7 жовтня 2019, 19:53

Три в одному. До парламенту поданий законопроект, який зробить скасування депутатської недоторканності невідворотнім

Скасування депутатської недоторканності – для мене особиста справа. В 2017 році я була серед ініціаторів руху, який виступав за це. Ми об'їхали половину країни, роздали тисячі листівок, проводили мітинг, аби переконати депутатів попереднього скликання попрощатись із недоторканністю як явищем. Тоді цей процес було розпочато, але так і не завершено – не вистачило політичної волі, як і в попередні 20 років.

Отримавши вотум довіри від українського суспільства, ми пообіцяли поставити крапку в цьому питанні. Ми внесли зміни до Конституції в перші ж тижні роботи Верховної Ради – вони вступлять в силу з 1 січня 2020 року.

Наша наступна задача – привести решту законодавства у відповідність до змін в Конституції. Для цього необхідно змінити не лише Кримінально-процесуальний кодекс, а й два інших закони: "Про Статус народного депутата України" і "Про регламент Верховної Ради України".

Тому ми розробили комплексний законопроект, який внесе зміни в усі три документи одразу, і в якому можна прослідкувати загальну модель зняття депутатської недоторканності. Інформацію не треба буде виловлювати правками до кожного окремого закону – все зібрано в одному документі. Він передбачає, що тепер для проведення обшуку в народного депутата не потрібен дозвіл парламенту. Це можна зробити за санкцією Генерального прокурора.



Венеціанська комісія зобов'язує нас надати членам Парламенту хоча б якісь гарантії їх діяльності аби умовний прокурор Баришівського району не зміг на власний розсуд здійснювати процесуальні дії щодо народного депутата. Але на це буде уповноважений Генеральний прокурор – і йому для цього не знадобиться дозвіл Верховної Ради. Тобто ми відкидаємо можливість політичного тиску.

Це і є наша відповідь опонентам, які кажуть, що тепер будь-який інспектор патрульної служби зможе затримати їх перед важливим голосуванням. Насправді – не зможе. Але так само і депутат не зможе збити людину на пішохідному переході і після цього спокійно ходити на роботу в парламент.



Таким чином питання притягнення депутатів до відповідальності переходить з Верховної Ради до правоохоронних органів. Тепер долю депутата будуть вирішувати слідчі і прокурори, а не його друзі, колеги і однопартійці.

Сьогодні ми відправили цей законопроект на реєстрацію. Під ним підписалось майже півсотні депутатів із фракції "Слуга Народу". Ми вважаємо, що це важливий історичний момент, адже процес скасування недоторканності стає незворотнім.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи нові можливості для України?

Не вірте, якщо вам скажуть, що німецька політика є передбачуваною. Розпад парламентської коаліції у Німеччині застав зненацька півсвіту. Європа тільки-но "відходила" від результатів виборів у США, як стало відомо, що на порозі нових виборів опинилась і Німеччина...

Про Молдову, вибори і російський слід

Ми, звичайно, радіємо за Майю Санду і вітаємо її з перемогою. Але ці вибори мають стати тривожним дзвіночком для нас, в Україні. Те, що відбулось на виборах в Молдові – це перемога "на межі"...

Вибори у Східній Німеччині: Путін заходить у Європу з правого флангу

Результати виборів у неділю 2 вересня в парламенти двох східнонімецьких земель – Саксонії та Тюрінгії стали шоком для всіх, хто спостерігає за німецькою політикою...

Реформа ДПП на фінішній прямій – що буде у фінальному варіанті закону?

Що крадуть в України російські щоденні атаки на інфраструктуру? В першу чергу, час на відновлення. Збудувати з нуля нову ТЕЦ, дорогу, лікарню або школу – це довго і дорого...

Що стримує розвиток української оборонної індустрії?

За перший квартал 2024 року українські виробники виготовили на чверть більше озброєння і боєприпасів, ніж за аналогічний період минулого року...

Оновлений сайт ''Прихисток'' – що змінилося для користувачів

Чи пам'ятаєте ви перший день широкомасштабного вторгнення русні? Я дуже добре пам'ятаю цей день. Перше питання, яке крутилося тоді в голові: чим я можу допомогти? Я розуміла, що через війну буде велика хвиля ВПО, які будуть рятуватися від обстрілів, але масштаби хвилі біженців цього разу будуть набагато більші, ніж у 2014-му році...