4 квітня 2023, 22:21

Парламентська спецкомісія захистить завод на Черкащині від рейдерів

Під час війни ми майже не стикались з рейдерськими захопленнями підприємств. Але днями отримали "тривожний дзвоник" з Черкащини. При чому рейдерство там було не "тихим", а справжні маскі-шоу зі зброєю і тітушками.

Наша Парламентська спецкомісія вважає такі дії неприпустимими, тому оперативно взяла кейс до розгляду. В кейсі йдеться про спробу зарейдерити Красногірський олійний завод – великий платник податків на Черкащині.

17 березня на підприємство завалились рейдери. Вони не просто похазяйнували, а взяли персонал в заручники! Зігнали працівників в один кабінет, погрожуючи пістолетом, відібрали у працівників мобільні телефони як в голівудських бойовиках, а з серверної видерли техніку.

За день до фізичної атаки, рейдери провели ряд оборудок з документами. З допомогою "чорного нотаріуса", якого позбавили свідоцтва кілька років назад, заднім числом виписали фейкове нотаріальне доручення. А далі за підробними документами провели 5 різних реєстраційних дій, двічі БЕЗКОШТОВНО перепродали корпоративні права вартістю в сотні мільйонів гривень за один день!

Ми детально перевірили документи, які надав заявник та знайшли десятки доказів порушення закону. Починаючи з того, що сама заява про державну реєстрацію містить виправлення, дописки, частина тексту заповнювалась олівцем. І завершуючи тим, що фейкова довіреність з якої все почалось є дублікатом, а оригіналу цієї довіреності в реєстрі ніколи навіть не було. Інша частина довіреностей видавалась на Кіпрі на інших осіб і на інші дії. І такого в цій справі over дофіга.

Місцева поліція оперативно відреагувала на виклик власників, вчасно прибула на місце злочину. У зв'язку з подіями на підприємстві було зареєстровано кримінальне провадження за фактом підробки документів. Також власник оперативно звернувся до суду для арешту своїх активів і таким чином, рейдера тимчасово зупинили. Також власники заводу оскаржують ці незаконні реєстраційні дії в Антирейдерській колегії Мінюсту.

Я та наша Парламентська спецкомісія триматимемо ситуацію на особистому контролі. Найближчим часом надамо результати власного розслідування уповноваженим державним органам.

Красногірський олійний завод є великим платником податків і роботодавцем для півсотні сімей на Черкащині. Ми докладемо всіх зусиль, щоб законні власники повернули собі свій завод та продовжили роботу в цей складний воєнний час.

Блог автора – матеріал, який відображає винятково точку зору автора. Текст блогу не претендує на об'єктивність та всебічність висвітлення теми, яка у ньому піднімається. Редакція "Української правди" не відповідає за достовірність та тлумачення наведеної інформації і виконує винятково роль носія. Точка зору редакції УП може не збігатися з точкою зору автора блогу.

З житлом і роботою: як змінюється філософія проєкту "Прихисток"

Понад три з половиною роки ініціатива "Прихисток" допомагала вимушеним переселенцям шукати безкоштовне житло. Завдяки ініціативі понад мільйон людей змогли знайти тимчасовий дім в момент, коли найбільше цього потребували – тікаючи з окпації або від обстрілів...

Дике поле чи легальна сила: навіщо Україні закон про приватні військові компанії (ПВК)?

Нещодавно Президент Зеленський заявив, що подумає над дозволом роботи приватних військових компаній (ПВК) в Україні. Чому ця тема активізувалась зараз? Спроби створити законодавчу рамку для ПВК робились ще з 2014 року...

Рада ухвалила реформу ДПП: що зміниться для бізнесу

Тепер і в моєму депутатському портфелі є законопроект, робота над яким тривала понад 3 роки (!). Сьогодні парламент ухвалив у другому читанні реформу державно-приватного партнерства (законопроект N7508), яка відкриває нову сторінку для післявоєнної відбудови...

Держава втрачає чотири мільйони гривень щодня! Кейс Новосілківського спиртзаводу

Придбав спиртзавод на відкритому конкурсі Фонду держмайна, але підприємство 2 роки вимушено простоює, чекаючи на ліцензію від ДПС. Здається абсурд? Однак, на жаль, це суворі українські реалії, які не можна терпіти...

Історія з "хеппі ендом" або як вдалося зберегти ветеранський бізнес на київському вокзалі

Ще кілька місяців тому кав'ярня ветерана Дмитра Целуйка могла зникнути. До повномасштабної війни, а якщо точно, то з 2012 року він є власником кав'ярні "Франсуа", яка 12 років успішно працювала на території Центрального залізничного вокзалу "Київ-Пасажирський"...

Українська зброя vs українська бюрократія: хто переможе?

Американська військова допомога не вічна. Не так давно у нас була можливість відчути наслідки, що буде, коли вона закінчиться. Донедавна 30% зброї Сили оборони України отримували з Євросоюзу, 30% – з США, і ще 40% Україна виробляла самостійно...