонерів компанії, яка з цим пов'язана.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

13% штрафів за місяць – це вбивство української оборонки. Потрібно скасувати потрійне штрафування за одне порушення

Український ОПК став абсолютним рекордсменом по всіх показниках у 2024 році. Потужності українського оборонно-промислового комплексу зросли у 6 разів з початку повномасштабного вторгнення...

Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи нові можливості для України?

Не вірте, якщо вам скажуть, що німецька політика є передбачуваною. Розпад парламентської коаліції у Німеччині застав зненацька півсвіту. Європа тільки-но "відходила" від результатів виборів у США, як стало відомо, що на порозі нових виборів опинилась і Німеччина...

Про Молдову, вибори і російський слід

Ми, звичайно, радіємо за Майю Санду і вітаємо її з перемогою. Але ці вибори мають стати тривожним дзвіночком для нас, в Україні. Те, що відбулось на виборах в Молдові – це перемога "на межі"...

Вибори у Східній Німеччині: Путін заходить у Європу з правого флангу

Результати виборів у неділю 2 вересня в парламенти двох східнонімецьких земель – Саксонії та Тюрінгії стали шоком для всіх, хто спостерігає за німецькою політикою...

Реформа ДПП на фінішній прямій – що буде у фінальному варіанті закону?

Що крадуть в України російські щоденні атаки на інфраструктуру? В першу чергу, час на відновлення. Збудувати з нуля нову ТЕЦ, дорогу, лікарню або школу – це довго і дорого...

Що стримує розвиток української оборонної індустрії?

За перший квартал 2024 року українські виробники виготовили на чверть більше озброєння і боєприпасів, ніж за аналогічний період минулого року...