13 квітня 2020, 16:03

Страхування життя лікарів. Які зміни до бюджету підтримала Верховна Рада?

Щодня українські медики, які боряться з COVID-19, наражаються на небезпеку. Через специфічність вірусу та легкість його передачі, лікарі також опинились у категорії ризику, і завдання держави – максимально захистити медпрацівників.

За даними МОЗ, на кінець минулого тижня в Україні було зафіксовано 2203 захворювань на коронавірус, з них 334 випадки – серед медиків. Саме тому сьогодні всі гілки влади оперативно вирішують проблеми української медицини, аби зберегти лікарів.

Ця робота ведеться українською владою у кількох напрямах.

Перший – це безпосереднє забезпечення медичного персоналу засобами захисту. Наскільки це важливо, говорить досвід Італії, де зараження на коронавірус отримали понад 8500 медиків, і основною причиною цьому стала саме нестача засобів захисту.

Тому їх закупівля для наших медиків ведеться постійно. Активно до цього процесу також долучився український бізнес. Регулярно до аеропорту Бориспіль прибувають літаки, які доставляють апарати швидкої вентиляції легень та сотні тисяч масок, захисні костюми, рукавички та окуляри, аби медичні працівники були захищені фізично.

Тепер допомагати лікарням більш активно ми зможемо, використовуючи кошти державного бюджету.

Сьогодні парламент підтримав зміни до бюджету на 2020 рік, якими був створений Стабілізаційний фонд для боротьби з коронавірусом у розмірі 64,7 млрд гривень. Кошти фонду зможуть оперативно розподілятись для потреб українських лікарень та медиків. Та що не менш важливо – підвищення їх соціальних гарантій.

Кошти Стабілізаційного фонду будуть направлятись для додаткових виплат медикам. Нагадаю, що їх буде отримувати медичний персонал, задіяний у роботі з ліквідації коронавірусу: а це і лікарі, і медсестри, лаборанти, медики швидкої.

В ці дні часто доводиться чути, що українські лікарі фактично є на передовій та ведуть бій із хворобою. А отже повинні отримувати і соціальний захист, який відповідає такому рівню.

Тому друга ініціатива, за моєю пропозицією, у змінах до бюджету була врахована виплата на страхування життя лікарів.

Держава гарантуватиме надання грошової допомоги сім'ям медичних працівників у разі летального результату від зараження коронавірусом. Розмір виплати визначатиме Кабмін, але вона буде на рівні виплат для учасників бойових дій.

Звісно, ми хотіли б зробити більше. Але, повірте, ми робимо максимально з можливого в тих економічних умовах, які є в державі. І продовжимо за потреби змінювати законодавство для того, аби воно відповідало реаліям життя та допомагало у боротьбі з Covid-19.

Всім українських медикам я хочу побажати здоров'я та мужності, і сказати велике дякую за їх роботу та професіоналізм. А українців я також закликаю допомогти захистити наших лікарів та залишатись вдома на Пасхальні свята.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи нові можливості для України?

Не вірте, якщо вам скажуть, що німецька політика є передбачуваною. Розпад парламентської коаліції у Німеччині застав зненацька півсвіту. Європа тільки-но "відходила" від результатів виборів у США, як стало відомо, що на порозі нових виборів опинилась і Німеччина...

Про Молдову, вибори і російський слід

Ми, звичайно, радіємо за Майю Санду і вітаємо її з перемогою. Але ці вибори мають стати тривожним дзвіночком для нас, в Україні. Те, що відбулось на виборах в Молдові – це перемога "на межі"...

Вибори у Східній Німеччині: Путін заходить у Європу з правого флангу

Результати виборів у неділю 2 вересня в парламенти двох східнонімецьких земель – Саксонії та Тюрінгії стали шоком для всіх, хто спостерігає за німецькою політикою...

Реформа ДПП на фінішній прямій – що буде у фінальному варіанті закону?

Що крадуть в України російські щоденні атаки на інфраструктуру? В першу чергу, час на відновлення. Збудувати з нуля нову ТЕЦ, дорогу, лікарню або школу – це довго і дорого...

Що стримує розвиток української оборонної індустрії?

За перший квартал 2024 року українські виробники виготовили на чверть більше озброєння і боєприпасів, ніж за аналогічний період минулого року...

Оновлений сайт ''Прихисток'' – що змінилося для користувачів

Чи пам'ятаєте ви перший день широкомасштабного вторгнення русні? Я дуже добре пам'ятаю цей день. Перше питання, яке крутилося тоді в голові: чим я можу допомогти? Я розуміла, що через війну буде велика хвиля ВПО, які будуть рятуватися від обстрілів, але масштаби хвилі біженців цього разу будуть набагато більші, ніж у 2014-му році...