7 жовтня 2019, 19:53

Три в одному. До парламенту поданий законопроект, який зробить скасування депутатської недоторканності невідворотнім

Скасування депутатської недоторканності – для мене особиста справа. В 2017 році я була серед ініціаторів руху, який виступав за це. Ми об'їхали половину країни, роздали тисячі листівок, проводили мітинг, аби переконати депутатів попереднього скликання попрощатись із недоторканністю як явищем. Тоді цей процес було розпочато, але так і не завершено – не вистачило політичної волі, як і в попередні 20 років.

Отримавши вотум довіри від українського суспільства, ми пообіцяли поставити крапку в цьому питанні. Ми внесли зміни до Конституції в перші ж тижні роботи Верховної Ради – вони вступлять в силу з 1 січня 2020 року.

Наша наступна задача – привести решту законодавства у відповідність до змін в Конституції. Для цього необхідно змінити не лише Кримінально-процесуальний кодекс, а й два інших закони: "Про Статус народного депутата України" і "Про регламент Верховної Ради України".

Тому ми розробили комплексний законопроект, який внесе зміни в усі три документи одразу, і в якому можна прослідкувати загальну модель зняття депутатської недоторканності. Інформацію не треба буде виловлювати правками до кожного окремого закону – все зібрано в одному документі. Він передбачає, що тепер для проведення обшуку в народного депутата не потрібен дозвіл парламенту. Це можна зробити за санкцією Генерального прокурора.



Венеціанська комісія зобов'язує нас надати членам Парламенту хоча б якісь гарантії їх діяльності аби умовний прокурор Баришівського району не зміг на власний розсуд здійснювати процесуальні дії щодо народного депутата. Але на це буде уповноважений Генеральний прокурор – і йому для цього не знадобиться дозвіл Верховної Ради. Тобто ми відкидаємо можливість політичного тиску.

Це і є наша відповідь опонентам, які кажуть, що тепер будь-який інспектор патрульної служби зможе затримати їх перед важливим голосуванням. Насправді – не зможе. Але так само і депутат не зможе збити людину на пішохідному переході і після цього спокійно ходити на роботу в парламент.



Таким чином питання притягнення депутатів до відповідальності переходить з Верховної Ради до правоохоронних органів. Тепер долю депутата будуть вирішувати слідчі і прокурори, а не його друзі, колеги і однопартійці.

Сьогодні ми відправили цей законопроект на реєстрацію. Під ним підписалось майже півсотні депутатів із фракції "Слуга Народу". Ми вважаємо, що це важливий історичний момент, адже процес скасування недоторканності стає незворотнім.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)?

Нещодавно Президент Зеленський заявив, що подумає над дозволом роботи приватних військових компаній (ПВК) в Україні. Чому ця тема активізувалась зараз? Спроби створити законодавчу рамку для ПВК робились ще з 2014 року...

Рада ухвалила реформу ДПП: що зміниться для бізнесу

Тепер і в моєму депутатському портфелі є законопроект, робота над яким тривала понад 3 роки (!). Сьогодні парламент ухвалив у другому читанні реформу державно-приватного партнерства (законопроект N7508), яка відкриває нову сторінку для післявоєнної відбудови...

Держава втрачає чотири мільйони гривень щодня! Кейс Новосілківського спиртзаводу

Придбав спиртзавод на відкритому конкурсі Фонду держмайна, але підприємство 2 роки вимушено простоює, чекаючи на ліцензію від ДПС. Здається абсурд? Однак, на жаль, це суворі українські реалії, які не можна терпіти...

Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі

Ще кілька місяців тому кав'ярня ветерана Дмитра Целуйка могла зникнути. До повномасштабної війни, а якщо точно, то з 2012 року він є власником кав'ярні "Франсуа", яка 12 років успішно працювала на території Центрального залізничного вокзалу "Київ-Пасажирський"...

Українська зброя vs українська бюрократія: хто переможе?

Американська військова допомога не вічна. Не так давно у нас була можливість відчути наслідки, що буде, коли вона закінчиться. Донедавна 30% зброї Сили оборони України отримували з Євросоюзу, 30% – з США, і ще 40% Україна виробляла самостійно...

Мюнхенський холодний душ: Європа нарешті прокидається

Ви не знаєте нічого про драматизм, якщо ви не були цього року на Мюнхенській безпековій конференції. Або принаймні не спостерігали за нею максимально ретельно...