25 червня 2020, 16:50

Лист "колишнім" або міфи про монобільшість

Мені часто доводиться відвідувати ефіри політичних ток-шоу. Тому доволі часто я бачу, як мої опоненти в ефірах переходять межу, та спостерігаю шалену, я би навіть сказала, тваринну агресію в бік "Слуги народу". Я довго не могла знайти цьому пояснення, однак згодом зрозуміла: так виглядають втрачена влада та амбіції.

На президентство Володимира Зеленського у 2019 році покладали великі надії не лише український народ. Не менші сподівання покладали на нього й представники старих політичних еліт, яких я умовно називаю "колишніми". Це народні депутати попередніх скликань, колишні міністри, посадовці високого рівня, які все ще не можуть змиритись з тим, що вони – колишні, а їх час – минув.

Після обрання Володимира Зеленського вони розраховували швидко повернутись у гру. Однак цього не сталося. Тому зараз всі розчаровані взяли стратегію сіяти смуту та "хитати" монобільшість. При цьому, напевне, найбільшою фантазією колишніх є розпад монобільшості.

Навколо цього питання створюються міфи, спробую розвінчати найпопулярніші з них.

Міф 1: "В монобільшості сформувались депутатські групи, які не слухають президента"

Фракція "Слуги народу" сьогодні – це 248 депутатів. Як і в будь-якому великому колективі, у фракції люди поділилися за інтересами, фахом та і просто симпатією. Подібні процеси можна побачити в будь-якому великому колективі. Так, у нас є дуже різні люди всередині монобільшості.

Проте, "Слуга народу" реально відображає усе суспільство з різними точками зору в ньому. Ми не КПСС, аби думати однаково. Тому й для голосувань фракцію потрібно об'єднувати дискусією та переконувати аргументами.

Так, всередині нашої команди є авторитетні депутати, які можуть формувати думку колег з того чи іншого питання. І про які б групи впливу всередині фракції не говорили, найбільша група у "Слузі Народу" – це група президента Володимира Зеленського. Для нашої команди він є беззаперечним авторитетом та головним лідером. У цьому ми залишаємось єдині.

Міф 2: "У монобільшості не вистачає голосів"

Якщо парламент не підтримав програму уряду або певне кадрове рішення – це означає лише одне: навколо цих питань продовжують шукати консенсус. Повторюсь, ми – не КПСС, і всі голосування проходять попередні обговорення у фракції.

У цьому парламенті саме завдяки робочому настрою монобільшості рекордна кількість рішень ухвалюється 300 голосами і більше.

За рік ця Верховна Рада вже ухвалила низку історичних законів, як, до прикладу, скасування депутатської недоторканності або земельну реформу. Цього не вдавалося зробити жодному з попередніх скликань. А важливі президентські ініціативи знаходять і будуть знаходити підтримку сесійної зали.

Міф 3: "На осінь готуються чергові позачергові вибори"

Видавати бажане за дійсне – must-do "колишніх". Тому міф про позачергові вибори як даність – ще одна нав'язлива фантазія, заради втілення якої працюють різні групи впливу в Україні.

Сьогодні для проведення позачергових виборів немає ані підстав, ані потреби. Президент чітко і недвозначно сказав про те, за якої умови може відправити Верховну Раду на дострокові вибори: якщо перестануть голосувати за необхідні для країни рішення. В іншому разі жодної потреби у перевиборах парламенту не буде.

І на останок зазначу. Так, процес боротьби за владу у політиці – безперервний, в цьому і є суть політичних змагань. Не кожен вміє програвати. Але деяким політикам з минулого цьому варто повчитись. Тому що через чиїсь амбіції та спроби дестабілізувати політичну ситуацію страждає, в першу чергу, наша країна.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

Мюнхенський холодний душ: Європа нарешті прокидається

Ви не знаєте нічого про драматизм, якщо ви не були цього року на Мюнхенській безпековій конференції. Або принаймні не спостерігали за нею максимально ретельно...

Світ обирає силу або чому питання оборонної промисловості потрапили у фокус цьогорічного Давосу

Давос цього року став справжнім форумом воєнного часу. Інтелектуальна еліта світу нарешті усвідомила, що регіональні та глобальні війни є головною загрозою для нашої планети у найближчі роки...

13% штрафів за місяць – це вбивство української оборонки. Потрібно скасувати потрійне штрафування за одне порушення

Український ОПК став абсолютним рекордсменом по всіх показниках у 2024 році. Потужності українського оборонно-промислового комплексу зросли у 6 разів з початку повномасштабного вторгнення...

Перевибори у Німеччині. Нові проблеми чи нові можливості для України?

Не вірте, якщо вам скажуть, що німецька політика є передбачуваною. Розпад парламентської коаліції у Німеччині застав зненацька півсвіту. Європа тільки-но "відходила" від результатів виборів у США, як стало відомо, що на порозі нових виборів опинилась і Німеччина...

Про Молдову, вибори і російський слід

Ми, звичайно, радіємо за Майю Санду і вітаємо її з перемогою. Але ці вибори мають стати тривожним дзвіночком для нас, в Україні. Те, що відбулось на виборах в Молдові – це перемога "на межі"...

Вибори у Східній Німеччині: Путін заходить у Європу з правого флангу

Результати виборів у неділю 2 вересня в парламенти двох східнонімецьких земель – Саксонії та Тюрінгії стали шоком для всіх, хто спостерігає за німецькою політикою...